28 Eylül Haftası #Astrotüyo

Herkese merhabalar,

28 Eylül haftasında gökyüzü bize neler vaat ediyor beraber konuşalım. Dolu dolu bir hafta bekliyor bizi.

Bu haftanın yıldızı Cuma 00.05’te meydana gelecek olan Chiron etkili Koç burcundaki dolunay!

27 Eylül Pazar günü Merkür burç değiştirerek Akrep burcuna geçiş yaptı. Burada Retro hareket de yapacağı için uzun bir yolculuğun ilk adımı olacak. Merkür’ün Akrep burcundaki seyri 2 Aralık tarihine kadar devam edecek.

Cumartesi günü ise Venüs düşük konumda olduğu Başak burcuna geçiş yapacak. 

Tüm bu geçişlerin etkilerini sizin için detaylıca yazdım. Ayrıca haftanın youtube videosunda da anlattım. İzlemek isterseniz

AŞKTA ŞANS BİZDEN YANA

Evet, öncelikle güzel haberlerle başlayalım. Bu hafta Pazartesi ve Salı tüm zorlukların yanı sıra güzel bir şans taşıyor. Bu iki günde sosyalleşmeyi, iyi ve mutlu hissetmeyi temsil eden Venüs gezegeninin Mars ve Ay düğümleri ile keyifli açıları olacak. Venüs aynı zamanda aşk, para ve güzelliği de anlatacağı için bu dönemlerde kötünün iyisi diyebileceğimiz bir geçiş olacak.

Daha atak ve hızlı şekilde risk alarak, daha önceki tavırlarımızdan biraz daha farklı şekillerde konuları ele alarak yenilik yaratma, kaderimizi şekillendirme imkânımız olacak.

Karşımıza fırsatlar çıkacaktır. Mars Retro harekette ve Satürn ile dik açıda olduğu için istediğimiz hızda harekete geçemeyebilir, aksiliklerle karşılaşabiliriz. Yine de seçeneklere açık olalım zira Venüs’ün aynı zamanda ikilikleri gösteren İkizler’deki Kuzey Ay Düğümü ile güzel bir açısı olacak.

AGRESİF TEPKİLER ZARARA UĞRATIR

Bugünlerde aynı zamanda Mars Satürn dik açısı ve Güneş Chiron karşıtlığı olacak. İkisi de oldukça sert, agresyon taşıyan ve sınırları çizmeyi zorlaştıran geçişler. Bir yandan denge ve diplomasi arayışımız bizleri başkalarının acılarına karşı çok daha hassas hale getirecek, bir yandan çevremizdeki kişilerin çeşitli sert ve ters tepkileri, bencillikleri ile uğraştığımızı düşüneceğiz. Harekete geçmemizin önünde engeller olacak ve bunlar büyük ihtimalle bizi çileden çıkaracak!

Liderler, hem ülke hem de firma liderleri, güçlü erkekler, açısından zorlu ve sıkıcı bir dönem olacaktır.

HIZLI VE ÖFKELİ DOLUNAY

Cuma 00.05’te meydana gelecek dolunay esnasında da bu geçişlerin etkisi devam ediyor. 9 derece Koç burcunda meydana gelecek dolunayda Chiron’un etkisi baskın olacak. Dolunaya Algenib sabit yıldızı eşlik ediyor.

Dolunay an haritasında yükselen ise 16 derece Yengeç burcu. Öncü niteliğin güçlü olduğu bu harita bize dolunayın hızlı, beklenmedik, ani ve harekete geçiren bir yanı olacağını gösterir. Anlık olaylar bize başlatma enerjisi aşılayacaktır. Ancak elbette Mars retrosu, Satürn açısı derken önümüze engeller çıkacak, dur kalk enerjisi aktif olacaktır. Bu nedenle hızlı başlayan hızlı biten, hızlıca başlamasını istediğimiz halde bir sebepten şekillendiremediğimiz durumlar oluşacak gibi duruyor.

Öfke kontrolü önemli olacak. Farkında olmadan yaptığımız ya da bize yapıldığını düşündüğümüz bencillikler sahnede olacak. Kimliğimizi, isteklerimizi, egomuzu sorgulayacak ve tekrar yapılandırmak isteyeceğiz.

Kimilerimizin cesareti kırılacak, kimilerimizin karşılaştığı koşullar gücünü / durumunu zayıflatacak. Kırılganlığımızla yüzleşmek pek de kolay olmayacak maalesef ki.

Algenib yıldızı da hırslarla alınan yanlış kararların kötü sonuçlar verebileceğine işaret eder. Bu nedenle saldırgan, ben bilirimci tutumlar oldukça zarar verici şekilde çalışacaktır.

Sağlık olarak baktığımızda baş bölgesi, yaralanmalar, keskin / kesici / delici aletler, ateş ve ateşli hastalıklar, tansiyon, kanla bağlantılı hastalıklar, aniden oluşan bir operasyon / ameliyat söz konusu olabilir.

DÜNYA GÜNDEMİ

Dünya Astrolojisinde bu dolunay liderler için tek başına, kararlı ve cesur bir şekilde harekete geçme ancak bu esnada bazı zararlar verme ihtimalini düşündürtür. Risk alma, hakkını arama söz konusu olacaktır. İşbirliklerini bozan bir yanı olabilir.

Askeri işler ve savunma ile ilgilidir. Aynı zamanda sporla bağlantılı konuları gündeme taşır. Makineler, metaller, madencilikle ilgilidir. Cerrahi ve dişçilikle ilgilidir aynı zamanda.

Dünya astrolojisine göre Koç burcu Doğu’yu temsil eder. Koç’un temsil ettiği bölgeler Mars doğasında yani ateşli, sıcak, ısıya yakın yerler ve kanla ilgili işlerin yapıldığı yerler olarak geçer. Evlerin de çatısını / tavan arasını anlatır.

Yine karşımıza ateş, yangın, alev, kaza, patlamalar, kavga ve şiddet teması çıkıyor ister istemez.

Ülke olarak baktığımızda Azerbaycan, Filistin, İran, Suriye, Almanya, İngiltere, Danimarka Koç burcu temsili içindedir.

Astrocartografi yöntemi ile incelediğimizde dolunay Türkiye (Ankara), Belarus, Ukrayna, Mısır, Sudan, Uganda, Mozambik, Kore, Filipinler, Avustralya’nın doğusu, Brezilya, Praguay, Uruguay ve Surinam’dan geçiyor olacak. Bu ülkelerde etkisi daha yoğun olacaktır.

DÜNYANIN ENERJİ HATTI SIFIRLANIYOR!

Bireyler olarak sandığımızdan çok daha fazla Dünya Ana’ya bağlıyız!

Enerji Astrolojisi atölyeme katılanlar bilirler,

Doğu tıbbı der ki, fiziksel bedenimizin üzerinde bir de enerji bedeni katmanımız var. Aynen fiziksel bedenimizdeki sinir ağları gibi enerji bedenimizde de bir enerji ağı yer alıyor. İnce kanallara nadi, büyük enerji vortexlerinin olduğu yerlere ise Çakra deniyor.

Sadece biz insanların değil, hayvanların da vücudunda çakra bölgeleri var.

Dahası dünyanın da çakraları var! Aşağıdaki görselde dünyanın çakra alanlarını (yuvarlak işaretli olanlar) ve enerji akış hattını (çizgiler) olarak görebilirsiniz.

Koç Burcundaki Dolunay Dünyanın Çakra noktalarına yakın temasta olacak. Dünyanın enerji alanı büyük bir değişimden geçiyor, temizlik ve arınma dönemindeyiz.

Bu dolunay esnasında enerji çalışmaları yapmak verimli olacaktır. 1 Ekim Perşembe akşam 23.00te instagram hesabım üzerinden ücretsiz bir çalışma yapacağım. Haberdar olmak için takip etmeyi unutmayın: instagram.com/duygudemir.astrolojigurusu

DOLUNAY’IN TÜRKİYE’YE ETKİSİ

Dolunay ülkemiz haritasında 10.evde yer alacak. 10.ev köşe evlerden biri olduğu için yaşanan olayların etkisinin çok daha büyük olacağına işaret eder. Ayrıca dolunay ülkemizden gözlemlenebilecek ve astrocartografi yöntemi ile baktığımızda da Ankara hattını önemli olarak göstermekte. Dolunay Mars’ımızın karşısında olacak.

Bütün bu göstergelere baktığımızda üst düzey liderler ve yöneticilerin hızlı ve fevri kararlarını konuşacağız gibi duruyor. Bu konuşmaların içinde bireysel çıkışlar da olacaktır. Askeri konularla ilgili önemli kararlar da gündeme gelecektir. Chiron tam Mars’ımız karşısında olduğu için askeri anlamda bizi güçten düşüren ya da düşürmek isteyen durumlara karşı dik durmamız gerekecek.

Mars’ın zorlu açıları öfkeli ama bir yere varamayan konuşmaları ya da hızla alınan aksiyonlardan zarara uğramayı anlatır. Dikkatli olmak gerekecek gibi duruyor.

Ülkemizin saygınlığını, itibarını dünya arenasında etkileyecek, belirleyecek konuşmalar yapılacak.

10.ev aynı zamanda emekli ve yaşlı kesimi ilgilendiren kararları da anlatır.

SIRLARIN ORTAYA ÇIKTIĞI SERT BİR DÖNEM

Merkür’ün 27 Eylül Pazar günü itibariyle Akrep burcuna geçişine gelirsek eğer,

Merkür 14 Ekim – 4 Kasım tarihleri arasında Akrep burcunda bir Retro hareket yapacak. Bu nedenle Akrebik iletişim tarzı neredeyse tüm sonbahar boyunca, tüm burçlar için geçerli olacaktır. Ancak 2 Aralık itibariyle Merkür Yay burcuna geçtikten sonra rahatlayacağız gibi duruyor.

Akrep sessiz burç olduğu için iletişimde krizlere daha açık bir dönemi gösterir. Doğası gereği Merkür oldukça dışa dönük bir fonksiyondur.

Merkür = Zihin, akıl, zeka, zihnin çalışma hızı, düşüncelerin biçimi, eğitim, anlaşmalar, sözleşmeler, ticaret, projeler, fikirler, konuşmalar, düşündüğümüz konular, kendimizi ifade etme biçimimiz

Akrep ise gizleyici bir yanı olan, ketum, gücü önemseyen, bu uğurda çeşitli kaynakları elde etmeyi önemseyen, stratejik bir yapıyı anlatır. Ayrıca okült konular, tabular, gizli konuşmalar, ölümle ilgili meseleler, cinsellik, şiddet, krizler ve dönüşümü temsil eder. Sırlarla ilgilidir. Kadın ve çocuk cinayetleri ile bağlantılıdır. Para yönetimi, bankacılık sistemleri ile olduğu gibi yer altı kaynakları ile de ilgilidir.

Merkür Akrep burcu geçişi, burada Retro hareket yapacak olması hepimiz için sırların ortaya çıkacağı, krizlerin konuşulacağı bir döneme işaret eder.

Geride bırakmak gereken, dönüştürmek gereken durumlar vardır. Belli duygulara, düşüncelere takıntı şeklinde saplandığımızı görebiliriz. Ve Retro dönem bu duyguları / düşünceleri geride bırakıp bir dönüşüm yaşamak için idealdir.

Tabi Akrep inatçı bir yapıya sahiptir ve öfke, nefret gibi negatif duygular içinde kalmaya meyillidir. Bu nedenle bu zaman dilimi içinde manipülasyonlar, büyük duygular içinde takıntılı kalmalar olasıdır.

Özellikle Merkür Uranüs karşıtlığı olacak 5-6 Ekim, 18-19-20 Ekim ile 17-18-19 Kasım tarihleri fevri kararlar, beklemedik durumlar, sırların ortaya çıkması açısından önemli olacaktır. Burcunuza özel yorumu en altta bulabilirsiniz.

İLİŞKİLERDE KALICI VE SAĞLAM ADIMLAR ATIYORUZ

Venüs’ün Başak burcuna geçişine gelirsek eğer;

Venüs Başak burcunda düşük konumda yer alıyor. İlişkiler ve para söz konusu olduğunda 28 Ekim’e kadar istediğimiz bereketi alamayabiliriz. İlişkilerde daha sakin olacağımız, biraz yavaşlayıp, daha basit şeylerin tadını çıkaracağımız bir döneme başlıyoruz. Alçakgönüllü, biraz da kendini göstermeyi sevmeyen bir haldeyiz. Pratik olmak isteyeceğiz. Daha sabırlıyız. Kalıcı adımlar atacağız.

Her türlü ilişkimizde mükemmellik arayışına girebilir, saflık peşinde koşabiliriz. Kusur arama kasımızı biraz dinlendirmemiz iyi olabilir, aksi halde herkes gerilecektir. Detaylar içinde kaybolup kendinizi huzursuz etmeyin.

Bu geçişin burcunuza özel etkisi için yazının en altına bakabilirsiniz.

Merkür Akrep burcunda:

Koç Burcu: Bugün itibariyle 2 Aralık’a kadar zihinsel odağınız ortak finansal kaynaklarınız üzerine olacak. Ödemeleriniz artabilir, planlamalar yapabilirsiniz. Miras, nafaka, prim, krediler ve vergilerle ilgilenmeniz gerekebilir.

Boğa Burcu: 2 Aralık’a kadar başkalarıyla beraber yaptığınız işler önemli olacak. Ortaklaşa alınan kararlar hayatınızda büyük rol oynuyor. İlişkilerde derin ve tutkulu konuşmalar, daha ciddi kararlar ön plana çıkacaktır.

İkizler Burcu: 27 Eylül’den itibaren odağınız günlük rutinlerinizi daha düzenli hale getirmek, iş ortamında iletişimi sağlamlaştırmak ve organizasyon yapmak üzerine olacak. Sağlık, spor, beslenme konularına kafa yormak isteyeceksiniz.2 Aralık’a kadar gündeminiz.

Yengeç Burcu: 27 Eylül itibariyle Akrep burcuna geçiş yapacak olan Merkür, aşk ve flört alanındaki iletişimlerinizi arttıracak. 2 Aralık’a kadar kuşkucu ve şüpheci yaklaşımlar, kıskançlıklar ilişkilere zarar verebilir. Çocuklarla daha çok ilgilenmek isteyebilir, hobilerinize odaklanabilirsiniz. Spekülatif yatırımlar da gündeminizde olacaktır.

Aslan Burcu: Bugünlerde odağınız eviniz, yuvanız, emlak konuları olacak gibi duruyor. Merkür’ün Akrep burcuna geçmesiyle birlikte 2 Aralık’a kadar bu alanlarda almanız gereken kararlar olacaktır. Ev içinde iletişim yoğunlaşacak, belki bazı geçmiş defterler ve sırlar ele alınacaktır.

Başak Burcu: İletişim kurma isteğiniz her zamankinden çok daha yoğun olacak. 27 Eylül itibariyle Merkür’ün Akrep burcuna geçmesiyle yakınlarınızla daha çok görüşecek, telefonu elinizden düşürmeyeceksiniz. Karamsarlıklara kapılmayın. 2 Aralık’a kadar yakınlarınızdan destek alın.

Terazi Burcu: Finansal konularda kaynaklarınızı arttırmak için kafa yoracağınız bir dönem başlıyor. Aralık ayına kadar paranızı büyütmek isteyeceksiniz, arada nakit akışının zorlandığı dönemleriniz de olabilir. Daha stratejik ve ketum olmakta fayda var.

Akrep Burcu: Merkür’ün burcunuza geçmesi ile birlikte sizin sezonunuza doğru yavaş yavaş adımlar atmaya başlıyoruz. Bugünlerde kendiniz, kararlarınız, hayatınızla ilgili yapmak istedikleriniz sizin için önemli olacak. Anlaşmalar, seyahatler, kısa yolculuklar ve eğitim planlarınız artabilir. Sözleriniz altın değerinde olacak.

Yay Burcu: 27 Eylül itibariyle Akrep burcuna geçiş yapan Merkür neredeyse tüm sonbahar sizin için planları gizli tutmak isteyeceğiniz bir sürece işaret ediyor. Konuşmaları daha kapalı kapılar ardında yapabilir, kendinize ve iç dünyanıza odaklanmak isteyebilirsiniz.

Oğlak Burcu: Sosyal çevrenizden fayda göreceğiniz bir dönem başlıyor. Merkür’ün Akrep burcuna geçmesiyle birlikte 2 Aralık’a kadar arkadaşlarınızla daha çok vakit geçirebilir, beraber planlar yapabilirsiniz. Gelecek hedeflerinizi yeniden yapılandıracaksınız.

Kova Burcu: Kariyerinize odaklanmak istediğiniz, kendinizi ve başarılarınızı ifade etmek istediğiniz günler başlıyor. Aralık ayına kadar yeni iş görüşmeleri, mülakatlar yapmak için fırsatlarınız olacak. İşleri elinize almak, kendi sözünüzü / fikirlerinizi kabul ettirmek isteyeceksiniz.

Balık Burcu: Vizyonunuzu genişletmek, kişisel gelişim alanına odaklanmak, girişimlerde bulunmak için kafa yorduğunuz bir dönem başlıyor. Aralık ayına kadar eğitimlere girmek isteyebilir, yolculuklara çıkabilirsiniz.

Venüs Başak burcunda:

Koç Burcu: Venüs’ün Başak burcuna geçmesiyle iş ortamında ilişkileriniz güzelleşiyor. Yeni anlaşmalara imza atabilirsiniz. Kendinize ve görünüşünüze dikkat etmek isteyeceksiniz.

Boğa Burcu: Venüs’ün Başak burcuna geçmesiyle ilişkileriniz hareketleniyor. Sizi mutlu edecek konulara, hobilerinize odaklanmak isteyeceksiniz. Çocuğunuz var ise onun hayatıyla ilgili gelişmelerle daha çok ilgileneceksiniz. Çocuğu olmayan ve isteyenler için verimli bir zaman dilimi.

İkizler Burcu: Venüs’ün Başak burcuna geçmesiyle evin içindeki ilişiler çok daha keyifli bir hale bürünüyor. Ayrıca emlak alım satım ya da evin dekorasyonunu yenilemekle ilgilenebilirsiniz.

Yengeç Burcu: Venüs’ün Başak burcuna geçmesiyle yakınlarınızla olan ilişkileriniz güzelleşiyor. Akrabalarınız, kardeşlerinizle olan bağınızı güçlendireceğiniz bir zaman dilimi olacak. Kısa mesafeli yolculuklar gündeme gelebilir. Bol iletişim ve sohbet olacak. Bekar Yengeç’ler çevreleri sayesinde yeni biriyle tanışabilir.

Aslan Burcu: Venüs’ün Başak burcuna geçmesiyle finansal alanda hesaplarınızı daha detaylıca yapmak isteyeceksiniz. Elinize irili ufaklı paralar geçecektir. Ancak aynı zamanda keyfiniz için fazlaca harcama yaptığınızı görebilirsiniz.

Başak Burcu: Venüs’ün burcunuza geçmesiyle dikkatleri üzerinize topluyorsunuz. Sosyal ilişkileriniz çok daha keyifli bir hale bürünecek, dikkatleri üzerinize toplamanın keyfini süreceksiniz. Aşk konusunda keyifli zamanlar sizi beklemekte. Dış görünüşünüzde değişim yapmak isteyebilirsiniz.

Terazi Burcu: Venüs’ün Başak burcuna geçmesiyle ilişkilerinizi biraz daha gözlerden ırak, kendi içinizde yaşamak isteyebilirsiniz. Bu kimileriniz için gizli ve platonik ilişkiler anlamına gelebilir. Para konusunda kontrol dışı durumlar ya da bazı kayıplar yaşayabilirsiniz.

Akrep Burcu: Venüs’ün Başak burcuna geçmesiyle sosyal çevreniz hareketleniyor. Arkadaşlarınız tarafından desteklendiğinizi görmek size iyi gelecek. Beraber planlar yapmak, sosyalleşmek, geleceğe yönelik hayaller kurmaktan mutlu olabilirsiniz.

Yay Burcu: Venüs’ün Başak burcuna geçmesiyle kariyerinizde yükselme dönemi başlıyor. Yaptığınız iyi ve kötü her şey çok daha fazla dikkat çekecek. Yöneticilerinizden ve içinde bulunduğunuz çevrelerden destek alabilirsiniz. Yeni girişimlerde bulunabilirsiniz. Görüşmeler, mülakatlar, başvurular için uygun bir zaman dilimi.

Oğlak Burcu: Venüs’ün Başak burcuna geçmesiyle eğitim, öğrenim alanında olduğu kadar seyahatler alanında da yenilikler hayatınıza gelecektir. Vizyonunuzu genişletecek türlü çalışmalara dahil olabilirsiniz.

Kova Burcu: Venüs’ün Başak burcuna geçmesiyle finansal anlamda desteklendiğiniz bir dönem başlıyor. Eş ve ailenizin kaynaklarından olduğu kadar krediler, primler, burslardan da faydalanabilirsiniz. İlişkilerde 8.ev teması olan tutku ve cinselliğe yönelik çeşitli krizleri dönüştürmek gerekebilir.

Balık Burcu: Venüs’ün Başak burcuna geçmesiyle partneriniz ile keyifli bir dönem sizi beklemekte. İlişkisi olan Balık’lar için keyifli vakit geçirmeler, bekar olanlar için ise yeni tanışmalar var gibi duruyor. Desteklendiğinizi görmek narin ruhunuza iyi gelecek.

Bir cevap yazın