10 Ağustos 2020 Haftası #Astrotüyo

Herkese merhabalar,

10 Ağustos haftası için biraz geç kalmış bir yazı ile sizlere “merhaba” diyorum.

Geç kalmanın sebebi, bir kısmınız biliyordur, 3 Ağustos’taki Uranüsyen Kova Dolunayı ile tam da haritamda tetiklediği 3.ev temam olan websitemin hack lenmiş olması 🙂

Şimdi bizlerle geri buluştuğu için hem bu hafta hem de yılın ikinci yarısına damga vuracak önemli bir gelişmeyi sizlere hızlıca aktarmak istedim. Bu geçiş nedir derseniz, özellikle Çarşamba ve Perşembe günleri aktif olacak olan Koç burcunda hareket eden Mars’ın Oğlak burcunda Retro harekette olan Pluto ve Satürn ile sırasıyla yapacakları kare yani dik açılar.

Bu açı kalıbı klasik astrolojide en çok korkulan, savaş çığırtkanı olarak belirtilen ve genellikle de malefik olayların meydana geleceğini gösteren bir açı kalıbı.

Ve yılın içinde Mars Koç burcunda Retro hareket de yapacağı için aynı açı kalıbı 9 Ekim’de ve 20 Aralık’ta iki defa daha tetikleyecek. Bir de 14 Ekim tarihinde Mars Güneş karşıtlığı olacak.

Kısacası ve Türkçesi,

Bugünler gündemimiz zorlu.

Benzer zorluk ve gündemi 9 ve 14 Ekim ile 20 Aralık döneminde tekrar yaşayacağız.

Neden zorlu derseniz eğer:

Mars Pluto dik açısı büyük riskler, abartılı tavırlar, takıntılar, gözü kara tavırlara işaret eder. Cesaretimiz yüksek olur ve peşinden koştuğumuz şeyi sonuna kadar götürmek isteriz.

Bu etkileşim sadece bizim değil, tüm dünya için geçerli olduğundan fiziksel ve / ya duygusal şiddete, cinsellikle ilgili zorlu durumlara, psikolojik sağlığı bozuk kişiler ve yaşatabileceği sıkıntılara açık bir döneme işaret eder.

Yangınlar, ateşler, patlamalar, kazalar, trafikte / kara yolculuğunda zorluklar, ateşli hastalıklar, kan / tansiyon ile bağlantısı olan hastalıklar ve baş ağrıları / migrenlere de açık olan bir zaman dilimi olacaktır yine.

Haftanın kalanında Cuma günü Güneş Mars üçgeni ile harekete geçmek çok daha kolay olacak ve önemli iş başlangıçları yapabileceğiz.

Herkese keyifli, aydınlık bir hafta dilerim!

Duygu Demir

Bir cevap yazın