21 Eylül Haftası #Astrotüyo

Herkese merhabalar,

21 Eylül haftasında Güneş’in Terazi burcuna geçmesi ve sonbahar ekinoksu ile birlikte sonbahar da resmi olarak başlıyor. Türkiye gündemi için yorumlarımı aşağıda bulabilirsiniz. Bu geçişlerin burcunuza özel etkisi için yazının sonundaki youtube videoma geçebilirsiniz.

 

Güneş’in Koç burcuna geçiş an haritasını ülke gündemini okumak ve bir bütün yıla dair öngörü yapmak için kullanıyoruz. Bu haritalara Koç Ingress haritalar denir. Her mevsim başlangıcını ilgili 3 aylık dönemin bize vaat ettiklerini görmek için de inceleriz. Sonbahar ekinoksu özellikle Koç Ingress haritasından sonra ikinci önemli haritamız. 

 

Bu sene Güneş Ankara için 22 Eylül 2020’de 16.30 itibariyle 0 derece Terazi burcuna geçiş yapıyor. 

An haritasında yükselen Kova ve yöneticisi Satürn ise haritanın 12.evinde. Bu da haliyle halkın sağlına işaret eder. Ayrıca kontrol dışı zorluklar, kayıplarla karşılaşma ihtimalini gösterir. Zira Kova burcu Türkiye haritasında 8.evde olduğu için bu alan sağlık, ölüm oranları ile ilgilidir. Aynı zamanda ödemeler, bankacılık sistemi ve dış borçlara da vurgu yapar. Nakit akışı anlamında sıkıntı yaşayacağımız bir süreci gösterir. Bu ev yer altı, görünen altında olan kaynaklara da işaret ettiği için yer altı kaynakları konusunda çok daha fazla gelişme ve konuşma olacaktır.

 

Bu haritada Mars Retro harekette, Satürn’e dik açıya ilerlemekte ve Merkür de bu açı kalıbına karşıtlık ile destek oluyor. Bütün bu burçlar öncü hatta. Öncü burçlar harekete geçmek, ani ve hızlı davranmak, zararla çıkmak vurgusunu yapar.  Zira Ay da savaşçı Antares ile kavuşumda. Karmaşa, kargaşa ve tansiyon yüklü bir dönem bizi beklemekte.

20 Eylül sonrasında önce Merkür’ün dik açıları, 28 Eylül itibariyle Mars’ın zorlu açı kalıplarının keskinleşmesi derken çok düşünmeden alınan kararların, aksiyonların büyük zarara uğratabileceğini göstermekte. Ansiyen astrologlar bu açıları hızla parlayan savaş etkileri şeklinde yorumlamıştır.

Ayrıca daha önceki yazılarımda da hep belirttiğim üzere, Mars’ın zorlu açılarını gördüğümüzde hep ateş, alev, yangın, patlamalar, volkanik patlamalar aklımıza gelir. Dikkat.

 

Bu hafta Merkür zorlu açılarda olduğu için hafta geneli iletişim açısından sıkıntılı olacaktır. Önemli konuşmaları

Perşembe günü ve sonrasına bırakmakta fayda var. İlişkiler açısından haftanın en rahat günü Pazar diyebiliriz.

Tüm bu geçişlerin burcunuza özel etkisini youtube videomda izleyebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın