12 Ekim Haftası #Astrotüyo

Herkese merhabalar,

Haftaya Merkür, Venüs ve Uranüs arasındaki keyifli etkileşim ile Jüpiter ve Neptün arasındaki destekleyici görünüm devam ederken başlıyoruz. Pazartesi günü işlerimiz ve ilişkilerimiz daha akışında ve rahat devam ediyor; her şeye rağmen yeniliklere çok daha rahat adım atıyoruz gibi hissedebiliriz.

İLETİŞİM SORUNLARI BİZİ BEKLER, SIRLAR ORTAYA ÇIKACAK

Salı günü Merkür Akrep burcunda durağan harekette olacağı için iletişimsel krizler ortaya çıkacak gibi duruyor. Her türlü sözel anlaşma ve konuşmada sorunlar olabilir. Düşünce anlamında her zamankinden çok daha tutkulu ama takıntılı ve yargılayıcı bir ruh halinde olabiliriz. Önemli konuşmaları yapmak için pek uygun bir gün değil. El becerisi gerektiren her türlü işlemden uzak duralım (saç kestirmek, dolgu botoks yaptırmak vs gibi).

Çarşamba günü ise Merkür artık retro harekete geçiyor, 4 Kasım’a kadar bu seyirde olacak. Merkür Akrep burcunda gizli kapaklı konuşmaları, sırları, psikoloji ve bilinçaltını, güç savaşlarını, para kaynaklarına dair krizi konuşmalar ve büyük dönüşümleri anlatır.

Bu geçişin burcunuza özel etkisini hemen aşağıdaki videoda izleyebilir veya yazının sonunda okuyabilirsiniz.

 

 

Ayrıca 10 Ekim Cumartesi günü Showtv Hayat Güzeldir programında Özge Ulusoy’un konuğuydum. Beraber sonbaharı, Covid aşısı ne zaman bulunuru, astroloji ve aile dizimi bağlantılarını konuştuk. İzlemek isterseniz:

SÜPER YENİ AY

Bu hafta ayrıca 16 Ekim Cuma günü saat 22.31’de 23 derece Terazi burcunda bir Süperay / Yeni Ay meydana gelecek. Süperay, Ay’ın yörüngesinde Dünya’ya en yakın pozisyonunda olduğu zamanın yeniay veya dolunay fazıyla çakışmasına denir. Böylesi dönemlerde duygularda iniş çıkışlar, uyarılma, huzursuzluk hakimdir.

Yeni Ay’ımızı yükseleni 8 derece Yengeç burcu olacak. Yeni Ay’ımız an haritasında 10.ev olan köşe eve denk geliyor ve dahası Spica ve Arcturus ile yani iki önemli sabit yıldız ile kavuşumda olacak. Pluto ve Satürn ile dik açıda olacağı için zorlu, sert, keskin etkilere sahip, ilişkilerimizi ve yuva / aidiyet / bağlılığa dair görüşlerimizi kökten değiştirecek önemli bir dönemin başlangıcına işaret etmekte. Öte yandan, özellikle Spica verilen emeklerin karşlığını almaya işaret ettiği için sosyal ilişkilerimizi, denge ve uyum becerimizi en iyi şekliyle kullanıp, farklı ve parlak yöntemleri deneyerek zorlukları aşabileceğimizi de göstermekte.

Hepimizi kökten değiştiren, sosyal hayata / evlilik / ortaklık gibi kurumlar ile aile / yuva / aidiyet / bağlılığa dair bakış açımızı güncelleyen bir yeni ay olacak.

Elbette bu süreçte aynı zamanda gökyüzünde bir Merkür retrosu olacağı, Yeni Ay’ın yöneticisi Venüs’ün rahat etmediği Başak burcunda olacağını, Neptün ile karşıtlık yapacağını göz önüne alırsak eğer işlerimizin ağır aksak gideceğini ve bazı zorlanmakta olan ilişkiler ve ortaklıklarda bitiş, tamamlanma, kopuşlar yaşanacağını düşünebiliriz. İlişki içinde bir tarafın kendinden ödün vermesi gerekebileceğini, çeşitli bağımlılıkların ortaya çıkacağını söyleyebiliriz. Kimimiz bitirmek istediği ilişki ve durumlardan vicdan nedeniyle ya da alışkanlık / bağımlılıklar nedeniyle çıkamayabilir. Kimimiz ise biten ilişkiler ardından daha yoğun bir yas duygusu yaşayacak gibi duruyor. Hayal kırıklığı teması, geç kalma ve başlayamama temaları gündeme gelecek. Bazı iş ve ilişkilerde bu duygular ile başlangıçlar yapılacak ya da yapılmak istenen başlangıçlarda geç kalma ve ötelemeler yaşanacak gibi durmakta. Her durumda adımlarımızı çok daha sağlam ve ayakları yere basan bir şekilde atmak önemli olacaktır.

Zira aldığımız kararların bizi hangi alanda, nasıl bir hayal kırıklığına uğratabileceğini önceden bilip, karşılıklı bir konuşma ve iletişim içinde olmak uzun vadede çok daha kolay bir uzlaşı yakalamayı sağlayacaktır. Hakkaniyet, adil kararlar almak, iletişim sorunlarını diplomasi ile çözmek birincil öncelik olmalı. Kısa vadede zorluk olsa dahi uzun vadede bizi mutlu / tatmin edecek konularla ilgili adımlar atmak isteyebiliriz. Engelleri aşsak dahi devamının iyi olacağını düşündüğümüz konularda emek vermek isteyebiliriz.

Mars’ın retrosu ve zorlu açıları devam ettiği için eylemlerimiz oldukça önemli olacaktır. Motivasyon kaynaklarımızı sorgulamaya devam edebiliriz.

Sağlam temelli olan her türlü iş ve ilişkide zamanın ruhuna uygun bir dönüşüm getirecektir ancak halihazırda krizler yaşanan durumları bir sona getirme ihtimali de oldukça yüksek olacaktır.

ENERJİ ASTROLOJİSİ ATÖLYESİ 1 KASIM’DA

Bu zorlu dönemlerde hepimize iyi gelecek bir Enerji Astrolojisi atölyesi düzenliyorum. 1 Kasım tarihinde online olarak Zoom üzerinden yapacağız.

Detaylı bilgi ve biletler için: https://biletino.com/tr/e-a08/cakralar-ve-enerji-astrolojisi-atolyesi-online/

BEL FITIĞINA DİKKAT

Sağlık olarak baktığımızda Terazi burcu bel bölgesi, bu bölgedeki organlar (böbrekler, pankreas gibi), şeker, rahim, üreme organlarını yönetir. Bu bölgelerde çeşitli sorunlar, bel ağrıları, bel fıtığı gibi durumlarla karşılaşabiliriz.

DÜNYA VE TÜRKİYE GÜNDEMİ

Dünya astrolojisinde her türlü diplomasi, hukuk, uluslararası ilişkilerdeki anlaşmaları Terazi burcu temsil eder. Bizim ülkemiz haritasında ise toprak bütünlüğü, halkın güvende hissetmesi, vatanseverlikle; toprakların sağlamlığı / toprakla çalışan kişiler / alınan ürünler, emlak, binalarla ilgilidir. Parlamentodaki muhalefetle bağlantılıdır.

Satürn’ümüz tetikleneceği için müttefiklerimizle olan ilişkiler, yakın sınır komşularımızla ilgili konularda sorunların devam edeceğini, uzlaşı bulmanın zor olduğunu söylemek mümkün. Ayrıca dış borçlar, vergiler, bankacılık işlemleri ile ilgili bazı pürüzler çıkabilir. Ülke içindeki vefat sayısında artış gözlemleyebiliriz.

Yeni Ay etkisinde Mars’ın zorlu açıları devam ettiği için önceki yazılarımda da bahsettiğim üzere her türlü yangın, patlama, alevli sorunlar, kazalara dair tehlikeler devam etmekte.

14 EKİM ZOR BİR GÜN

Özellikle 14 Ekim tarihindeki Güneş Mars karşıtlığı liderlere dair zorlu durumlar, ateşli hastalıklar (eskilere göre suikast gibi zorlu konular) yanı sıra liderlerin diplomasiyi bozacak sert ve ani, saldırgan kararları dünya çapında etkili olacak gibi duruyor.

Merkür Retrosu Burcunuza Özel Etkisi

Koç Burcu: 4 Kasım tarihine kadar 8.evinizde bir Merkür retrosu meydana gelecek. Bu da demek oluyor ki ortak finansal konular, hesap kitaplar, ödemeler, miras / prim / bonus / sponsorluk gibi ek gelirler konusunda bazı krizlerle uğraşmak durumunda kalabilir; kredi, vergi gibi resmi işlerle uğraşabilirsiniz. Ayrıca ilişkilerde cinsellik ve derin paylaşımlar gündeme gelecektir. Dönüştüren, krizli konuşmalar olabilir. Eğer ki bir yakınınızın sağlık sorunu var ise tekrardan gündeme geldiğini görebilirsiniz.

Boğa Burcu: 4 Kasım tarihine kadar 7.evinizde bir Merkür retrosu meydana gelecek. İkili ilişkiler, ortaklıklar, uzun vadeye yayılan ve resmi bir yanı olan her türlü paydaşlıkta çeşitli engeller ve iniş çıkışlarla karşılaşabilirsiniz. Biraz daha krizli konuşmalar olacaktır ve eski defterler açılır. Kiminiz eski partnerden haber alabilirsiniz. Yeni bir ilişkiye başlamak için pek uygun bir zaman dilimi değil.

İkizler Burcu: 4 Kasım tarihine kadar 6.evinizde bir Merkür retrosu meydana gelecek. İş ortamınız, buradaki arkadaşlıklarınız, beraberce yapılan işlerde çeşitli sorunlar oluşabilir. Size bağlı olarak çalışacak her türlü kişi ile ilgili sorunlar olabilir; hizmet alanında beklentilerinizin karşılanmadığını düşünebilirsiniz. Sağlıkla ve rutinlerinizle ilgili aksiyon almak, yarım kalan işleri tamamlamak isteyeceksiniz.

Yengeç Burcu:  4 Kasım tarihine kadar 5.evinizde bir Merkür retrosu meydana gelecek. Hayatta sizi mutlu eden şeyleri gözden geçirmek ve keşfetmek isteyeceksiniz. Hobileriniz, sanatsal işler, sahne önünde yapılan işler veya spor ile bağlantılı işleriniz var ise biraz krizler çıkabilir. Çocuklarla ilgili olarak anlaşmanın zor olduğu, iniş çıkışların yaşandığı bir dönem olacak gibi duruyor. Aşk hayatınızda heyecanı tekrar yakalamak, canlandırmak isteyeceksiniz. Eski flörtlerden haberler gelebilir, yeni başlanan ilişkiler ise bu dönemde pek kalıcı olmayacaktır.

Aslan Burcu: 4 Kasım tarihine kadar 4.evinizde bir Merkür retrosu meydana gelecek. Bu da demek oluyor ki ev, yuva, aile büyükleri, evdeki huzur, gayrimenkul gibi konularda ince eleyip sık dokumak gerekecek. Eski defterleri, sır gibi saklanan ya da pek konuşulmayan konuları, krizleri tekrar ele almaya başlayacağız. Alım satım işleri için çok uygun değil. Eğer ki aile hattı içinde krizler, ölümler, iflaslar yaşanmış ise bu zaman diliminde çeşitli şifa çalışmaları yapmak isteyebilirsiniz.

Başak Burcu: Merkür retrosu başlıyor! 4 Kasım tarihine kadar 3.evinizi tetikleyecek. Bu da demek oluyor ki, kardeş kuzen gibi yakınlarınız, komşularınız, çok yakın arkadaşlarınızın hayatlarındaki çeşitli sorunlarla ilgilenmek zorunda kalabilir veya sizin hayatınıza müdehalelerini birer kriz gibi yönetmek durumunda kalabilirsiniz. Konuşmalarda eski defterler fazlasıyla açılacağı için anlaşmak biraz daha zor olabilir. Anlaşmalar ve sözleşmelerde zorluklar, projelerde son dakika iptalleri söz konusu olabilir. Konuşmalar ve düşüncelerimizde daha fazla geçmişe ve anılara gidebiliriz. Teknolojik aletlerde, iletişim kanallarında ve trafikte zorluklar olabilir.

Terazi Burcu: Merkür retrosu başlıyor! 4 Kasım tarihine kadar 2.evinizi tetikleyecek. Bu da demek oluyor ki finansal anlamda hesap kitabımızın çok olduğu bir zaman dilimi olacak. Harcamalar veya beklediğimiz nakit ile ilgili krizler çıkabilir. Değer yargılarımızı, parayla olan ilişkimizi, özdeğer duygumuzu her zamankinden çok daha fazla sorgulayabiliriz.

Akrep Burcu: Merkür retrosu başlıyor! 4 Kasım tarihine kadar burcunuzda meydana gelecek olan bu Merkür retrosu aslında uzun yıllar boyu Akrep’teki son Merkür retrosu olacak. Hem iyi hem de kötü haber! Geçmişe dalıp gittiğiniz, eskileri, yaptıklarınızı, ilişkilerdeki geçmişinizi her zamankinden çok daha fazla andığınız bir zaman dilimi olacak. Bazılarınız ilişki içinde eski defterleri açabilir, eski partnerler ile görüşebilir. Ancak yeni ilişkilere başlamak için pek uygun bir zaman dilimi değil maalesef. Dış görünüşünüzü değiştirmek ya da kariyerle ilgili büyük değişimler yapmak için de beklemenizi tavsiye ederim.

Yay Burcu: Merkür retrosu başlıyor! 4 Kasım tarihine kadar 12.evinizi tetikleyecek. Bu da demek oluyor ki, hem gizli kapaklı meseleler ile daha fazla uğraşmak zorunda kalabilir hem de arkanızdan çevrilen türlü işleri daha net farkedip kendinizi sırlar ve krizli konuşmalar içinde bulabilirsiniz. Türlü regresyon ve terapi benzeri çalışmalar için, şifa çalışmaları için oldukça uygun bir zaman dilimi olacaktır.

Oğlak Burcu:  Merkür retrosu başlıyor! 4 Kasım tarihine kadar 11.evinizi tetikleyecek. Geleceğe yönelik hedeflerinizi gözden geçirip, yenilenerek bu süreçten çıkabilirsiniz. Sosyal çevrenizden daha önceden konuşulan fırsatlar tekrar karşınıza çıkacak gibi duruyor. Eski dostlarınızla tekrar görüşmek size iyi gelecektir.

Kova Burcu: Merkür retrosu başlıyor! 4 Kasım tarihine kadar 10.evinizi tetikleyecek. Bu da demek oluyor ki, kairyer alanında bazı işleriniz ağır aksak ilerleyebilir, biraz daha fazla krizle uğraşmanız gerekebilir. Özellikle itibarınızı ilgilendiren konularda, yöneticilerle olan ilişkilerinizde çeşitli sorunları aşmanız gerekebilir. Kariyer ve aile arasındaki dengeyi korumak, evliyseniz partnerinizin ailesi ve sizin aileniz arasındaki dengeyi korumak önemli olacaktır.

Balık Burcu: Merkür retrosu başlıyor! 4 Kasım tarihine kadar 9.evinizi tetikleyecek. Bu da demek oluyor ki, yurt dışı, yabancılar, evraksal işler, hukuki konular, eğitim konuları ve seyahatlerle ilgili konularda eğer ticaretle ilgileniyorsanız bu alanda çeşitli krizlerle uğraşmanız olasıdır. Eskiden seyahat ettiğiniz bazı yerleri tekrar ziyaret etmek isteyebilir, maneviyatınızın yükseldiğini görebilirsiniz.

Bir cevap yazın