2 Kasım Haftası #Astrotüyo

Herkese merhabalar,

Kasım ayına hoş geldik!

Astrolojik olarak (yine!) pek kolay göstergelerimiz yok ama umarım hayatlarınıza güzellik getirir. Hepimiz yorulduk ve üzüldük, biliyorum ancak bununla birlikte Aralık ortasıyla beraber yepyeni dönemlere adım atacağız. Büyük değişimler gelecek, hazırlıklı olmamız gerekmekte.

Öncelikle bir haber:

Sizler için 2021 Dilekler / Ritüeller kitabı hazırladım.

Her ay, gün gün tüyolarım var.

Yılın genelini de detaylıca anlattım. Hangi sembolü takın, hangi renkler uğurlu.. hepsi kitapta var.

Elele dergisi Kasım sayısıyla ücretsiz olarak dağıtılacak kitabımı kaçırmayın!

Haftanın genel akışını video olarak izlemek isterseniz:

Haftaya başlamadan önce 1 Kasım Pazar akşamı enerji astrolojisi atölyesi olacak. Doğum haritanız üzerinden blokajlı çakralarınızı keşfetmeyi ve uygun egzersizler yapmayı öğretiyorum.

Katılım için: https://biletino.com/tr/e-a08/cakralar-ve-enerji-astrolojisi-atolyesi-online/

Haftaya 31 Ekim Boğa Dolunayı etkisi ile başlıyoruz. Diplomasi ve uyum, nezaket gerektiren, sert ve ani değişimlere gebe bir dolunay. Etkisi de tüm yeni ay / dolunay serilerinde olduğu gibi 10-15 gün kadar devam edecek. Ancak bu dolunayın özelliği, 2021 ve 2022’de Satürn, Uranüs (ve 2022’de tutulmalarla da) tetiklenecek olan hattı etkiliyor olması. Türkçesi, bu dönemde yaşadığımız değişimler ve büyük farkındalıkların etkisi 2022 sonlarına kadar devam edecek. Sabit burçlarda yani Kova, Aslan, Akrep ve Boğa burçlarında daha etkili olacak. Yükselen, güneş, ay’ımız buralarda ise veya bir şekilde haritamızın önemli göstergeleri burada ise bizleri biraz daha sert etkileyecektir. Umarım değişimler hayrınıza olur.

Para piyasaları, çeşitli değer yargılarını etkileyen konular, tarım, toprak, gayrimenkul gibi konularda ani durumlarla karşılaşmamız olası. Depremleri de tetikleyecektir. Ülkemizde Ankara’nın hemen batısı ile doğusu arasında bir bölge çizdiğimizi düşünün; güney’da Adana ve Antalya’dan kuzeyde Karadeniz’e giden.. bu hat depremler konusunda biraz daha tehlike altında duruyor.

Evet, bu haftanın geçişlerine gelirsek eğer;

Jüpiter Pluto ile kavuşuma doğru gitmekte. Önümüzdeki hafta keskinleşecek bu açıyı aslında daha önce Mart sonu Nisan başlarında yaşamıştık. Hatırlarsanız vefat oranlarında artış, para piyasalarında zorluklar, bankalarla ilgili birçok haber ve hatta bankalar ve çeşitli finansal kurumlar üzerindeki baskılar, firmalar / kapital / nakit akışında zorluklar, bazı iflaslar ve bitişler, yönetim ekiplerinde köklü değişimler gündeme gelmişti. Komşularımızla ilgili zorluklar, müttefiklerimizin kendi arasında ve bizlere karşı yarattığı krizleri deneyimlemiştik. Bu etkinin ikinci turu geliyor maalesef ki.

Ayrıca bu kavuşum büyük icatların olduğu dönemleri de gösterir. Ki ilk seferinde de aşı haberleri gelmiş ancak bir sonuca varamamıştı. Yine benzer haberler gelecektir. Ben aşı için Şubat ortalarını bekliyorum.

Bu hafta ayrıca Salı günü Güneş Merkür retrosunun başladığı dereceye gelecek, aynı anda Merkür durağan olacak. İletişimsel krizler, bir durumun ortaya çıkması, endişeli ve kararsız olmak gibi durumlarla karşılaşabiliriz. Anlaşmalarda bozulmalar olabilir. Türkiye haritasında da Satürn’ümüzü tetikleyeceği için hem dış borçlar, ölüm rakamları hem de müttefiklerle ilgili krizler beklerim. Ki Amerika seçimlerinin olduğu gün. Amerika’nın önümüzdeki birkaç senesini yazacağım size. Açıkçası büyük ekonomik krizler, isyanlar ve hatta eyaletlere bölünmeye kadar gidecek radikal durumlar var gibi duruyor.

Çarşamba günü ise Merkür artık düz seyrinde olacak. En azından bir göstergemiz düz seyrine geçtiği için biraz rahatlayacağız. Ancak Satürn kareli, yani iletişimsel kopukluklar, durma, beklenen haberlerin gelmemesi, olayların bir türlü oluşmaması cumaya kadar devam edecektir.

Cuma günü sabah saatlerinde gökyüzünde güzel bir su üçgeni var. Yaratıcılığımızı kullanmak, yumuşakça iletişim kurmak, merhamet ve affetme gerektiren her konuya el atmak için, aile büyükleri ile iletişimde olmak için şahane bir zaman dilimi. Ancak akşamüstü itibariyle duygusal anlamda zorlanacağız. Bu nedenle önemli işlerimizi ve konuşmalarımızı sabah yapalım.

Cumartesi günü Güneş, Retro Mars ile 150lik açı yapıyor. Kazalara, yaralanmalara, hastalıklara açık olan bir gün. Herhangi bir estetik operasyon önermiyorum.

Pazar günü gökyüzünde bu sefer ateş üçgeni var. Liderliğimizi ortaya koymak, hareketli ve motive olmak pek kolay. Ancak Retro Mars ve Güney Ay Düğümü nedeniyle enerjimizi neye, ne kadar, nasıl harcadığımız ve de eyleme geçerken nasıl tavırlar tutunduğumuz önemli olacak. Dogmatik ve “zaten öyle olur” şekilde bildimci bir tavır zarara sokacaktır. Meraklı bir yaklaşım ile neler olup bittiğini keşfettikten sonra tepki vermek daha iyi olabilir. Ayrıca yurt dışı, yabancılar, hukuk, dini yerler / inançlar / kişilerle ilgili, sporla bağlantılı zorlayıcı durumlar gözlemleyebiliriz.

8 Kasım Pazar günü sevgili Deniz Akkaya’nın konuğu olarak TV100 ekranlarında olacağım. 14.30’da canlı yayındayız, herkesi beklerim.

Evet herkese iyi bir hafta dilerim arkadaşlar.

Bir cevap yazın