2020 Yılı Tüm Ayların ASTROLOJİK ÖZETİ

2020 Yılı Tüm Ayların ASTROLOJİK ÖZETİ

2020 yılı ay ay özeti:

Ocak:

10 Ocak tutulması ve 12 Ocak Satürn Pluto kavuşumu ile hayatlarımızda köklü, yapısal değişimler söz konusu olacak. Biraz daha ciddi ve karamsar bir ortam olabilir. 2018 başından beri sallantıda olan, değişimden geçen bir çok yapı sonunda evet / hayır şeklinde bir yere varacak.

Mars Yay burcunda, 13 Ocak’a kadar Venüs de Kova burcunda olacağı için daha özgür, hevesli ve atak bir ruh halinde olacağız.

13 Ocak itibariyle romantik ve duygusal arzular artıyor.

25-28 Ocak arasında Mars Neptün karesi ile enerjimiz biraz düşecek, türlü bağımlılıklar ile kendimizi oyalamak isteyebiliriz.

Şubat:

16 Şubat itibariyle Merkür retrosu başlıyor, öncesinde kararları verip imzaları atmayı tercih edebiliriz.

Ay ortasında Satürn Jüpiter etkileşimi ile spiritüel ve manevi alanda kendimizi iyi hissedecek, duygusal anlamda sağlamlaşabileceğiz. Ruhumuza iyi gelen konularda adımlar atacağız. Sanki bir el elimizden tutuyor da bizi destekliyor gibi hissedebiliriz.

17 Şubat sonrasında çok daha hırslı ve odaklı bir şekilde hareket etmek isteyeceğiz. Özellikle 25-28 Şubat arasında Aralık ayındaki tutulma tetikleneceği için Aralık sonunda atılan adımları hızlandıracak yeni atılımlarda bulunacağız.

Mart:

10 Mart’ta Merkür retrosu sonlanacak ve zihinsel anlamda biraz daha rahatlayacağız.

Ay genelinde Venüs rahat ettiği Boğa burcunda ve Mars’la güzel etkileşimleri devam edeceği için ilişkilerde sağlam ve kalıcı adımlar atmak için iyi bir zaman olacak.

Ayrıca hem Jüpiter hem de Mars Ocak ayı tutulma derecesini tetikleyeceği için o dönemde yarım kalan yapısal reformlar, bitişler ve tamamlanmalar ile ilgili gelişmeler olacaktır.

21 Mart – 2 Temmuz arasında Satürn Kova burcuna geçecek. Bireysellik, özgürlük, hak savunuculuğu, dahil olduğumuz gruplar ve arkadaşlıklar, toplumsal konular, teknoloji ve sosyal medya alanında biraz sınanmaya başlayacağız ve kendimize yeni bir yöntem inşa etmeye başlayacağız. Bu dönemde yaşananlar 2021-2022 için fragman niteliğinde olacaktır; iyi incelemekte fayda var.

Mart sonu – Nisan başında Jüpiter Pluto kavuşumu olacağı için büyük bir güç arzusu, para elde etme isteği ve bunun uğruna bolca çalışmalar, güç savaşları, entrikalar söz konusu olacaktır. Büyük kurumlar ve kamu yapılarıyla ilgili şaşırtan durumlar karşımıza çıkabilir.

Nisan:

Jüpiter Pluto etkileşimi ayın ilk günlerinde devam ediyor.5-10 Nisan arasında Mars Uranüs kareleri nedeniyle tartışmalara, özgürlük savaşlarına, ani çıkışlara açık bir dönem.

Bu iki etkileşim ile ayın ilk yarısı zorlayıcı dönüşümlere, büyük yıkımlara, doğal afetlere tanıklık edebiliriz.Ay ortasında Venüs Mars etkileşimleri ile çok daha keyifle maceralara atılacağız.

Mayıs:

Bu ay artık Retrolar başlıyor. Hayat birkaç ay yavaşlayacak. Venüs, Jüpiter ve Satürn’ün gerilemeye başlayacağı bu ay ikili ilişkiler ve para yönetimi konusunda biraz zorlanacağız gibi duruyor. Hayal kırıklıkları ve ikili durumlar, belirsizlikler olacaktır.

Ayrıca mayısta ay düğümleri burç değiştirecek ve haziran itibariyle 2021 sonuna kadar tutulmalar Yay İkizler hattında olmaya başlayacak. Bundan sonra teorik bilgiden yola çıkıp iletişim, ifade, yakınlarımız ve pratikteki zihinsel ifadelerle ilgileneceğiz.

Haziran:

25 Haziran’a kadar Venüs retrosu devam ediyor. İlişkilerdeki ikili durumlar devam edecektir.

Ayrıca 18 Haziran itibariyle başlayacak Merkür retrosu ile bir de iletişimsel sıkıntılar gündeme gelecek. Ayın hemen başında 5 Haziran’da İkizler Yay hattının ilk tutulması Yay burcunda meydana gelecek. Bu tutulma pek kolay değil. Hayal kırıklıkları, zorluklar, emin olamama ve akıl karışıklıkları getirecek.

Akabinde 21 Haziran’da Yengeç Oğlak aksının son tutulma serisi başlayacak. 0 derece Yengeç’te meydana gelecek olan bu tutulma 2 yıldır mücadele ettiğimiz konularda elimizde kalanları toparlama, son kez başlangıç enerjisiyle yuva ve aidiyet hissimize bir yenilenme getirecektir.

Bu ay ayrıca 28’inde Mars Koç burcuna, evine geçiyor. Yıl sonuna kadar ileri geri derken buralarda hareket edecek olan Mars bize enerji, motivasyon, coşku getiriyor. Aynı zamanda daha çocuksu, naif, fevri ve agresif olabiliriz. Hızlı çıkışlar zarar verici sonuçlar getirebilir.

Ay sonunda Jüpiter Pluto kavuşumu tekrar gündeme geleceği için para ve güç savaşları, kendimizi baskın şekilde ortaya koyduğumuz durumlar ya da tam tersi baskı hissettiğimiz alanlar tekrar gündeme gelecektir.

Temmuz:

Bu ay artık Venüs retrosu bitmiş olacak ancak 18 Temmuz’a kadar Merkür retrosu ile geçmiş defterleri anmaya devam ediyoruz.

5 Temmuz’da Oğlak burcundaki tutulma geçtiğimiz sene (2019) Eylül-Ekim aylarını anmamıza neden olacak. Ve artık aile, yuva, aidiyet, toplumsal statü, kurallarımız, muhafazakar yanlarımızla ilgili uğraşılarımızı tamamlama şansımız olacak.

Ay ortasında Jüpiter Neptün güzel etkileşimi ile maneviyatımızı güçlendirme, sanattan beslenme, yoga & meditasyon & inzivalarla içli dışlı olacağız. Bizi ruhani anlamda güçlendirme şansı verecek olan uzun yolculuklarımız olabilir.

13 Temmuz’da Chiron Retro hareketine başlayacak ve yıl boyu açtığı yaraları yeni bir göz ile değerlendirip, şifalanma imkanı sağlayacak. Mars Chiron kavuşumu ile yaraların daha büyüdüğü, mücadele alanımızın ortaya çıktığı bir dönem yaşayacağız.

Ağustos:

Bu ay Güneş Aslan, GAD Yay, Mars Koç derken gökte yoğun bir ateş etkileşimi olacak. Biraz daha cesur, daha atak ve hatta daha egolu bir ruh halinde olacağız. Kibirli tavırlar, çıkışlar, benim sözüm geçsin diyerek liderliği ortaya koymaya çalışmalar olacaktır. Yaratıcı, coşkulu, neşeli bir ay olacaktır.

Ayın ikinci yarısında Mars, Jüpiter ve Pluto ile zorlu açılar yapacağı için abartılı tepkiler, hızlı ve fevri çıkışlardan zarar görebileceğimizi anlatıyor. Trafikte, yollarda dikkatli olmak gereken bir dönem.

Eylül:

Bu ay 9 Eylül itibariyle Mars Koç burcunda Retro harekete başlıyor. Uzunca bir süre enerjimiz daha düşük, hareketlerimiz daha yavaş olacak.

Ay ortasında Jüpiter, ay sonunda Satürn düz seyrine dönüyor. Tekrar ilerlemek ve büyümek isteyeceğiz ancak Mars geri harekette olduğu için işler daha yavaş ilerleyecektir.

Özellikle ay sonunda Mars’ın Satürn Pluto karesi ile hayatımızın belli alanlarında savaşlarımız artacak, duvarlara toslayabiliriz.

Ekim:

Ay başında Akrep burcunda Merkür retrosu başlıyor, bir sonraki aya kadar devam edecek. Akrep burcundaki bu etkileşim sırların ortaya döküldüğü, gizli saklının pek kalmadığı bir zaman dilimine işaret ediyor.

Yılın son Jüpiter Neptün etkileşimi ile manevi anlamda büyümeye işaret eden bir dönem olacak. Bu süreçte Merkür ve Mars retrosu devam ettiği için sözlerimiz ve hareketlerimizi tekrardan değerlendirme fırsatımız olacak. İlerleme ve büyüme yavaş olacaktır.

Kasım:

Merkür ay başında, Mars ise 14 Kasım’da düz seyrine geçecek ve Mayıs ayından beri yavaşlamış olan hayat tekrar hızlanmaya başlayacak. Bizi tutan bir çok konuya çözüm bulabileceğiz. Haziran’daki tutulmanın düğümleri 30 Kasım’da İkizler burcunda meydana gelecek tutulma ile açılmaya başlayacak.

Ayrıca ay ortasında üçüncü ve son kez Jüpiter Pluto kavuşumu ile güç gösterileri arasında kalacak ve büyüme için hırslı adımlar atacağız.

Aralık:

Ay ortasında Mars son kez Pluto ile savaşacak ve yılı biraz daha kafamızı duvarlara toslayıp kapatacağız. Baskı hissettiğimiz ne varsa özgürleşmek isteyeceğiz.

17 Aralık’ta Satürn, 19 Aralık’ta Jüpiter Kova burcuna geçiş yapacak ve 21’indeki kavuşumları ile hava mutasyonu dediğimiz, 500 yıllık yepyeni bir toplumsal döngüyü başlatacak. Bununla birlikte iletişim, teknoloji, toplumsal kurallar, bireysellik, hakkaniyet ve eşitlik, yeni grupların içinde yer alma, astronomi ve astroloji konularında yeni adımlar atılmaya başlanacak. Zira bu adımlar 2021-2022 boyunca devam edecek ve 2024’te Pluto’nun Kova burcuna geçmesiyle açılacak yeni sayfanın tohumlarını / temellerini atıyor olacak.

Ayrıca 23 Aralık’ta Yay burcunda GAD tarafında olacak tutulma ile hedeflerimizi tekrar gözden geçirip, teoriyi geride bırakacağımız alanlar belirleyeceğiz.

Bir cevap yazın