29 Haziran Haftası #Astrotüyo

29 Haziran Haftası #Astrotüyo

Herkese merhabalar,

29 Haziran haftasına hızlı başlıyoruz; bir önceki Pazar gününden başlayan gelişmeler olacak hayatımızda.

Yılın ikinci yarısının gündemini belirleyecek önemli göstergelerden biri olan Mars’ın Koç burcundaki hareketi 28 Haziran Pazar sabahı 04:45 itibariyle başlıyor. Mars 2021 Ocak ortalarına kadar yöneticisi olduğu Koç burcundaki hareketine devam edeceği için uzunca bir süre harekete geçiş biçimimizi ve motivasyonlarımızı bu temada tanımlayacak. Bu geçiş atak ve cesur olmayı, isteklerimiz ve arzularımız için inisiyatif almayı destekleyecek. Öte yandan çabuk sıkılıp vazgeçme, belki biraz maymun iştahlı davranma veya isteklerimizin peşinden koşarken daha agresif olabilmemiz çevremiz tarafından tepki çekebilir.

Geçiş anının bir diğer önemli etkisi ise, Mars’ın Koç burcuna geçtiği an itibariyle 21 Haziran’da 0 derece Yengeç burcunda gerçekleşen güneş tutulmasının derecesini tetikleyecek olması. Mars dünya astrolojisi açısından baktığımızda mücadeleyi, askeri konuları, hak savunmayı, silahları, gasp/darp gibi olaylar veya terörü ve hatta yangınları temsil eder. Bu geçiş ile tutulma derecesinin tetiklenmesi bu konularla ilgili konuşmalar ve olayları dünya gündemine taşıyacaktır.

Türkiye haritasında bu geçiş anında özellikle zorlu tetiklenen bir derece olmamakla beraber 10 Temmuz tarihinde transit Mars, ülkemiz haritasındaki natal Mars’a karşıtlık yaptığında ordu, polis, güvenlik temalarını konuşacağız gibi duruyor. Provokasyonlara karşı temkinli olmalıyız. Yangın, ateş, alevlerle bağlantılı felaketlere tedbirli olmalıyız.

Kendi haritalarımızda 0 derece Yengeç’in hangi eve düştüğünü biliyorsak eğer, bu temalarda zorlanma ve sıkışıklık hissetmemiz olasıdır.

Bu hafta aynı zamanda Yengeç burcunda Retro hareket yapmakta olan iletişim, ifade ve muhakeme gezegeni Merkür, 1 Temmuz Çarşamba sabah 05.52’de Güneş ile kavuşum yapıyor. Bu kavuşum esnasında Merkür Güneş ikilisi Koç burcunda yer alan Chiron ile zorlayıcı kare açıdayken, Boğa burcunda yer alan Uranüs ile destekleyici sekstil açı yapıyor.

Bu geçiş esnasında zihnimiz arka planında kalan, geçmişe dair birçok konuyu yeniden ele alma, fark etme ve anlamlandırma şansımız olacak. Chiron karesi nedeniyle aceleyle alınan kararlar, dilinin kemiği yok dedirtecek tarzda konuşmalar hem siz hem de yakınlarınızla ilişkileriniz açısından yıpratıcı olabilir. Bu süreç özellikle geçmişte bizi yaralayan, üzen anılara gereğinden büyük anlamlar yükleme, büyük duyguların içinde kaybolma etkisi yaratabilir. Uranüs sekstili aslında olaylara biraz daha farklı bir bakış açısından bakabilirsek durumları değiştirme şansımız olacağını göstermekte. Bu değişim için dışarıdan birinin yönü açması, destek olması yüksek ihtimal zira sekstil açılar ikili hareketleri destekler.

Bu kavuşum ülkemiz haritasında yükselen derecemize çok yakın oluşacağı için halkın refahı, bütünlüğü, huzuruna yönelik konuşmaların gündeme geleceğini düşündürtüyor.

Yılın İkinci Yarısını Belirleyecek TUTULMA

Haftanın önemli bir diğer gelişmesi ise aslında yılın en belirleyici göksel olaylarından biri olan İstanbul saati ile 5 Temmuz sabah 07.43’te meydana gelecek olan Oğlak burcundaki Ay tutulması. Bu oldukça kritik bir tutulma, zira hem 2018 Temmuz’undan beri Yengeç – Oğlak ekseninde meydana gelmekte olan tutulmaların sonuncusu hem de ülkemiz haritasında Pluto’nun karşısında olacak. 13 derecede meydana gelecek olan bu tutulmanın en dikkat çekici yanlarından biri 2019 Eylül sonu – Ekim başında yaşadıklarımızı anımsatacak olması. Zira bu dönemde Satürn Oğlak burcunda Güney Ay Düğümü ile birlikte 13 derecede uzunca süre kalmıştı. Birçoğumuz için bazı şeyleri geride bırakmaya zorlayan bir dönem idi. Şimdi neredeyse bir sene sonra aynı derecede bir tutulma meydana geliyor ve serinin sonuncusu. Geçtiğimiz bir seneyi nasıl geçirdik, karantina döneminde evde olduğumuz zamanları iyi değerlendirebildik mi? Sıkıştığımız bu olaylar tekrar karşımıza çıktığında bu sefer nasıl davranmalıyız? Hayat bizlerden farklı bir tutum beklemekte.

Tutulma Oğlak burcunda meydana geliyor ve Oğlak burcu yapılandırmayla ilgilidir. Her türlü kamu, devlet, organizasyon, büyük kurumlar, yüksek liderler, firma CEOları, ordu, ordunun üst düzeyi, bankalar ve bankacılık sistemleri Oğlak burcu sembolizmi içindedir. Ayrıca yaşça büyük kişiler, ailenin yaşlıları, eski ve tarihi binalar, tarihi bölgeler, eski medeniyetler ve hayatımızdaki köklü durumlar Oğlak burcuyla ilgilidir. Bazen zamansız ölümleri tetikleyebilir.. Oğlak burcu tarım, toprak, üretim, ziraatle ilgili olduğu gibi büyük baş hayvancılıkla da bağlantılıdır.

Bu bir Ay tutulması olduğuna göre bu alanlarda büyük değişimler ve farkındalıklar beklemeliyiz. Bu değişimler bir süredir bilip adını koyamadığımız veya biz tam göremesek de bir yandan konuşulan alanlarda olacaktır. Firmalarda yönetim değişimi, organizasyon yapısında değişimler, bazı olumsuz haberler, belki iflas ya da konkordato duyuruları gibi durumlarla karşılaşmamız olasıdır. Bu değişimler biraz daha negatif yönde gibi durmakta zira Satürn Retro hareketi ile Oğlak burcuna geçmiş olacak, Jüpiter ve Pluto Retro olarak yine Oğlak’ta kavuşum halinde olacak. Yılın başından beri bizi zorlayan gelişmelerde, Covid dahil olmak üzerei önemli haberlere şahit olacağız. Henüz süreç tam anlamıyla bitmedi, yılın ikinci yarısında Mars ve Pluto kareleri ile bu dönemde duyduğumuz haberler ve etkilerinin etrafında türlü engebeler, karmaşa ve kışkırtmalarla karşılaşmamız olasıdır.

Ayrıca haritasında Oğlak’ın güçlü bir yerleşimde bulunduğu Amerika ve İngiltere, Almanya, Belçika, Bulgaristan, Yunanistan, Sırbistan, Hindistan, Meksika ile tutulmanın gözleneceği Kuzey ve Güney Amerika, Batı Avrupa ve Afrika ülkeleri bu değişimleri en kökten ve radikal şekilde yaşayacak olanlar.  

Tutulma Türkiye’ye neler getiriyor?

Ülkemiz haritasında 7.eve düştüğü için ticari anlaşmalar ve müttefik hattımız, sınır komşularımız, anlaşma içinde olduğumuz ülkeler ve bu anlaşmalara dair haberler alacağımız; köklü değişimlere şahit olacağımız günler bizi bekliyor. Maalesef ki bu tutulma halkın refahını, birliğini, bütünlüğünü temsil eden 1.evimizde Pluto’nun tam karşısında yer alacağı için bizler adına biraz zorlayıcı etkiler olacak, bu alanlarda tehdit edici durumlarla karşılaşacağız gibi durmakta. Elbette Oğlak burcunun temsil ettiği tüm konular burada da geçerlidir (yaşça büyük kişiler, eski yapılar, tarihi eserler, büyük finansal kurumlar, yöneticiler.. gibi)

Bu yazımın sonunaa Mars Koç burcuna geçişi sizleri nasıl etkileyecek ekliyorum.

Tutulmanızın burcuna dair etkisini anlattığım canlı yayınlardan birini de en altta bulabilirsiniz.

Eğitim Duyuruları

Astroloji Gurusu Astroloji Okulu’nda yeni dönem eğitimler Eylül ayında başlayacak. Merkür retrosu sonrasında duyurularını yapacağız. Dilerseniz öncesinde ders programlarımızı bu linke tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Mars geçişi burçlara göre etkisi:

Koç Burcu: Enerjiniz her zamankinden yüksek olacak, atak ve motive bir şekilde yola çıkabileceksiniz. Girişimleriniz desteklenecek; kendinizi açıkça ortaya koymak ve inisiyatifi ele almak kolay olacak. Fazla düşünmeden riskler almaya eğilimli olabilirsiniz.

Boğa Burcu: Bu geçiş esnasında Mars 12. evinizde olacağı için bu dönemlerde enerjiniz biraz düşebilir, halsizlikler ve yorgunluklar artabilir Ayrıca aksiliklere, gereksiz rekabetlere, biraz da kontrolsüz kayıplara açık bir zaman dilimi olacak. Sağlığınıza özen göstermeli, stresi iyi yönetmeye bakmalı ve özellikle baş yaralanmalarına karşı tedbirli olmalısınız.

İkizler Burcu: Bu geçiş kendi hedeflerinize gidecek enerjiyi verecek size. Bireysellik, sosyal çevrenizi güçlendirme, gruplar içinde liderliği ele alma hoşunuza gidecek. Bu yolda ilerlerken geniş network unuzden faydalanacaksınız.

Yengeç Burcu: Kariyer alanınızda hızlı ve öfkeli zamanlar başlıyor. Bolca değişim, aksiyon, arada gerginlikler olacak ancak kimse sizi hedefinize gitmekten alıkoyamayacak. Enerjiyi doğru kullanmak ve hedef odaklı olmak size başarı imkanı getirecektir.

Aslan Burcu: Sizi oldukça destekleyecek olan bu etkileşimle beraber hayal kurmak serbest! Ticari girişimlerin peşinden koşabilir, türlü seyahat ve eğitim planlarına başlayabilirsiniz. Uluslararası ilişkiler, yabancılarla yapılacak işler, hukuki mücadele ve hatta basın yayın alanında da mücadele edecek gücünüz olacak. Arada engeller oluşacak, yine de yolunuz açık.

Başak Burcu: Mars bu geçişle 8. evinizde ilerleyeceği için biraz daha aksiliklere ve zorluklara açık olan zamanlar. Para gelecek, para gidecek gibi duruyor. Alacaklar için mücadele etmeniz gerekebilir. Bazılarınız için sürpriz ameliyatlar çıkabilir. Mümkünse gerçekleştirmek için Mars’ın buradan çıkışını beklemekte fayda var. Özellikle baş bölgesi yaralanmalarına dikkat.

Terazi Burcu: İkili ilişkilerde hızlı ve flörtöz bir döneme başlıyorsunuz. Hem yeni aşklara başlamak hem de var olana odaklanmak için uygun zamanlar. Sadece hızla başlayan ilişkilere karşı maymun iştahlı yaklaşabilirsiniz. Biraz da partnerle tartışmaya açık bir zaman dilimi. Her şey açıkça ve dürüstçe ortaya dökülecek, aceleci ve düşüncesizce hareketler ilişkinizi yorabilir.

Akrep Burcu: İş ortamında, günlük işlerinizde o kadar yoğun olacaksınız ki, başınızı kaşımaya vaktiniz kalmayabilir. Aynı zamanda iş ortamında türlü gerginliklere ve tartışmalara da açık zamanlar, temkinli olmakta fayda var. Aceleci kararlar girişimlerde zarara neden olabilir. Sağlık açısından kazalara, çarpmalara, kan ve tansiyon hastalıkları ile baş yaralanmalarına dikkat. Spor yapmak, fiziken kendinizi güçlü tutup enerjinizi atmak dışarı daha pozitif bir etki yaratmak açısından destekleyici olacaktır.

Yay Burcu: Bu geçiş size oldukça iyi gelecek. Yeni aşklar, flörtler, sürpriz ve keyifli durumlar kapınızı çalıyor. Beklenmedik bir hamilelik oluşabilir. Sportif faaliyetler ve spekülatif yatırımların peşinde olabilirsiniz. Sanatsal aktivitelere, yeteneklerinize odaklanmak size iyi gelecek.

Oğlak Burcu: Bu geçiş ile ev, yuva ortamınız içinde hareketlenmeler olacak. Kimi Oğlak’lar ev taşıyacak, kimi ev içinde düzenlemeler yapacak. Kimileri ise aile büyükleri ve yuva ortamına koyacak enerjisini. Tartışmalara açık bir enerji olduğu için aman dikkat.

Kova Burcu: Mars’ın. Bu geçişi size bolca iletişim, yeni bir şeyler öğrenme arzusu, kısa mesafeli seyahatler, araba yolculukları, proje bazlı işler getirecek. Kendinizi ifade ederken biraz agresif algılanabilir, ani fikir değişimleri yapabilir veya kardeş / kuzen gibi yakınlarınızla biraz daha fazla tartışabilirsiniz. Ayrıca yolda ve trafikte dikkatli olmakta fayda var.

Balık Burcu: Paranızın peşinde koştuğunuz bir dönem olacak. Bu geçiş harcamaları, özellikle de anlık kararlarla yapılanları arttıracaktır. Bu nedenle gelirinizde olmasa bile giderinizde dalgalanmalar olacağı kesin. Yatırımlarınızda da kontrollü olmalısınız.

Bir Cevap Yazın