5 Ekim Haftası #Astrotüyo

Herkese merhabalar,

4 Ekim Pazar akşamüstü saatlerinde en ağır hareket eden gezegenimiz Pluto (evet astrolojiye göre halen daha bir gezegen!) direkt seyrine geçiyor. 25 Nisan’dan beri geri harekette olan Pluto hayatımızda yaratmak istediğimiz değişimlerin yolunun içsel bir dönüşüm olduğunu anlatmaya çalıştı bizlere.

Evrimsel / Karmik astroloji bakış açısıyla baktığımızda Pluto bize ruhumuzun tekamül yolculuğunda alacağı deneyimleri anlatır. Aslında “Neden buradayım?”, “Hangi dersleri öğreneceğim?” sorularımızın yanıtı – en azından büyük bir kısmı – haritamızdaki Pluto konfigürasyonu ile yorumlanır.

Bu soruların yanıtını bir karmik astroloji danışmanlığı ile alabilirsiniz. Ancak elbette yanıtı almak hemen değişimi yaşamak anlamına gelmez. Zira popüler yaklaşımın ve hatta çeşitli kişisel gelişim konuşmalarının belirttiğinin aksine bazı konularda anlayışımız katman katman – aynen bir marul gibi düşünün – açılarak derinleşir ve bir bu konularla ömür boyu uğraşırız. Tekamül yolculuğumuzu incelediğimiz karmik astroloji çalışmalarında ruhumuzun belli konularda birkaç ömür üst üste deneyimler alarak ilerlemeye çalıştığını görürüz. Bu süreçte karşımıza çıkan 3 seçenek var;

  • Değişime toptan direnmek
  • Değişimi açık bir kalple karşılayıp, hayatın “hadi” dediklerine gönüllü olmak
  • Değişimi görmek ancak bilinmeyenden korktuğumuz için bir kısmından kaçmak..

Pluto şimdi tekrar düz seyrine geçiyor ve geçtiğimiz aylarda kazandığımız farkındalıklarımız ile hayatımızı dönüştürme imkanı getiriyor. Bireysel haritalarımızın Oğlak ekseninde birkaç yıl daha değişim bizi bekler. Önümüzdeki ayları toplumsal kurallar, bizden beklentiler, kalıplarımız, paraya dair anlayışımızı görmek ve hayatımızı dönüştürmek için değerlendirelim.

Hafta geneline dair yorumlarım ve burçlarınıza özel geçişler için youtube videomu izleyebilirsiniz:

Hafta genelinde iyicil Jüpiter ile hayalleri besleyen Neptün arasındaki ılımlı açı sayesinde maneviyatımızı biraz daha güçlü tutma imkanımız olacak. Bu geçiş din, inançlar, kişisel gelişim alanlarında destekleyicidir. Ayrıca hayallerin peşinden gitme imkanı tanır, hayalleri somutlaştırmak için ilk adım gibidir. Bazen uzun yolculukları, deniz aşırı mesafeleri anlatır. Bu dönemde özellikle içsel / manevi yolculuklara, kendimizi tanımaya ve bizler için asıl önemli olanları keşfetmeye işaret ettiğini düşünüyorum. Güçlü bir inanç sistemi oluşturmak isteyeceğiz. Jüpiter Oğlak’ta olduğu için gördüğümüz, materyalist şeylerden yola çıkmayı tercih edebiliriz.

Hafta genelinde ancak özellikle de Perşembe-Cuma- Cumartesi günlerinde Retro hareketteki Mars, bu sefer düz seyirdeki Pluto ile dik açıda olacak. Daha önce ağustos ortasında bu açı kalıbını yaşamıştık. Özellikle haritasında (yükselen burcu, güneş burcu, ay burcu) Yengeç, Oğlak, Koç ve Terazi burcu güçlü olan kişileri daha yoğun etkileyen bu açı kalıbı dünya sahnesinde liderler için ve ülkemiz müttefik hattındaki olaylar için de oldukça önemli.

Mars Pluto dik açısı büyük riskler, abartılı tavırlar, takıntılar, gözü kara tavırlara işaret eder. Cesaretimiz yüksek olur ve peşinden koştuğumuz şeyi sonuna kadar götürmek isteriz.

Dünya astrolojisi açısından baktığımızda ise fiziksel ve / ya duygusal şiddete, cinsellikle ilgili zorlu durumlara, psikolojik sağlığı bozuk kişiler ve yaşatabileceği sıkıntılara açık bir döneme işaret eder. Liderler arasındaki gerginlikleri, savaş seslerini, çatışmaları ve tavırlarda çok daha agresif olmayı anlatır bizlere.

Yangınlar, ateşler, patlamalar, kazalar, volkanik aktiviteler, trafikte / kara yolculuğunda zorluklar, ateşli hastalıklar, kan / tansiyon ile bağlantısı olan hastalıklar ve baş ağrıları / migrenlere de açık olan bir zaman dilimi olacaktır yine.

Bu haftanın bir diğer önemli gündemi ise Çarşamba ve Perşembe günleri etkin olacak Merkür Uranüs karşıtlığı olacak. Kelimelerimizi çok daha dikkatli seçmemiz gereken günler olacaktır. Fevri konuşmalar, ani kararlar, beklenmedik haberler bizi şaşırtabilir. Bazı sırların ortaya çıkması ile fikirlerimiz tamamen değişebilir. Özellikle Akrep ve Boğa burçları için şaşırtıcı bir dönem olacaktır. Bu açı kalıbı Merkür Retro halde iken 18-19-20 Ekim tarihlerinde tekrar edecek. Bu nedenle kararlarımızı ikinci bir kez gözden geçirmek isteyeceğiz.

Hafta sonu Başak burcundaki Venüs’ün hem Merkür hem de Uranüs ile ılımlı açıları sayesinde biraz nefes alma imkanımız olacak. Büyük riskler alma peşinde değiliz ancak duygularımızı anlatabilecek, sosyal ilişkilerden destek alacak ve bakış açımızı az da olsa değiştirecek fırsatlarla karşılaşacağız. Para konusunda da kaynak yaratma şansımız olacaktır.

TÜRKİYE GÜNDEMİ

Hafta boyunca Mars Pluto dik açısı ülkemizin Satürn’ünü tetikleyeceği için hem komşularımızla ilgili sorunların devam edeceğini, alevleneceğini gösterir hem de müttefiklerimizle problemler yaşama olasılığımızı anlatır. Aynı zamanda Satürn 8.ev yöneticimiz olduğu için, ilerletilmiş haritamızda da Kova önemli bir yerleşimde olduğu için ölüm oranlarında artış, korku ve tedirginliğin yükselmesi bir yanda, bankalar / dış borçlar / ekonomik sistemler ve kurlara dair bizi zorlayan sürecin devam edeceğini gösterir.

Merkür Uranüs karşıt açıları ise Güneş’imizi tetikleyeceği için liderler arasında hızlı, büyük konuşmalar, çıkışlar olabilir. İçinde bulunduğumuz gruplar, paktlar ile zıtlaştığımız noktalar olacaktır. Eğitim sistemi ile ilgili birkaç defa karar değişikliği olacaktır.

Yine kadın, çocuk cinayetleri, istismarlar, cinsellikle ilgili tabu konular, hayvanlara zulüm gibi konular gündeme gelecektir.

Hafta sonu ise, Pazar gününe doğru ülkece enerjimiz biraz daha yumuşuyor.

Astroloji Gurusu Okulu’nda DÜNYA ASTROLOJİSİ EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR           

Siz de eğer astroloji öğrencisiyseniz ve geçişlerin dünya gündemi üzerindeki etkilerini yorumlamak istiyorsanız Aralık ayında başlayacak Dünya Astrolojisi eğitimi için şimdiden kayıt olabilirsiniz.

Ders programı için aşağıdaki sayfada Master Seviyesine tıklayın: http://www.astrolojigurusu.com/egitim-atolyeler/astroloji-egitimleri/

DÜNYANIN ENERJİ HATTI TETİKLENİYOR – ENERJİ ASTROLOJİSİ ATÖLYESİ

2 Ekim Koç burcu dolunayı Dünya’nın enerji hatlarına dokunan güçlü bir geçişi temsil ediyordu. Ocak 2021’e kadar üst üste 4 dolunayın 4ü de böyle bir geçiş hattı üzerinde. Enerjimiz temizleniyor ve arınıyor.

2 Ekim Koç burcu dolunayı için instagram üzerinden ücretsiz bir meditasyon yaptırdım. Diğer dolunaylar için de benzer çalışmalar olacak. Meditasyonun kaydını IGTV den izleyebilirsiniz: https://www.instagram.com/tv/CF0KXp1AxQk/?igshid=1iu5ox2w56oh2

Diğer dolunaylar:

31 Ekim Boğa Dolunayı

30 Kasım İkizler Tutulması – Ay tutulması / dolunay

30 Aralık Yengeç Dolunayı

Bu geçiş esnasında enerji alanınızı güçlendirmek için keyifle yaptığım Enerji Astrolojisi atölyesinin bir tekrarını daha, 1 Kasım Pazar akşamı yapacağım.

Detaylı bilgi:

Biletler için: https://biletino.com/tr/e-a08/cakralar-ve-enerji-astrolojisi-atolyesi-online/

Haftanız güzel geçsin

Bir cevap yazın