ASLAN BURCUNDA YENİ AY

ASLAN BURCUNDA YENİ AY

Aslan burcunda yeni ay

1 Ağustos Perşembe Ankara yerel saatiyle sabah 06.10’da Aslan burcunda bir yeni ay meydana geliyor.

Bu oldukça motive edici etkilere sahip, canlandıran, enerjileri yüksek olan, iyicil bir yeni ay.  Aslan teması spontane tavırlar, hayatın tadını çıkarma isteği, yönetmek isteyen bir üslup, onaylanma ve takdir görme ihtiyacı verecektir. Öte yandan hobilerimiz ile ilgilenmek, kültür sanat ve eğlence sektörü içinde aktivitelere katılmak, sportif faaliyetler içinde yer almak, çocuklarla vakit geçirmek isteriz.

Aslan aynı zamanda üst düzey yöneticiler, toplum liderleriyle ilgili olduğu kadar; altın, para, spekülatif yatırımlar, mücevherler ile ilgilidir. Bu dönemde finansal konuların daha fazla gündeme geleceği kesin!

 Yeni Ay esnasında Mars ve Venüs gezegeni de Aslan burcunda yer alacak ve Yeni Ay’dan hemen sonra Ay’ın ilk açısı Jüpiter ile. Bu oldukça destekleyici, vizyonumuzu genişleten, ferahlatan, global örneklerden İLHAM ALMAMIZIsağlayan bir yerleşim. Genişleme, büyüme anlamında adımlar atıyoruz.

Öte yandan Yeni Ay öncesinde gerçekleşmiş olan Uranüs karesi yenilenme yolunda adımlar atarken değişen koşullara adapte olmamız gerekeceğini göstermekte. Süreç beklediğimiz gibi gelişmeyebilir, BÜYÜK SÜRPRİZLEREaçık olun. Tam hızımızı almamız Jüpiter’in 10 Ağustos’ta düz seyrine geçmesiyle oluşmaya başlayacaktır. Öncesinde adımlarımızın tam karşılığını hemen görmekte zorlanabiliriz, sonuçları görmemiz biraz zaman alabilir.

Uranüs karesi hayatımız ve isteklerimizle ilgili değişim için iyidir. Ancak hayatımızdaki kişiler biraz gergin olabilir, planlarda değişimler çok oluşabilir. Bu nedenle bir istek ve talepte bulunmak, naz ve kaprislerle ya da keskin yönetsel tavırlarla yaklaşmak bize daha çok zarar verecektir.

Burcunuza özel etkileri bu linke tıklayarak okuyabilir ya da bu linkte tıklayarak Youtube kanalımdan izleyebilirsiniz.

Psikolojik astrolojide öne çıkanlar ve ASTROŞİFA ritüel önerileri:

Aslan burcu kalp ve dolaşım sistemi ile ilgilidir. Sağlıkla ilgili dikkat etmek gereken alanlardır.

Aynı zamanda Aslan burcundaki yoğun etkileşimler ve Yeni Ay’lar varlığımız ve benliğimizi çok daha coşkuyla ortaya sergilemek istediğimiz zamanlara işaret eder. Ben’lik ilginç ve karmaşık bir konu. Ben kimim? Ben neyim? Görülebilen bir şey miyim? Biz’den, siz’den ayrımım nedir? gibi gibi.. soruları göz önüne almak gerekir. İşte bu soruların arka planda güçlenmesi nedeniyle Güneş Aslan burcundayken hepimiz biraz daha kendimizi, siz’den farkımızı ortaya koymak arzusunda oluruz. Gölge tarafında ise görülmek, onaylanmak, pohpohlanmak için can atan; bunu elde edemediğinde gizli bir kibir ile sahte ben’liğini yani egosunu ortaya koyan bir halimiz mevcut. Kendi gerçek ben’liğine ulaşamamış, en azından buna niyet dahi etmemiş kişilerde yüksek kibir, sırf dikkat çekmek için dramatik ve abartılı tavırlar, egoist çıkışlara neden olan bir etki. İlla benim dediğim olacak diyen bir yönetim şekline denk gelebilirsiniz.

Bu dönemler içsel çocuğumuzla iletişim içinde olup, onunla sevmediğimiz anılarda vedalaşmak için şahane bir zaman dilimidir. Bunun için çektiğim IGTV videosunu buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Ayrıca bu günlerde aslan dönemi için çektiğim ASTROŞİFA videosundaki ritüeller ve egzersizlerden faydalanabilirsiniz. Timüs bezi ile meridyen çalışmaları, tütsü ve koku önerileri paylaşıyorum videoda.

Toplumsal Seviyede Baktığımızda

Yeni Ay hattını dünya haritası ile karşılaştırdığımızda bulunduğumuz coğrafya, ülkemiz ve özellikle güney doğudaki komşularımızın daha keskin bir şekilde etkilendiğini görüyoruz. Türkiye haritasında Yeni Ay ile para evimiz, finansal kaynaklar alanımız tetiklenmekte ve Uranüs’ten aldığı kare açı yine içinde bulunduğumuz paktlar, organizasyonlar ve ülke içindeki gruplar, sendikalarla bağlantılı olan 11.evden gerçekleşecek. Aynı zamanda bizim haritamızdaki 5.evde yer alan gezegenlere kare açı yapmakta. Bunun Türkçesi para, finansal konularda açıklamalar, altın ve borsaya yönelik çok büyük olmamakla beraber değişimler oluşabilir. Halen daha içinde olduğumuz gruplardan çok hoşumuza gitmeyen tepkiler alabiliriz.

Yeni Ay aynı zamanda Türkiye haritasının 6.ev ve 10.ev yöneticisi olan Jüpiter’den ise olumlu destek almakta. 6.ev mundane (dünya) astrolojisinde askeri konuları, orduyu, hizmet sektörünü temsil ederken, 10.ev ise yöneticiler ve liderleri temsil eder. Jüpiter etkileşimi cesaret veren, büyük düşünmeyi destekleyen bir yapıdır. Aynı zamanda ülkenin hedefleri, gitmek istediği alanı temsil eder. Bu dönemde liderlerimizden daha cesur açıklamalar bekliyorum.

Bir Cevap Yazın