Başak Burcu Dolunayı: Hasat Zamanı

Başak Burcu Dolunayı: Hasat Zamanı

Uzunca bir zamandır her yeni ay, dolunay, tutulmada yazıyorum: 2018 başından beri hayatlar çok değişti, değişiyor.. daha yolun yarısındayız. Ancak geçtiğimiz 1.5 yıl boyunca Kova-Aslan aksı tutulmaları kalbimizde yatan gerçek arzuların ortaya çıkmasını sağladı. Ve bir zamandır da bu isteklerin peşinde somut, kalıcı adımlar atmak istiyoruz. 4 Şubat Kova Yeni Ay’ı ile bu istekleri nasıl gerçekleştirebileceğimize dair farkındalıklarımız oluştu. Belki yeni bir durumlara adım attık ya da en azından gerçekten neler istediğimizi biliyoruz. Bu yolda ne zaman, hangi adımları atmak gerektiğini henüz tam bilemesek de, en azından kalbimizde yatan aslan için adımlar atmaya başlamamız gerektiğinin farkındayız..

Ve işte, tam da bu noktadaki Başak Dolunay’ı diyor ki; pratik ve gerçekçi olma, somut sonuçlar üretme için adım atma zamanı.. Elbette dolunay döneminde olduğumuz için mantıklı sonuçlara oturtamadığımız ya da üzerini örttüğümüz ne varsa ortaya çıkacak ve teker teker hayatımızdan elenecektir, bitişlerle beraber gelen bir yenilenme dönemi olacak. Ay’ın dolunay sonrasındaki ilk açısı Boğa’daki Mars ile olacağı için gözü kara tavırlar yerine garantici davranıp, somut riskler ön planda olacaktır. Hizmet sektörü, sağlık, beden, şifa ile ilgilendiğimiz çalışkan günler bizi bekliyor.

Dolunay’dan hemen önce Chiron Koç burcuna geçiş yapıyor. Her şey için doğru yolu, yöntemi, zamanı bilemiyor olabiliriz ancak olaylara açık, dürüst ve hassas bir şekilde yaklaştığımız sürece hayat çok daha rahat akacaktır diyor.. Çünkü Mars Boğa’da, Merkür Balık’tayken, gökte yoğun bir toprak ve su etkisi varken.. artık taahhüt etme, pratik olma, çalışma, hassaslığı ortaya dökme zamanı olacaktır.

Yalnız! Merkür hem Balık burcunda hem de Neptün ile kavuşum halinde olacak. Akıl karışıklıkları olacaktır. Önümüzü tam olarak göremeyebiliriz. Verilen sözler, verildiği şekilde tutulamayabilir ya da her zaman çok iyi niyetli olmayabilir. Bugünler biraz daha mantıkla değil, sezgiler, içsel güç ve ilhamla karar alma zamanları olacak. Her duyduğunuza lütfen inanmayın, kendi bildiklerinizde inat etmeyin.. aklınız çok net olmayabilir. Sakinleyin, durun, dua edin, istiyorsanız meditasyon & yoga yapın.. enerji çalışmalarına, spiritüel çalışmalara dahil olun.. içe dönün, kendinizi dinleyin, olur mu?

Bu dolunay her türlü detox için şahane. Haritanızda hangi alana denk geldiğine bakın.. (Haftalık burçlarda paylaşacağım). Gerekirse dostluk alanında detox yapın, elemeye gidin.. bedensel anlamda sizi rahatlatacak şekilde beslenin, diyete başlayın.. paranızı nasıl harcadığınıza bakın, duygusal tatmin için mi? artık size iyi gelmeyen ne varsa bu dolunay ile bırakın.. Gelecek için istediğiniz hayatta bunlara yer yok. Şubat ayı ile birlikte içsel anlamda neler yapmak istediğinize az da olsa karar verdiyseniz, bu sözü onore edin, gereksiz ne varsa bırakın ki gelecek için hayatınızda yer açılsın.

 

Sabian Sembolü:

Karakter: Kişinin zihninin içi – Değişen koşullara rağmen kişinin her daim var olan kendine güveni, karakterinin tam ve bütün olduğunu gösterir *

Kişinin kendine güvenmesi, kendine inanması karakterinin sağlamlığı için gerekli olmakla beraber, kibir nedeniyle abartılı yaklaşımlarda bulunması kendine yapacağı en büyük ihanet olur. Başarıyla beraber gelen ün, takdir gibi ödüller kendimizi motive etmek için her ne kadar iyi olursa olsun, gerçek ödül çok çalışmayla, hak ederek elde edilen prestijdir.

Kişinin aklının içinde sevdikleri, korkuları, yaptıkları, sadakati… tüm geçmişini görebiliriz. Hayatın iniş çıkışları nedeniyle ve de sayesinde, hedeflerimizin peşinden koşarken, hayatın içinde önem verdiklerimiz ile yüzleşiriz. Bu sayede ne kadar sağlam ve bütün olduğumuzu da test etme şansımız olur. Belli bir noktada, aldığımız sorumluluklar neticesinde, başkalarının bize başvurmaya başladıklarını görürüz. Bu başarının sırrı kişinin kendine güveninde ve istikrarlı bir şekilde devam ederek kendi yolunu açmasında yatar.

 

*Lynda Hill Sabian Sembollerinden Türkçeleştirilmiştir.

Bir cevap yazın