6 Temmuz 2020 Haftası #Astrotüyo

6 Temmuz 2020 Haftası #Astrotüyo

Herkese merhabalar,

Yaz dönemindeki tutulma koridorunun sonuncusunu 5 Temmuz Pazar günü yaşadık. Yılın kalanını etkileyecek önemli gelişmelere gebe olan bu tutulmaya dair incelememi bir önceki haftanın yazısında bulabilirsiniz.

6 Temmuz haftası nispeten daha sakin geçecek; yeter ki iletişim konusunda daha kontrollü olabilelim. Bu geçişin detaylarını ve burcunuza özel etkisini yazının devamında bulabilrsiniz.

Öncelikle 5 Temmuz Pazar akşam 19.10-19.25 sularında gerçekleşen Güneş ve Sirius Sabit yıldızı kavuşumundan kısaca bahsetmek istiyorum.

Sabit Yıldızlar Hakkında

“Sabit yıldız” terimi Dünya’nın evrenin merkezinde olduğu düşünüldüğü zamandan kalma bir deyimdir. İnsanların dünyanın çevresinde gezegenler ve en dışarıda da yıldızlardan oluşan sabit ve kapalı bir gök küre sistemi olduğuna inandığı dönemlere aittir. Aslında Sabit yıldız dediğimiz zaman Saman Yolu Galaksisi içinde yer alan aynen Güneş sistemimiz gibi farklı yıldız sistemlerinin ışık saçan gezegenlerinden, “yıldız”larından bahsediyoruz.

Sirius yıldızı ise Büyük Köpek Takım Yıldızı’nın (Canis majör) en parlak yıldızı. Eski Türk kaynaklarında Kurt Takımyıldızı diye de geçer. Hatta Kur’an’da Şi’ra yıldızı olarak okuruz: “Şüphesiz O, Şi’ra’nın Rabbidir.”

Ezoterik bilgilerde Sirius Yıldızı’nda yüksek bilgelik seviyesinde olan varlıklardan bahsedilir. Ve bu varlıklar bazen dünyada bedenlenerek, bazen de ziyaretlerle önümüzü açarlar, denir.

Eski Mısır’da Güneş ve Sirius’un kavuşum yapması yılın gidişatını belirleyecek en önemli göksel olaylardandır. Mısır Soltisti, Sodep diye geçer. Bugünler önümüzdeki bir yılınızı belirlemek için şahanedir. Astroloji ile detaylı olarak ilgilenen arkadaşlarım 5 Temmuz 2020 saat 19.10 haritasını açıp, kendi haritalarınız ile karşılaştırarak kendi yıllarının nasıl geçeceğini yorumlayabilir.

 

2020 SODEP Haritası Neler Vaat Ediyor?

2020’nin Sodep haritasında yükselen Yay ile kavuşumda olan Güney Ay Düğümü geçmişe dair salıverme temasının ve etik, ahlak, kurallar, kanunlar ve inançlara dair geride bırakılacak bir çok meselenin işaretini veriyor. Yükselen yöneticisi Jüpiter düşük olduğu Oğlak burcunda, Retro halde ve Satürn, Pluto ile stelyum oluşturmakta. Bu da bize para, kapital, büyük düzenler, devlet, hükümet, üst düzey yöneticiler ve yönetim biçimi, eski ve tarihi binalar, ordu gibi alanlarda köklü dönüşümler olacağını tekrar hatırlatmakta.

Güneş bu kavuşum esnasında 7.evde, yanında Retro Merkür yer alıyor. İlişkiler, yuva, aidiyet ve bağlılık temalarında partnerle ve diğer kişilerle olan iletişimimizin önemli olacağını göstermekte. Geçmişe dair konuşmalar, anılar ve atalara dair çalışmaların ön plana çıkacağını, birlik ve bütünlük temasının dikkat çekeceğini ayrıca anlatmakta. Bu ikilinin orta noktası Uranüs ile üçgen açı yaptığı için kurallara bağlı birliktelikleri geride bırakıp, daha yumuşak bir iletişim ve sevgi teması ile ilerlemenin, yeni bakış açıları kazanmanın önemli olduğunu da göstermekte.

Geride Bırakılacaklar:

Sürekli ve sadece geleceğe odaklanmayı, yapabileceğimizden fazlası için sözler vermeyi, abartmayı ve patavatsızlığı, kendi inançlarımızın tek ve en önemlisi olduğunu sanmayı, gerçek bilgiyi öğrenmeden felsefe yapar tatta konuşmaları, teorilerde kaybolmayı.. geride bırakacak

Yenilenerek Öğrenilecekler:

Ekip ruhu, gruplar içinde yer alma ve diyalog içine girme, tam “şu anda” ve “burada” olabilme, oyunculuk, her seferinde sadece tek bir konuya odaklanma, yerel değerleri önemseme, hobiler geliştirme, kısa yolculuklara katılma, yakınlarımızla daha fazla iletişimi hayatımıza daha çok katacağız.

Köklü Değişimin Geldiği Alanlar:

Her türlü kamu, devlet, organizasyon, büyük kurumlar, yüksek liderler, firma CEOları, ordu, ordunun üst düzeyi, bankalar ve bankacılık sistemleri, yaşça büyük kişiler, ailenin yaşlıları, eski ve tarihi binalar, hayatımızdaki köklü durumlar ile tarım, toprak, üretim, ziraatle ilgili alanlarda köklü değişimler bizi beklemekte.

Sodep anı haritası tutulma anı ile benzer nitelikler taşıdığı için 5 Temmuz tutulmasının sadece yılın ikinci yarısına değil, 2021 yaz aylarına kadar olan döneme ışık tuttuğunu düşünebiliriz.

Tutulmaya dair gelişmeler sadece olay anında değil, sonrasında gezegenlerden tetiklendiğinde de ortaya çıkar. Bu nedenle şu tarihleri dikkate almakta fayda var:

Tutulma analizimi okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu haftanın bir diğer önemli gelişmesi Retro harekette olan Merkür’ün Koç Burcunda hareket etmekte olan Mars ile yapacağı olumsuz açı ve akabinde haftanın sonunda, Pazar günü, düz seyre geçecek olması.

Özellikle Çarşamba ve Cumartesi günleri etkisini çok daha yoğun hissedeceğimiz Merkür Mars zorlu açısı bizi şu alanlarda uyarmakta:

 • Duygusal kararlar ve öfkeyle yola çıkan konuşmalar zarar getirecektir
 • Aceleci olmak, dürtüsel tavırlar zorlayabilir
 • Söz düelloları, hararetli konuşmalar, lafı gediğine koyma ihtiyacı ile yanlış yerde yanlış laflar etmek
 • Geçmişi öfke ve acıyla anıp, bu nedenle kendimize ya da anılarımızda yer etmiş kişilere saldırmak
 • Sosyal medyada tartışmaların artması; özellikle kadın, aile, güvenlik, şiddet teması etrafında olanların
 • Ticari anlaşmalarda, hukuki konuşmalarda zorluklar
 • Alım satım, taşınma konularında aceleci olmayalım
 • Duygusal bağlarımızı ilgilendiren konuşmalarda özellikle sabırlı olalım
 • Konuşma anındaki jestlerimizin aceleci, ters ve öfkeli olması dikkat çekebilir. El yaralanmaları; ateşler, yangınlar ve kesiklere özellikle dikkat edelim
 • Mide, göğüsler, hormonlar, rahim ile ilgili bölgelerde zorlanma olabilir; operasyon için pek uygun değildir.
 • Merkür Mars ikilisi güvenliğin tehdidi, hırsızlık gibi temaları da akla getiriyor..

Merkür pazar günü düz seyrine geçtikten sonra 5 Ağustos’a kadar halen daha Yengeç burcunda olacak ve geçtiğimiz hafta yaptığı Chiron karesi gibi bazı açıları tekrar edecek. Anılarımız ve duygusal konuşmalar halen daha önemli olacak. Haftaya bu tarihleri de konuşacağız.

 

Affeden, Nazikçe İlerleyenlerin Zamanı

Bu hafta ayrıca Güneş Neptün ikilisi arasındaki keyifli açı ile Venüs ve Mars’ın 7 Ağustos’a kadar devam edecek olumlu dansı dikkat çekiyor.

Güneş Neptün ikilisi ile her şeye rağmen çok daha affedici ve yumuşak olabileceğiz. Şifa dolu bir enerji akışı olacak, özellikle de cumartesi günü. Yani sözlerimizi dikkatli seçersek cumartesi iyileşiyor, iyileştiriyoruz. Yardım eden, destek olan, sevgiden yola çıkanlarımız, affetmeyi düstur edinenlerimiz güzel karşılıklar alacak. Ayrıca ilham ve yaratıcılığın, sezgilerin de güçlü olduğu bir hafta olacak.

 

Aşkta Flörtöz Etkiler Geri Geliyor

Venüs ve Mars arasındaki olumlu etkileşim ise Nisan sonlarını anımsatmakta. İlişkilerde çok daha flörtöz, akışkan bir eril-dişil akışı göreceğiz. İlişkilerdeki tıkanıklıkların biraz açılmaya başladığını, daha açık, neşeli ve hafif bir bakış açısının uyum getireceğini görüyoruz. Özellikle Cuma günü Venüs Chiron ile de olumlu açıda olduğu için bir süredir yaşanan zorlukları şifalamak için güzel bir gün olacak.

Bu açının burcunuza göre yorumlarını da ekliyorum:

Koç burcu: Venüs ve Mars arasındaki uyumlu açı sizin için özellikle de yakınlarınızdan alacağınız destek, sosyal iletişimler ve de bekarsanız gireceğiniz ortamlarda karşınıza çıkabilecek potansiyel partneri işaret ediyor.

Boğa Burcu: Sizin için finansal kaynaklarınızı büyütme anlamında şanslar sunacak. Bunlar beklenmedik yerlerden gelebilir. Öte yandan keyfiniz ve kendiniz için kontrol dışı harcamalarınız da olacaktır.

İkizler Burcu: Sosyal çevrenizden hiç olmadığı kadar destek alıyorsunuz. Bu günlerde itibarınız yükselecek ve popüleriteniz artacak. Özellikle bekar İkizler burçları için keyifli bir dönem.

Yengeç Burcu: Kariyer alanında işlerinizin peşinden koşar ve hatta bazılarınız da toplumdaki yerini güncellemeyi önemserken beklenmedik alanlardan destek bulacaksınız. Maneviyatınızı güçlü tutmak, uzaktan da olsa gelebilecek desteklere açık olmak size iyi gelecek.

Aslan Burcu: Yolculuklar, seyahatler, tatiller, uzaktan gelecek fırsatlar sizi mutlu edecek. Arkadaşlarınızla tatile gidebilir, sosyal çevreniz vasıtasıyla bir süredir beklediğiniz eğitim, yolculuk, ticaret, iletişim odaklı fırsatları elde edebilirsiniz.

Başak Burcu: Bu olumlu geçiş sizin için paraya dair hızlı kararlar alınan zamanlara işaret etmekte. İş ortamında desteklendiğinizi de hissedeceksiniz.

Terazi Burcu: Sizlere özellikle ikili ilişkiler alanında destek var. Hayallerinize gitmenizin yolunu açacak kişiler karşınıza çıkacak.

Akrep Burcu: Sizler için iş ortamında yoğun bir koşturmaca zamanı başladı, eforunuzun çoğu bu alana geliyor. Finansal anlamda kendinize ek kaynaklar yaratabileceksiniz.

Yay Burcu: Size aşk meşk, flört, yetenekler, hobiler, sahne önünde olduğunuz işler ve de çocuklar alanında birçok fırsat sunacak gibi duruyor.

Oğlak Burcu: Ev ve yuva alanında hareketli gelişmeler devam ederken, iş ortamından alacağınız destekler de sizi mutlu edecek.

Kova Burcu: İletişim kanallarınız çok açık, kısa seyahatler ve hareketli günler sizi bekliyor. Bekar Kova’lar bu süreçte yeni kişilerle tanışabilir.

Balık Burcu: Finansal anlamda güçlendirecek fırsatlar sizi bekliyor. Aile ve yuva içinden destek alabilir, yeni girişimleri konuşabilir ve aynı zamanda gayrimenkul yatırımları hesaplayabilirsiniz.

Herkese keyifli bir hafta dilerim!

Astrolog Duygu Demir

Bir Cevap Yazın