7 Eylül 2020 Haftası #Astrotüyo

Herkese merhabalar,

7 Eylül haftası için #astrotüyo muzu ve bu haftanın en önemli göksel olaylarını konuşalım beraber.

Haftaya yılın en güzel, şanslı, bol bereketli etkileşimlerinden biriyle başlayacağız.
Ancak 9 Eylül’de durağanlaşarak 10 Eylül’de Retro hareketine başlayacak olan Mars haftaya bomba gibi düşecek. Hatta ne haftası, yılın ikinci yarısına!!!

Mars retrosunu ve burçlara özel etkisini anlattığım haftalık burç videosunu izleyebilir veya etkiyi detaylı şekilde okumak için yazının devamına geçebilirsiniz.

HAFTAYA BEREKETLİ BİR BAŞLANGIÇ

7 ve 8 Eylül tarihlerinde Başak burcunda hareket etmekte olan Güneş, bereketi bolluğu gösteren Jüpiter ile olumlu bir etkileşimde olacak. Dahası Ay da Boğa burcundaki hareketi ile bu ikiliyi destekleyecek.

Her türlü ticari girişimi, uzun vadeli kararları destekleyen, finansal koşulları iyileştirmek için fırsatlar sunan bir etkileşim olacak. Eğitimler, seyahatler, yurt dışı yabancılarla bağlantılı uluslararası bacağı olan işlere dair adımlar atmak için de destekleyicidir. Toprak elementi hakim olduğu için parayı doğru değerlendirme, yatırımları planlama şansımız olacak. Tarım, toprak, üretim, sanayi gibi alanlarda olumlu gelişmelere açık bir gün olacaktır. Üretkenlik ana temamız.

Aynı gün Venüs ve Merkür arasındaki ılımlı etkileşim de ticari anlaşmaları, sözleşmeleri, itibari yükseltecek konuşmaları vaat ediyor. İkili ilişkilerde uzun vadeye yayılacak, keyifli planlamalar ve geleceğe yönelik konuşmalar yapmaya uygun bir zaman dilimi olacak gibi duruyor.

 

HINZIR MARS SAVAŞ VE KRİZLER PEŞİNDE

Mars 9 Eylül tarihinde durağan pozisyonda olacak, 10 Eylül’de ise Retro hareketine başlayacak. Bu geçiş 84 gün sürecek ve 14 Kasım’da tamamlanacak. Yani Mars 14 Kasım itibariyle direkt seyrine geçecek.

MARS CESARETİMİZDİR!

Astrolojide Mars’ın temsil ettiği konular içinde üretme, yaratma enerjisi, harekete geçme ve motive olma, aksiyonlar, libido, cinsellik, öfke ve şiddeti nasıl ortaya koyduğumuz gibi çok daha dışa dönük bir çok yön var.

 • Savaşma prensibi, rekabet duygusu, öncülük ettiğimiz konular
 • En temel haliyle hayatta kalmamız için gerekli enerji, fiziksel gücümüz
 • Çocuğun anneye her şey için “hayır” demelerini düşünün. Bireysel istek ve ihtiyaçlarımızı ortaya koymak için, kolektiften ya da bizi yönlendiren güçten sıyrılmak için gereken, bazen acımasız ya da sert, keskin bir şekilde dahi olsa, gerçekleştirdiğimiz kesme, koparma hareketi. İrade gücümüz, inisiyatif aldığımız alanlar.
 • Savunma mekanizmamız, bazen bencilliğimiz.
 • Sinirlendiğimiz alanlar, öfke duygusu. Mars’ın sağlıklı şekilde ifade edilmesi gerekir, zira bastırılan öfke duygusu fizyolojik ya da psikolojik rahatsızlıklar olarak ortaya çıkar.. Özellikle küçük yaşta, aile içinde, öfkenin, bireyselliğin doğru şekilde ifade edildiğini göremeyen çocuk yetişkin hayatında güvenli ve dengeli bir şekilde kendi isteklerini ifade etmekte zorlanabilir.. Öfkesini dışarı çıkarmakta zorlanabilir.
 • Üremekle, üretmekle, yola çıkmakla, motive olmakla, harekete geçmekle, libidoyla, cinsel enerjiyle ilgilidir
 • Harekete geçerken stratejimizi gösterir ve aslında Mars’ın olduğu yerde pek de diplomasiye yer yoktur.. Kaba ve acımasız ya da kavgacı, saldırgan, zalim olduğumuz alanları gösterir
 • Kas sistemi, kan hastalıklarını, ateşli hastalıkları, adrenalin hormonunu, operasyon ve
  ameliyatları temsil eder
 • Kazalara açıklık, sakarlıklar, kesici ve yanıcı aletler
 • Bu hayatta KARMAMIZI yaratan gezegendir. Kendi gücümüzü ele alabilme ve arzularımız doğrultusunda sağlam temellere dayanan harekete geçebilme ve de başkalarını kırmadan yoğun duyguları ifade edebilme yeteneğimiz önemli test alanlarıdır..

MARS KOÇ BURCUNDA HEPİMİZİ GÖZÜPEK VE CESUR KILIYOR

 • Cesur, gözü pek, risk alabilen bir ruh halinde olacağız
 • Çabuk kararlar alıp, uygulamaya geçmek isteyeceğiz
 • Liderlik eden, bazen lafını esirgemeyen bir tavrımız olabilir
 • Yarışçı ve rekabetçi olacağız.
 • İlişkilerde tutkulu olacağız

MARS RETROSU İLE KAVGALAR ÇIKACAK!

Bu süreçte kendi içimizde nelerin savaşmaya değdiğini, bu savaşı nasıl ve hangi yönde yapmak istediğimizi göreceğiz. Bize zarar veren davranış kalıplarımız ortaya çıkacak, belki anlık dürtülerle içine girdiğimiz mücadelelerden haksız çıkacağız. Sabrımız tekrar tekrar sınanacak.

 • Yavaş ilerleyen işlere, detaycılığa tahammülümüz olmayabilir
 • Enerji fazlası doğru harcanmazsa öfkeli ve kavgacı bir hale bürünebiliriz
 • Bireysel ilerleme ihtiyacımız artacak, dengeli ilerlemekte zorlanabiliriz
 • İlişkilerde daha çabuk alevlenip, tartışabiliriz. Sadece cinsellik odaklı ilişkilere
  başlanabilir..
 • Kazalara, sakarlıklara daha açık olacağız. Özellikle trafikte çok dikkat..

ÖNEMLİ TARİHLER, TAKVİME NOT ALIN:

Mars Retro hareketi esnasında bir de zorlu dik açılar yaparak iyice sıkışma, zorlanma, daha büyük kavgalar ve belki de kırılma noktalarını tetikleyecek. 

Tarihler şöyle:
28 Eylül – 2 Ekim Mars Satürn dik açısı
8 – 12 Ekim Mars Pluto dik açısı
14 Ekim Mars Güneş karşıtlığı (ansiyen yazılarda bu geçiş savaşa işarettir!)
21-25 Aralık Mars Pluto karesi (Mars artık düz seyrine dönmüş olacak ve son bir dik açı
yapacak)

DÜNYADA GÜÇ DENGELERİ DEĞİŞİYOR

Mars dünya astrolojisinde asker, ordu, polis, güvenlik güçlerini anlatır. Terör örgütleri, savaşlar, her türlü fiziksel güç de gerektiren mücadeleler, rekabetleri gösterir. Düşman figürleri anlatır bize. Aynı zamanda yangınlar, ateşler, patlamalar, volkanları, kazaları da anlatır.
Maden gibi yer altı kaynaklarını, buralarda çalışan kişileri, fiziksel güç ile çalışan kişileri, sporcuları, cerrahları anlatır.
Sağlık açısından baktığımızda kan ve bu alandaki hastalıklar (tansiyon gibi), ateşli hastalıklar, baş bölgesinde yaralanmalar, ameliyat ve operasyonları gösterir.
Yukarı verdiğim zorlu tarihlerde dünya arenasında mücadele artacak, ülkelerin birbiriyle rekabeti ve sınırlarını / ekonomik ya da fiziksel koşullarını korumak zorunda kalmalarını deneyimleyeceğiz. Sert konuşmaların olduğu, büyük çıkışların yapıldığı ve karşılıklı restleşmelerin olduğu bir dönem bizi bekleyecek.
Belki hepsini halk olarak göremeyeceğiz ama büyük güç savaşları olacak. Güç dengeleri kesinlikle değişecek!

ÜLKEMİZDE İÇ GÜVENLİK KONUŞULACAK
Bu geçişler ülkemiz haritasındaki Satürn ve Merkür’ü zorlayacak. Satürn devlet, hükümet, sağlamlık, bütünlükle, devlet büyükleri ile ilgilidir. Merkür ise iletişimi anlatır, gençleri ve eğitim sistemini, yolculuklar, kısa mesafe özellikle araba seyahatlerini anlatır.

Müttefikler ve açık düşmanlar evinden gelen zorlu Satürn Pluto açılarına, 10.evimizden yani yönetim alanından gelen Mars dik açısı da eklendiğinde;
Risk alarak güçlü çıkışlar yapmak isteyeceğimizi, ülke olarak dünya arenasında yerimizi korurken net ve direkt ifadeler kullanacağımızı, askerin de dahil olacağı konularda cesurca kararlar alacağımızı gösterir. Öte yandan bu kararlarımız bazı kesimlerce desteklenmeyecek ve mücadeleli konuşmalar, restleşmeler ortaya çıkacak belli ki.
Hepimiz için kolaylıkla geçen bir Mars retrosu süreci olsun!

Sevgiler

Bir cevap yazın