Boğa Burcunda Yeni Ay – Burçlara Özel Yorumlar

Boğa Burcunda Yeni Ay – Burçlara Özel Yorumlar

Boğa burcundaki Yeni Ay 5 Mayıs Pazar, 13.45’te meydana gelecek.

Yeni Ay hakkında teknik bilgiler:

  • Yükseleni sabit ama yenilikçi Kova burcu.
  • Yeni Ay Oğlak burcunda yer alan Retro Satürn ve Pluto ile güzel bir temasta.
  • Yeni Ay’ın yöneticisi Venüs Koç burcunda, Jüpiter’den şahane bir üçgen açı alıyor ve de Satürn & Pluto ile kare açıda.
  • Yeni Ay esnasında Mars, Jüpiter ve Neptün arasında T kare açı kalıbı aktif.
  • Uranüs Yeni Ay ile Merkür orta noktasında

Yeni Ay Özeti:

Toprak, finans, para gibi konularda,

Sağlamlık gerektiren şekilde, konfor alanından tam da çıkmadan ama riskler almak isteyerek harekete geçme ihtiyacımız ve dürtümüz var.

Bu aslında yepyeni bir mesele değil, muhtemelen geçmişten gelen, halledilmemiş ya da ertelenmiş bir yanı var. Öte yandan kural, kanun, regülasyonla ilgili bir problemi çözebilir ve güçlü kişilerden destek alınabilir, belki de devletle/evraklarla bağlantılı konularda daha rahat çözümler elde edilebilir. İlk atılım esnasında akıl karışıklığı, özgüvensizlik yaşanan, çekimserliğe neden olan bir durum olacaktır. Sezgiler, yaratıcılık ön plana çıkacak. Durumları bu bakış açısı ile değerlendirmenizi tavsiye ederim.

Dürtüsel olmak yerine alternatifleri de değerlendirerek, iletişim ve çözüm odaklı bir şekilde adım atmak faydalı olur. Sözel iletişimler, görüştüğünüz kişiler destekleyecektir. Zira koşullar orta vadede değişime tabi olacak, işler ilk başladığınız haliyle devam edemeyebilir.

Baskı altında kalan, dönüşüm yaşanacak bir alan var ve bu alan maddi manevi değerlerle ilgili olacak gibi duruyor.

Kendimiz başlatmak ya da değişim yapmak istediğimiz alanda, her ne kadar temkinli olmak istesek de beklenmedik, ani bir durum ortaya çıkabilir. B planı olmalı her durumda.

Burçlara göre yorumlar:

Koç: Maddi konuları ilgilendiren, finansal kararlarınız söz konusu olacaktır. Bu kararları alırken kariyer konusunda bir süredir aklınızda olan ama bir şekilde ötelediğiniz bazı konular var ise bunların gerçekleşmekte olduğunu ya da maddi anlamda ferahlamak için sizin bunlar konusunda adımlar atmanız gerektiğini fark edebilirsiniz. Yurt dışı, yabancılar, uzaklar, seyahatler, eğitimler konusunda atacağınız adımlar ile bu kararlarınızı destekleyebilirsiniz. Özellikle de kadınlarla bağlantılı şekilde yeni imkanlar ve genişleme fırsatları kapınızı çalacaktır. Ancak kendi isteklerinizi bireysel anlamda gerçekleştirmek adına adım attığınızda sorumluluklarınız, iş yerinde yöneticiler ya da aile büyükleri tarafından sıkıştırıldığınızı hissedebilirsiniz. Koşullar yakın vadede değişecektir, birçok seçeneğiniz olduğu için kararsız kaldığınız alanlar var ise acele etmeyin ve de b planı yapın.

Boğa: Hayatınızın geneli, yönünüz, ailenizle ve belki de sağlığınızla ilgili olarak yeni bir sayfa açmanızı sağlayacak adımlar atabilir, yeni ve sağlam sonuçlar üretmek üzere kararlar alabilirsiniz. Bu kararları alırken uzaklar, yurt dışı, yabancılar, hukuki konular, seyahatlerle ilgili durumlardan destek alabilirsiniz. Öte yandan sevme / sevilme döngüsü ve bu uğurda yaptıklarınız kendi dikkatinizi çekebilir. Aile içinde başkalarının maddi kaynaklarından faydalanabileceksiniz, bu konularda konuşmalar olacaktır. Ancak aldığınız kararları sevilme ihtiyacı ile mi alıyorsunuz yoksa gerçekten hayatınız ve kendiniz için doğru olduğunu bildiğiniz için mi düşünme imkanınız olacak.

İkizler: Aile ve eşinizle olan ortak gelirlerde, kredi, borçlar, vergi gibi ödemelerle ilgili bir değişim sizi beklemekte. Ancak sıkıntılı, hesaplanamayan bir durum söz konusu olabilir. Kontrol edemediğiniz bir süreç olabilir. Mesleki konularda avantaj sizden yana olacak ve bu dönemde başarılarınızla beraber bir açılma elde edebilirsiniz. Aile büyüklerinden destek görebilirsiniz. Aynı zamanda sosyal çevreden destek alabilirsiniz. Kendi mesleğinizden gelen gelirle alakalı olumlu gelişmeler olabilir. Ancak her durumda tüm hayallerinizi gerçekleştirecek kaynağınız olmadığı için bir elemeden geçirebilirsiniz. Maddi konular ile ilgili olarak bir B planınızın olması faydalı olacaktır.

Yengeç: Boğa burcundaki Yeni Ay ile sosyal çevreler, arkadaş grupları, hayalleriniz ön plana çıkacak. Bu konularda bir yenilenme ve sabit, sağlam sonuçlar getirecek bir kararlar almak isteyebilirsiniz. Aynı zamanda kariyerinizden elde ettiğiniz maddi kaynaklar üzerine odaklanma imkanınız olacak. Bu dönem arkadaşlarınız ile takım çalışmasına uygun olacaktır. İş ortamınız ve ürettiğiniz işler, kariyeriniz ile ilgili olarak, belki de iş arkadaşlarınız tarafından desteklendiğiniz bir zaman dilimi olacak. Ancak partneriniz ve kariyerinizle ilgili konularda uyuşmazlıklar olabilir, iki tarafı dengeye getirmekte zorlanabilirsiniz. Partneriniz ile aile büyükleriniz arasında kalabilir veya geleceğiniz hakkındaki planlarınızı sorgulayabilirsiniz.  Hayallere yönelik bir rota değişimi olabilir.

Aslan: Boğa burcundaki Yeni Ay dönemini ile bir süredir üzerinde çalıştığınız ancak ertelenen ya da sizin bir şekilde ötelediğiniz bir durumun sonunda gerçekleşmesi ya da sizin bu konuda adım atmak için kolları sıvamanız olarak yorumlayabiliriz. İş ortamında aldığınız sorumlulukların kariyer anlamında dönüşü olumlu olacaktır ve bu sayede maddi kaynağınızı arttırabilirsiniz. Belirsizlik içeren sağlık durumlarınız var ise netleşebilir. Eğitim, öğrenme, gruplar içinde olma, hak hukuk adalet, yayıncılık konularına dair olumlu adımlar atma şansınız olacaktır. Keza bu attığınız adımlar kariyer anlamında sizi destekleyecek gibi durmakta. Ayrıca bekar Aslanlar için yurt dışı, uzaklar, seyahat esnasında tanışılan ya da akademik geçmişi olan flörtler çıkabilir. İş hayatınızla ilgili aldığınız bu kararlar günlük hayatınızda bazı değişimler yapmanıza neden olabilir. Kazançlar ve maddi kaynaklar için dikkatli olmalısınız, b planınız olsun derim. Beklenmedik değişimler olabilir.

Başak: Boğa burcundaki Yeni Ay sizin için yurt dışı, yabancılar, hukuksal konularla ilgili başlangıçlar, belki seyahatler ya da yeni eğitimlere işaret etmekte. Bir süredir aklınızda olan ancak tam netleşemediğiniz ilişkinize dair kararlar söz konusu olabilir. Ya da çocuklar ile ilgili oturup netleştirmek gereken durumlar olabilir. Bu alanlarda biraz değişim olacak, şaşırtıcı şekilde gelişebilir. Ortak maddi kaynaklar konusunda aileden destek bulabilirsiniz. Kendiniz ev, gayrimenkul, alım satım işleri ile ilgilenebilirsiniz. Ancak bu dönemde partneriniz ile tam olarak aynı değerlere sahip olmadığınızı görebilir, bu konuda bir değişim ve dönüşümden geçmek zorunda kaldığınızı idrak edebilirsiniz.

Terazi: Boğa burcundaki Yeni Ay ile ortak maddi ve manevi kaynaklarınız ile ekonomik anlamda istikrar aradığınız konularda yeni gelişmeler olacaktır. Bir süredir aklınızda olan ancak bir şekilde ötelediğiniz, ertelediğiniz meseleler söz konusu olabilir. Evdeki renovasyon, emlak alım satım, evle ilgili değişim olabilir. Bu konuların özellikle de maddi bacağında işler tam olarak hesapladığınız gibi gitmeyebilir, bir engel ya da öteleme ile karşılaşabilirsiniz. Ayrıca bu konularla ilgili olarak günlük rutin işleriniz olacaktır. Aile içinde sağlık konuları gündeme gelebilir. Tüm bu süreçlerde ikili ilişkilerden, partnerinizden destek alabilirsiniz. Evin içinde tekrar yapılanma olacak gibi duruyor. Şartlar 10-15 gün içinde değişime tabii, bu nedenle acele etmeyin. Kalıplaşmış düşüncelerinize takılmayın.

Akrep: Boğa burcu Yeni Ay’ı sizin için 7.evinizde meydana geliyor. Yani ikili ilişkilerde değişim rüzgarı var. Partneriniz tarafından kalıcı, önemli, istikrarlı teklifler alabilirsiniz. İlişkinizi nereye koyduğunuzu karşılıklı olarak çok daha iyi şekilde göreceksiniz. Bu süreç kardeş, kuzen, komşu gibi yakınlarla ilişkilerinizi daha yapıcı hale çevirebilir. Sanat, estetik, güzellik, hobilerinizle ilgilenebilir, yeni adımlar atabilirsiniz. Çocuklarla bağlantılı konularda kararlar almanız gerekebilir. Bu süreçte gerçekçi olmak iyi olacaktır. Kendinize bakmak, diyet yapmak – sağlıkla ilgili düzenlemeler yapmak isteyebilirsiniz. Bu günlerde ruh haliniz daha tembel olabilir. Ayrıca iş arkadaşlarınızla dışarda görüşüp, planlar yapabilirsiniz. İş hayatınızla bağlantılı olarak ani haberler gelebilir. Ancak aynı zamanda iş ortamınızla bağlantılı iletişimsel problemler olabilir. Kararlarınız üzerinde başkalarının etkisi çok olmasın. İletişim aletlerinde sorunlar olabilir.

Yay: Boğa burcundaki Yeni Ay ile İş ortamınız, günlük rutinleriniz, sağlık – spor – güzellik ile ilgili, kendi bedeninizle bağlantılı istikrarlı ve kalıcı olacak adımlar atmak isteyebilirsiniz. İş ortamında para getirecek yeni anlaşmalar yapabilir, güçlü kişilerden destek alabilirsiniz. Aşk ilişkilerinizden, yetenekleriniz sayesinde yaptıklarınızdan, yurt dışı yabancılarla bağlantılı işlerden şansınız olabilir, bu alanlardan destek alabilirsiniz. Çocuklar ile ilgili olumlu kararlar verebilirsiniz. Bekarsanız yeni bir beraberlik olabilir. Ancak özellikle iş ortamıyla bağlantılı kararlar konusunda, kendinize verdiğiniz kıymet ve de maddi konular nedeniyle yaptıklarınıza dair bakış açınız biraz değişebilir. Günlük rutinlerinizde değişimler olacak. Kökler, ev, yuva içinde değişimler söz konusu olabilir.

Oğlak: Boğa burcu Yeni Ay’ı size ilişkiler alanında yenilikler getirecek. Aynı zamanda bugünlerde çocuklarla ilgili, yeteneklerinizle bağlantılı istikrarlı ve kalıcı adımlar atmak istiyorsunuz. Aslına bakarsanız oldukça önemli adımlar sizi beklemekte, değişimlerin arifesinde olduğunuzu söyleyebilirim. Hayatınızda hızlı gelişmeler olacak. Uzunca bir zamandır aklınızda tasarladığınız, çevrenizle paylaştığınız bir proje olabilir ya da taşınma, şehir dışı yolculuklar, kardeş komşularla ilgili işler, kara yolculuğunu bağlayan bir konu olabilir. Bir süredir tasarlanan konularda başlangıçlar yapma zamanı diyebilirim. Şimdiye kadar ertelediğiniz konularda harekete geçeceksiniz gibi duruyor. Ayrıca bugünlerde aile, ev, emlak konuları ile ilgilenebilirsiniz. Para konusunda bir değişim süreciniz olacak gibi duruyor, biraz da mücadele etmeniz gerekebilir.

Kova: Boğa burcu Yeni Ay’ı ile ev, emlak, aile, kendi köklerimiz ile ilgili bir süredir yaşamakta olduğunuz değişimle ilgili yeni bir farkındalık kazanıyor ve artık harekete geçiyorsunuz. Ötelediğiniz meselelere el atacaksınız ancak bir yandan güvenlik ihtiyacınız artacak gibi duruyor. İşler tam olarak kontrolünüz altında olmayabilir, bu nedenle dönem dönem endişeler duymanız, daha kuruntulu bir ruh halinde olmanız olasıdır. Kardeşler, kuzenler, komşular ile sosyal çevrenizden destek görebileceksiniz. Sıkıştığınız anlarda destek almaya özen gösterin. Beraber projeler yapabilir, kısa seyahatlere çıkabilirsiniz, yoğun bir iletişim trafiğiniz olacak gibi duruyor. Yakın çevrenizdeki kişiler biraz değişebilir, bu değişim nedeniyle kendi fikirlerinizi sorgulayabilirsiniz. Baskı altında hissetmeniz olasıdır. Ancak aynı zamanda sizin de kendi fikirlerinizi kabul ettirme uğruna baskıcı davranabileceğinizi düşünüyorum, dikkat!

Balık: Boğa Burcu Yeni Ay’ı ile sizin için yakın çevreniz, taşınmalar, iletişimle bağlantılı projeler, yolculuklar, eğitimler ön plana çıkacak. Bir süredir geçmekte olduğunuz dönemle ilgili olarak, belki arkadaşlarınız ve içinde olduğunuz cemaatin de desteği ile daha sağlam ve istikrarlı kararlar alabilirsiniz. Geleceğe yönelik hedeflerinizi de etkileyecek ciddi konuşmalar yapabilir ve bu alanda harekete geçmek isteyeceksiniz. Yakınlarınız için bazı fedakarlıklar yapmanız gerekebilir. Zira uzunca bir süredir bunu yapmaktasınız. Kendiniz için türlü bağımlılıklar ve psikolojik sorunlarınız var ise çözmek adına adımlar atabilirsiniz. Kariyer ve maddi konularda şanslı olduğunuz, destek alabildiğiniz bir dönem olacaktır. Kendiniz için fazlasıyla harcamalar yapabilirsiniz. Daha fazla sorumluluk almak zorunda kalmak, karşınıza çıkan fırsatlar nedeniyle başarma konusunda endişeler yaşayabilir, yapabilir miyim diye kendinizi sorgulayabilirsiniz. Kendinizi hiç üzmeyin, korksanız da yeni bir dönem başlıyor gibi durmakta J

 

 

Bir Cevap Yazın