3 Ağustos 2020 Haftası #Astrotüyo

Herkese merhabalar,

Umarım sevdiklerinizle keyifli, mutlu ve huzurlu bir bayram tatili geçirdiniz / geçirmektesiniz 🙂

Şimdi beraber 3 Ağustos haftasının gökyüzü gündemini konuşalım. Sizlere özel haftalık #astrotüyo ları hazırladım.

Öncelikle Ağustos ayının bu yılın en eğlenceli zamanı olduğunu hatırlatmak isterim. 2020 yılının ne kadar zorlu olduğunu tekrar hatırlamaya gerek yok sanırım ancak yılın ikinci yarısının da çok kolay olmayacağını maalesef hatırlatmak istiyorum. Bu nedenle Ağustos da kötünün iyisi diyebileceğimiz bir ay olacak.

SARSICI BİR DOLUNAY

Şimdi, haftaya yılın en şok edici göksel etkilerinden biriyle başlıyoruz. Kova burcunda İstanbul yerel saati ile 18.58’de gerçekleşecek olan Uranüsyen dolunay bizlere “beklenmeyeni bekle” diyor. An haritasında yükselen Oğlak ve dolunayın meydana geldiği Kova burcu yükselen hattı, yani ilişki ekseninde, kıstırılmış burç olarak yer almakta.

Astrolojide Kova burcu yüksek mantığı, zekayı, toplumdan ileride olmayı, grup çalışmalarını, belli bir topluluğa ait olmayı, insan haklarını, isyanları, deliliği, astronomi, uzay ve astrolojiyi, teknolojiyi, buluşları, icatları temsil eder. Pragmatik ve mantıklı olanın peşinden giden, toplumsal meselelerle ilgilenen bir burçtur.

Dolunayın yöneticisi Satürn Oğlak burcunda Retro harekette olacak ve Merkür’den karşıtlık alacak. Bu dolunayın temsil ettiği isyan enerjisi geçmişe yönelik konuları, iletişimsizliği, aile içindeki problemleri, duygusal çatışmaları kapsayacak. An haritasında Venüs Satürn 150lik açısı da olacağı için, bu dolunay ile beraber ikili ilişkilerde olduğu kadar sosyal gruplar ve ortaklıklar içinde dönüşü olmayan, ani çıkışlar, konuşmalar ve kararlar söz konusu olabilir.

Aynı zamanda insan hakları alanında seslerin yükselmesini, isyanları ve halkın daha yüksek perdeden tepkisini görebiliriz.

Mars’ın Satürn, Pluto, Jüpiter ile yapacağı dik açıya doğru da ilerlemekte olduğumuz için askeri ve politik konularda anlaşmazlıklar bu isyanların bir parçası olacaktır.

Teknoloji, icatlar, buluşlar, uzay alanında beklenmedik haberleri, keşifleri duyabiliriz.

2021’in TÜYOLARI BU DOLUNAYDA

Aslında bu dolunay ihtiyacımız olan içsel farkındalığı getirecek ve bizi hayatımızı daha özgür, bağımsız ve özgün şekilde kurabilmemiz için uyandıracak. Uyanış etkisi taşıdığı için bizleri heyecanlandıran bir yanı da olacaktır. Dolunayın dereceli 2021 yılında Jüpiter (kavuşum), Uranüs (dik açı ile) ve Satürn (kavuşum) ile tetikleneceği için şu anda bize anlık ya da geçici gibi gelen isyanlar, tavırlar aslında çığ gibi büyüyerek 2021 ve hatta neredeyse 2022’nin dahi ana temalarını oluşturabilecek nitelikte. Bu nedenle özellikle bireysel hayatlarımızda bizi rahatsız eden, huzursuz kılan alanlara dikkatle yaklaşmakta, çözümler üretmek için farklı alternatiflere açık olmakta fayda var. Zira 2021 yıllı özellikle Mart, Mayıs ve Temmuz aylarında aynı kökten çıkan benzer gündemler ile daha sert şekilde ilgilenmek zorunda kalacağız.

Sağlık olarak baktığımızda sırt ağrıları, kalp rahatsızlıkları, dolaşım sistemi ve damarlarla ilgili sorunlar, tansiyon problemleri, ayak bilekleriyle ilgili problemler, göğüs hastalıkları ve aniden oluşabilecek felç gibi durumları tetikler. Böyle bir durumun oluşması için elbette ki haritanızdaki birçok göstergenin bu alanda çalışması gerekir.

Dolunay’a dahil olacak Armus ve Al Bali takım yıldızları ilişkilerde zorluk ve hatta boşanmalar, tehlikeler, fırtınalar, global çapta etkisi olacak isyanlara işaret etmekte. Merkür Satürn karşıtlığı ve Kova etkisi ile sosyal medya ve iletişim alanlarında çeşitli kısıtlar, engeller ya da ani kararlar gelebilir.

YERYÜZÜ HAREKETLERİ TEHLİKESİ VAR

Sabit burçlarda meydana gelen Tkare açı kalıpları, özellikle de Uranüs toprağı temsil eden Boğa burcundayken depremleri, yer yüzü hareketlerini tetikleyebilir. Mars da işin içinde olacağı için yangınlar konusunda da dikkatli olunmalı.

Bu anlamda dolunay hattının astrocartografik olarak dikkati çeken Güney Amerika’da Guyana, Surinam, Brezilya (doğusu), Paraguay, Uruguay ile Afrika’da Etiyopya’dan Güney Afrika’ya olan hattaki ülkeler, Suudi Arabistan, Irak, İran, Kazakistan, Endonezya ve Filipinler daha yoğun etki altında gibi gözükmekte.

Bu esnada Uranüs hattı da Marmara ve Ege Bölgesi’nde deprem riskine işaret etmekte.

TÜRKİYE GÜNDEMİNDE FİNANSAL KONUŞMALAR AĞIRLIKLI

Türkiye gündeminde baktığımızda dolunay ülke haritamızın 8.evinde meydana gelecek ve Güneş’imize geniş bir derece ile kare açı yapacak. Dünya astrolojisinde 8.ev yabancı ülkelerle finansal ilişkiler, halkın geliri, ülke borçları, faiz oranları, sigorta şirketleri gibi finansal süreçleri temsil eder. Ayrıca gizli örgütler, istihbarat birimleri ve bir yandan da ölüm oranları ile ilgilidir. Bu dolunay Türkiye haritasının ilerletilmiş Güneş’ine çok yakın derecede meydana gelecek ve 11.evdeki Uranüs’ten kare açı alacak. 11. Ev meclisi, yasaları, yasama organlarını, teknoloji ve icatları ve aynı zamanda ülkenin müttefiklerini temsil eder. Yasalar ve/ya ülkenin müttefik hattıyla olan ilişkisindeki ani ve beklenmedik değişimler, ortaya çıkan durumlar nedeniyle finansal alanda dalgalanmalar, finansal anlaşmalarda şaşırtıcı durumların ortaya çıkması olası bir durumdur.

ABARTILI TAVIRLAR ZORA SOKABİLİR

Salı günü yöneticisi olduğu Koç burcunda hareket etmekte olan Mars, düşük olduğu Oğlak’ta yer alan Retro haldeki Jüpiter ile dik açı yapacak. Bu açı kalıbı ile, etkili olduğu 3-4 gün boyunca hareketlerimiz çok daha abartılı, sert, keskin ve hırslı olacaktır. Ani tepkiler vermeye meyilli oluruz.

Özellikle kendi kullarımızın peşinden gitmeye, parayla bağlantılı konularda daha fazlasını istemeye yatkın olacağız.

Din, inanç, kültür gibi konularda çok daha fanatik tavırlar içinde olabiliriz.

Hukuksal konularda tartışmalar daha sert olur, seyahatlerde problemler oluşabilir.

İLETİŞİMDE CESARET ARTIYOR

Çarşamba günü Merkür’ün Aslan burcuna geçmesiyle gökyüzündeki ateş elementi vurgusu artacak ve bizleri çok daha cesur, risk alan, neşe ve eğlencenin peşinde koşan bir ruh haline büründürecek. Elbette aynı zamanda ateş elementinin gölge yönü olarak patavatsız, ani ve yeterli düşünülmemiş kararlar, gereksiz riskler ve ego savaşları yaratma ihtimalimiz de yüksek olacaktır. Bu geçişin burçlara özel etkisini yazının sonunda görebilirsiniz.

SOSYAL İLİŞKİLERİ GÜZELLEŞTİREN ETKİLER

Çarşamba günü ayrıca İkizler burcunda bir ileri bir geri derken uzunca bir zamandır hareket etmekte olan Venüs, Kuzey Ay Düğümü ile kavuşum yapacak. Bu kavuşuma Betelgeuse sabit yıldızı da eşlik etmekte. Sosyal çevremiz vasıtasıyla, kadınlar, güzellik, estetik gibi konularda bizi mutlu edecek haberler alma, tanışmalar ve görüşmeler yaşama şansımız olacak. İkili ilişkilerde toparlayıcı bir fırsat sunacağı gibi, irili ufaklı paralar konusunda da destekleyici olacaktır. Bireysel haritalarımızda olumlu açıları varsa itibar ve prestiji yükselten, tanınma imkanı tanıyan gelişmeler de getirir. Bu geçişten özellikle yükseleni, burcu, ay ve Venüs burcu hava / ateş elementinde olanlar faydalanacak.

İLİŞKİLERDE SAHİPLENİCİ TAVIRLAR

Cuma günü itibariyle Venüs sevdiği Yengeç burcunda hareket etmeye başlayacak. 6 Eylül’e kadar devam edecek bu seyirde ilişkilerde güven, yumuşaklık, aidiyet ve bağlanma duyguları, sahiplenme ön plana çıkacak.

Aslında aşk ve ilişkiler arenasında daha keyifli günler bizi bekliyor diyebiliriz. Tavrımız daha merhametli, sevgi dolu olacak ve ciddi adımlar attığımızı göreceğiz. Ayrıca ailedeki kadınlar, anne, anneanne ile hem de çocuklar ile çok daha yakın ilişkiler kurabiliriz. Paramızı da daha çok evimizi güzelleştirmek için veya aile bireylerimiz için harcayabiliriz.

Ananevi duygularımız kabarabilir, ülkeye, yaşadığımız coğrafyaya daha düşkün olabiliriz. Aile yadigarları, vintage ve ikinci el ürünler daha çok dikkatimizi çeker.

Bu geçişin burçlara özel yorumunu yazının devamında bulabilirsiniz.

SÖZLERİMİZ ŞİFA VERECEK

Haftanın son gününde Aslan burcundaki Merkür, Koç burcunda Retro harekette olan Chiron ile uyumlu açıda olacak. Gün boyunca iyileştiren, mutlu eden, sevgiyi paylaşan bir iletişim hakim olacaktır. Bugün ayrıca Ay da Koç burcunda olacağı için hızlı ve fevri kararlar, anlık konuşmalar ve çıkışmalar olur. Ancak birbirimize iyi gelme şansımız çok yüksek.

ASTROLOJİ GURUSU OKULUNDA EĞİTİM SEZONU BAŞLIYOR:

Yeni eğitim sezonunda Temel ve Master seviye astroloji ile Karmik astroloji eğitimleri başlıyor.

Eğitimlerin içeriklerini bu linke tıklayarak ulaşabilirsiniz. 3 Ağustos itibariyle kayıtlar başlıyor. Detaylı bilgi ve kayıt için -> danismanlik@astrolojigurusu.comadresine eposta atabilir veya 0541 972 4017 numaralı whatsapp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Yeni eğitim tarihleri şu şekilde:

  • 3 eylül Perşembe Master Seviye Astroloji – 3 modül
  • 7 Eylül Pazartesi Karmik Astroloji
  • 8 Eylül Salı Temel Seviye Astroloji

Kova Burcundaki Dolunay’ın burçlara özel etkisi

Koç Burcu: Bu dolunay ile önümüzdeki 15 gün boyunca gelecek hedeflerinizi tekrar gözden geçirecek ve buna uygun finansal kaynaklar yaratmanın peşinde olacaksınız. Sosyal çevrenizde sizi mutlu etmeyen çeşitli arkadaşlıklardan sıyrılmak isteyebilirsiniz. Ani ve beklenmedik planlar karşınıza çıkabilir.

Boğa Burcu: Kariyeriniz beklenmedik gelişmelere açık olan 15 günlük bir dönem başlıyor. Belki içinde olduğunuz ortamlar artık hoşunuza gitmeyecek, kendinizi isyan ederken bulacaksınız veya hiç beklemediğiniz bir haber alacağınız için daha keskin kararlar almak isteyeceksiniz. Aile büyükleri ile olan iletişimi de doğru yönetmekte fayda var.

İkizler Burcu: Bu dolunay ile gelecek hayalleriniz ve planlamalarınıza yönelik değişimler meydana gelecek. Seyahatler, yolculuklar, eğitimler, yurt dışı yabancılarla bağlantılı işler, ticaret, hukuki konularda sizi şaşırtacak haberler alabilir, süreci doğru yönetmekte zorlanabilirsiniz. Şartlar kontrolünüz dışında değişecek gibi duruyor.

Yengeç Burcu: Bu dolunay ile ortak finansal kaynaklarınız, ödemeler, vergiler, borçlar, eşinizin / partnerinizin / ortağınızın / ailenizin finansal kaynaklarına yönelik konuşmalar ile ilgilenmeniz gerekebilir. Beklenmedik durumlar oluşabilir, ekstra ödemelerle ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Korkular ve endişelerin daha çabuk tetiklendiği, sağlık konusunda da biraz daha temkinli davranmak gereken zamanlar olacaktır.

Aslan Burcu: Karşıt burcunuzda meydana gelecek dolunay ile ikili ilişkiler yaylım ateşi altında. Partnerinizin ani ve beklenmedik tavırları, isyankar halleri sizi şaşırtabilir. Her türlü ikili ilişki, ortaklık ve beraber yürütülen süreçte pürüzlerle karşılaşmanız olasıdır. Alternatiflere açık olmakta ve güç savaşına girmemekte fayda var.

Başak Burcu: Bu dolunay ile iş ortamınızda beklenmedik durumlarla karşılaşabilir, organizasyon yapısı veya beraber çalıştığınız kişilerle ilgili şaşırtıcı konuşmalara maruz kalabilirsiniz. Günlük hayatınız ve rutininizde değişimler yapmak gerekebilir. Sağlık alanında biraz daha temkinli olmak isteyebilirsiniz.

Terazi Burcu: Kova burcundaki dolunay ile ikili ilişkileriniz, flörtler, cinsellik teması hareketleniyor. Anlık oluşan, yoğun çekimli flörtler sizi mutlu edecektir ancak kalıcılık pek garantili değil! Ayrıca çocuklarla ilgili gündeminiz yoğun olacaktır, finansal harcamalar söz konusu olabilir. Sizi daha çok mutlu edecek alanlara odaklanmak isteyeceksiniz.

Akrep Burcu: Bu dolunay ile ev, yuva içindeki ilişkiler ön plana çıkıyor. Partneriniz ve aile büyükleriniz arasında dengeyi kurmanız gerekebilir. Bekar Akrep’ler heyecan verici yeni flörtler ve konuşmalar oluşabilir ancak hızlı başlayıp hızlı bitecek durumlara işaret etmesi yüksek ihtimaldir. Ayrıca gayrimenkul alım satım konularında hızlı gelişmeler oluşabilir.

Yay Burcu: Kova burcundaki dolunay ile birlikte akrabalar ve yakınlarınızın hayatlarıyla daha çok ilgilenmeniz gerekebilir. Kısa vadeli planlarda hızlı değişimler olacaktır, günlük rutinlerinizi birkaç defa değiştirmeniz gerekebilir. Teknolojik aletler almak isteyebilir, sosyal medya ve iletişim kanallarında daha aktif olabilirsiniz. Sizi şaşırtacak haberler almanız da olasıdır. Lansmanlar, eğitimler ve planlamalar için uygundur. Teknolojik alet almak için biraz daha sabretmek iyi olur.

Oğlak Burcu: Kova burcundaki dolunay ile finansal kaynaklarınız, hesap kitabınızda beklenmedik dalgalanmalar oluşabilir. Özellikle borsa gibi spekülatif yatırımlarla ilgileniyorsanız daha çabuk değişimlerin olduğu, beklenenden farklı sonuçlar gördüğünüz bir dönem olacak. Çocuklarla ilgili harcamalarınız artabilir. İlişkilerde ben neyi istiyor, hak ediyorum diye düşünüp isyan edebilirsiniz. Ayrıca beraber adrenalin oranı yüksek bir aktiviteye katılmak da isteyebilirsiniz.

Kova Burcu: Burcunuzda meydana gelecek dolunay ile birlikte 2021 ve 2022 yıllarında hayatınızın ne kadar da hızlı değişeceğine dair bir fragman görüyorsunuz. Önümüzdeki 15 gün boyunca her şeye karşı çok daha isyankar olabilir, hoşunuza gitmeyen düzeni yıkıp geçmenin peşinde olabilirsiniz. Sizi mutlu edecek, yenilikçi alanlara odaklanmak isteyeceksiniz.

Balık Burcu: Kova burcundaki dolunay ile birlikte şimdiye kadar genel geçer doğru olarak kabul ettiğiniz birçok konunun aslında öyle olması gerekmediğini, kendi bildiğiniz yoldan da ilerleyebileceğinizi göreceksiniz. Yeni bir farkındalık, duymadığınız bir haberin bir anda size ulaşması, zihninizde bir anda yanan bir ampul anı olacak. İşler kontrolünüz dışında ilerleyebilir, bugünler daha çok gözlemci kalmakta fayda var.

Merkür Aslan Burcunda:

Koç Burcu: Bugün itibariyle düşünceleriniz aile ve yuvanın bütünlüğünden çıkıp, çocuklar, aşk, flörtler ve keyif aldığınız konulara odaklanmaya başlayacak. Gün içinde ciddiye alıp, sorumluluğunu almanız gereken durumlar olacaktır.

Boğa Burcu: Artık ev, yuva, emlak ve aile büyüklerine daha çok odaklanma vakti geldi. Gün içinde seyahat planlamaları yapabilir, uzak akrabalarınızla kontak içinde olabilirsiniz.

İkizler Burcu: Bugün itibariyle iletişim trafiğiniz iyice hızlanmaya başlıyor. Yakınlarla olan ilişkiniz önemli olacak. Parasal konularda karamsar olmayın.

Yengeç Burcu: Artık finansal konulara odaklanma zamanı geldi. İsteklerinize ulaşmak için ne gibi ihtiyaçlarınız var ve nasıl karşılayabilirsiniz?

Aslan Burcu: Bugün itibariyle yaratıcı yönünüzü ortaya koymak için fırsatlarınız artacak. Hayatınız, kendiniz, yol haritanız hakkında kafa yormaya başlayacaksınız.

Başak Burcu: Doğum günü sezonunuz başlamadan önceki son düzlük! Planlarınızı netleştirmeden ve kararlar almadan önce biraz daha sabredin.

Terazi Burcu: Bugün itibariyle sosyal çevreniz ile konuştuklarınız size büyük bir ilham verecek. Normalde çok uyumlu bir yapınız olmasına rağmen bugünlerde arkadaşlarınıza karşı daha yönetsel tavırlarda bulunabilirsiniz.

Akrep Burcu: Kariyeriniz ve geleceğiniz hakkında birçok gelişme olmakta. Bugün itibariyle daha aklı selim bir şekilde bu konuya odaklanabileceksiniz.

Yay Burcu: Hayallerinizin peşinden gitme zamanı! Bugün itibariyle 3 haftalık dönemde keşfetmenin peşinde, meraklı Yay’lar için daha fazla öğrenme, seyahat etme zamanı başladı.

Oğlak Burcu: Aileniz ile ortak finansal kaynaklarınızı nasıl değerlendireceğiniz üzerine akıl yormanız gereken 3 haftalık bir dönem başlıyor. Korku ve endişelerinizin baskın çıkmasına izin vermeyin.

Kova Burcu: Bugünlerde partnerinizin sözleri sizin için altın değerinde! Romantik günlerden geçiyorsunuz; egolu bir söz dalaşına girmemeye özen gösterin.

Balık Burcu: İş ortamında sözünüzün daha çok geçmeye başladığı 3 haftalık bir dönem başlıyor. İş arkadaşlarınıza karşı yönetir gibi tavırlara girmeyin, ters tepebilir.

Venüs Yengeç Burcunda:

Koç Burcu: Bu geçiş ile 6 Eylül’e kadar odağınız daha çok yuva, ev, ailenin kadınları olacak. Bekar Koç’larmız için ailenin aracı olacağı bir aşk gelebilir. Yuva kurma isteğiniz yoğun olacak.

Boğa Burcu: Venüs’ün Yengeç burcunda olması yakın çevreyle olan iletişimlerinizi, özellikle kadın kuzen ve akrabalarla görüşmeleri ve hatta beraber seyahatleri getirecektir. Belki onlar vasıtasıyla ya da sosyal medya / telefon aracılığıyla, bir eğitimdeyken, bir cafe/restorandayken ya da şehir içi kısa yollarda tanışacağınız yeni bir aşk gelebilir.

İkizler Burcu: Venüs’ün Yengeç burcuna geçmesi ile parayı kazanmak, büyütmek odağınız olacak. Para her zamankinden çok daha kolayca size gelecek. Aynı zamanda kendinize, sevdiklerinize, güzellik estetik alanlarında harcamak isteyeceksiniz.

Yengeç Burcu: Venüs’ün burcunuza geçmesi ile sevgiyi sonuna dek hissedeceksiniz. Dış dünyadan, çevrenizden aldığınız destek sizi oldukça mutlu edecek. İlişkilerinizin parladığını göreceksiniz. Güzellikle ilgili işlemler yaptırmak isteyebilirsiniz.

Aslan Burcu: Venüs 12.evinizden geçiş yapacağı için 6 Eylül’e kadar olan zaman diliminde ilişkilerin gizli saklı, platonik bir yanı olabilir. Partnerinizle daha içe dönük bir süreçten geçebilirsiniz. Kontrolsüz para harcamalarınız olabilir.

Başak Burcu: Bu geçiş size sosyal çevreniz ile bol bol gezmece vaat ediyor. Çeşitli ortamlara girebilir, yeni tanıştığınız kişilerden destek alabilirsiniz. Bekar Başak’lar için yeni çevre yeni aşk demek. Ayrıca işleriniz için networkünüzden çok daha rahatça destek alabilirsiniz.

Terazi Burcu: Venüs’ün Yengeç burcundaki hareketi ile sizin için kariyer odaklı bir dönem başlıyor. Yaptıklarınız iyi ve kötü her zamankinden daha çok dikkat çekecek gibi duruyor. Özellikle kadın yöneticilerle aranız iyi olacaktır, yeni görüşmeler ve mülakatlar için de uygun bir zaman dilimi.

Akrep Burcu: Venüs’ün Yengeç burcundaki geçişi ile seyahatler, yolculuklar, eğitimler, yabancılarla ilgili işleriniz çok daha rahat akacak. Yaptığınız işler ve sözleriniz ile dikkat çekeceksiniz. İlişkisi olan Akrep’ler beraber seyahatlere çıkabilir, bekar olanlar ise yolculuklar / eğitimler vasıtasıyla yeni tanışmalar yaşayabilir.

Yay Burcu: 6 Eylül’e kadar olan zaman diliminde ek kazançlar, aile / eş / ortaktan destek alarak ilerleme şansınız çok daha yüksek. Beklediğiniz desteği alabilirsiniz. İlişkilerin cinsellik teması daha yoğun olacaktır, yoğun ve biraz da krizli bir dönem olabilir.

Oğlak Burcu: İkili ilişkilerde beklediğiniz rahatlığa kavuşacaksınız. Aşk ilişkileri ve evlilikte destekleyici, ilişkilerde bir üst basamağa geçmek için olumlu zamanlar. Öte yandan dış dünyadan arzuladığınız maddi manevi desteği görmek sizi mutlu edecek.

Kova Burcu: Venüs’ün Yengeç burcu hareketi ile iş hayatınız özellikle kadınlarla yoğun ve keyifli iletişimler sizi mutlu edecek. Yeni anlaşmaların peşinde olabilir, görüşmelerinizi arttırabilirsiniz. Bu geçiş biraz tembellik etme arzusu ve şekere / tatlıya düşkünlük de verecektir.

Balık Burcu: Venüs Yengeç burcu geçişi ile hayatın sizi mutlu eden alanlarına odaklanmak isteyeceksiniz. Flörtler ve aşk ilişkileri her zamankinden daha keyifli olacak. Çocuk isteyenler için verimli bir dönem. Çocuğu olanlar ise ilişkilerini rahatça yönetmekten dolayı keyifli olacak. Hobilerinize zaman ayırmak isteyeceksiniz.

Bir cevap yazın