DİYARBAKIR & MARDİN’de YOGA + ASTROLOJİ KAMPI

DİYARBAKIR & MARDİN’de YOGA + ASTROLOJİ KAMPI

Astroloji Gurusu DUYGU DEMİR ve GÜL KAVAL ile DİYARBAKIR & MARDİN’de YOGA + ASTROLOJİ KAMPI

9 – 12 Mayıs 2019

Bizi yoga sevdası bir araya getirdi, Diyarbakır ve Mardin’de, 2017 yılındaki maceramız kenetledi! Aynı enerjiyi sizinle de yaşayalım, kalbimizin heyecanı olan Yoga ve Astrolojiyi bu yüksek enerjili iki kenti de gezerek beraber paylaşalım istiyoruz. Dolu dolu bir program hazırladık. Hadi, sizi de bekliyoruz!

Birimiz (Duygu) İstanbul’da, diğerimiz (Gül) Diyarbakır’da yaşıyor. Nerede tanıştınız derseniz, Alanya Toroslar’daki yoga eğitmenlik kampımızda! İkimiz de Yoga Alliance 200TT eğitimimizi @siddashram ailesi ile Türkiye’ye Yoga’yı tanıtan, gerçekten çok özel biri olan Yogi Baba Adnan “Ananda” Siddviho Çabuk’tan aldık.

Ben (Duygu) astrolog olarak karmik ve klasik öngörü yöntemleri ile danışmanlıklar veriyor, atölye ve eğitimler düzenliyorum. Özel etkinlikler kapsamında yoga & meditasyon dersleri de yapıyorum. Gül, eğitmenliği aldığından beri Yoga dersleri vermek, yoga sistemini tanıtmak için çalışıyor!

Diyarbakır ve Mardin ise, özel bir deneyim sunan, enerjisi çok yüksek, farklı medeniyetlere yuva olmuş, sokaklarından hikayeler akan iki kent. Mekanlar büyülü, bambaşka! “Neden şimdiye kadar gelmedim buralara!” diyeceksiniz.

.

Program kapsamında 2 özel atölye ile astroloji konuşacağız, yoga ve meditasyon pratiklerimizi uygulayacağız, bir yandan da bolca gezeceğiz. Hadi!

Tur planı:

 • 9 MAYIS PERŞEMBE – Diyarbakır:

Sabah 12.00’ye kadar şehir merkezindeki otelimize yerleşiyoruz. Dileyen herkesin, istediği anda çıkıp, yürüyerek şehri gezebileceği, oldukça keyifli bir yerde, Mitannia Regency Hotel’de olacağız.

Otele yerleştikten sonra Diyarbakır merkeze geçiyoruz. İlk durağımız Dicle Nehri Kıyısında Diyarbakır’ın ilk müzesi olan Arkeoloji Müzesi. Burada Mezopotamya’nın paha biçilemez tarihinde bir yolculuğa çıkıyor, ardından tarihi 12. yüzyıla dayanan Hz. Süleyman Camisini geziyoruz.

Akşam yemeği: Diyarbakır ait Fırıncı Restoran

20.30 – 22.30 Astroloji Atölyesi – Kendi Doğum Haritanı Oku (atölyenin tanıtımını aşağıda bulabilirsiniz).

 • 10 MAYIS CUMA – Diyarbakır:

08.00 – 09.30 Gül Kaval ile Yoga & Meditasyon

Sabah kahvaltımızı Diyarbakır’ın ünlü Hasanpaşa Hanı’nda yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Kahvaltıdan sonra Ulu Cami, ünlü şair Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğduğu ev olan müzesi, Sur ilçesinde yer alan 100 yıllık tarihiyle geleneksel “hikaye anlatıcılık” kültürünün önemli temsilcilerinden Diyarbakır Dengbej Evi’ni geziyoruz. Daha sonra Sülüklü Han’da Közde Kahve içmek için  mola veriyoruz.

Molamız ardından dünyanın en uzun surlarından olan Diyarbakır surlarının bir parçası olan, 7.000 yıllık geçmişi ve değişik mimarisi ile dikkat çeken Keçi Burcu’nu Unesco kültür mirasları arasında yer alan Hevsel bahçelerinin manzarası eşliğinde ziyaret ediyoruz. Sonrasında gezimize 3. yüzyıldan kalma Meryem Ana Süryani Kilisesi, Mardin Kapı, Atatürk’ün 1917 yılında 2. Ordu Komutanı olarak Diyarbakır’a geldiği dönemde kaldığı evi olan Gazi Köşkü, Erdebil Köşkü ve de Ongözlü Köprü ile devam ediyoruz.

19.00 Akşam Yemeği için Onur Ocakbaşı’nda mola veriyoruz.

20.30 – 22.00 Astroloji Atölyesi – Ay Düğümleri ile Ruhsal Astroloji

 • 11 MAYIS CUMARTESİ – Mardin:

08.00 – 09.00 Gül Kaval ile Yoga & Meditasyon

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında büyülü şehir Mardin’e doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız dönemin en büyük eğitim merkezlerinden olan Kasimiye Medresesi. Şehrin sokaklarını gezmeye başlıyoruz. Kendinizi başka bir dönemde, farklı bir diyarda hissedeceksiniz! Eski kent merkezi, Kırklar Kilisesi, Latifiye Camii, Ulu Camii, Kız Meslek Lisesi, Zinciriye Medresesi’ni göreceğiz.

Öğle yemeği molası ardından Süryani’ler için oldukça büyük öneme sahip, merkez patrikliğini yapan Deyrulzafaran Manastırı’nı ziyaret edeceğiz. İşte burayı deneyimlemelisiniz, tek kelimeyle büyüleyici! Sonrasında sırasıyla Mor Gabriel Manastırı, Midyat Konukevi, Midyat Çarşısı, Batman -Hasankeyf: Kale, Zeynel Bey Türbesi, Artuklu Köprüsü’nü ziyaret edeceğiz ve akşam yemeği molasını da dışarda verdikten sonra, geç saatlerde otelimize dönüyoruz.

 • 12 MAYIS PAZAR – Diyarbakır:

08.00-09.00 Yoga & Meditasyon

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Diyarbakır şehir merkezinde son gezileri yapıyoruz ve alışveriş için vaktimiz oluyor. Dönüş uçak saatimize göre birer birer vedalaşıyoruz.

NOT: Gezi saatlerindeki kaymalar nedeniyle yoga ve astroloji ders saatlerinde ufak değişimler olabilir.

——————————————————————————————————

 • Tarih: 9-12 Mayıs 2019
 • Ücret:
  • Çift kişilik odada kişi başı 1.500TL
  • Tek kişilik odada kişi başı 1.650TL
 • Konaklama: Mitannia Regency Hotel (http://www.mitanniaregencyhotel.com)

Kayıt bilgileri: Sınırlı sayıda kontenjanı olan gezimize kayıt için 500 TL kapora ödemeniz gerekmektedir. Ücretin kalanını Mart ve Nisan aylarında iki taksit halinde (500TL) iletebilirsiniz.

Kayıt için: astrolojigurusu@gmail.comveya gulkaval@hotmail.com‘a yazabilirsiniz.

Tur Fiyatına Dahil Hizmetler:

 • 3 gece otel konaklama
 • 3 sabah kahvaltısı (otelde ve Hasanpaşa Hanı’nda)
 • 1 akşam yemeği (ilk gün dışarıda, Diyarbakır’da)
 • Bölgedeki ulaşım hizmetleri
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 • Tüm atölyeler ve yoga dersler
 • Tursab seyahat sigortası
  (uçak bileti hariçtir)

ULAŞIM:

9 Mayıs’ta en erken uçakla direk Diyarbakır’a gidiyoruz. Kayıt olduğunuzda uçak biletinizi de satın almayı unutmayın.

Kampa Türkiye’nin her yerinden (ya da dünyanın!) katılabilirsiniz, 9 Mayıs günü bizimle Diyarbakır’da buluşmanız yeterli!

Gidiş:

9 Mayıs Pegasus Havayolları SAW – Diyarbakır – 07.00
THY SAW – Diyarbakır 06.45
THY Atatürk – Diyarbakır 09.20

Dönüş:
12 Mayıs Pegasus Havayolları Diyarbakır – SAW 09.25
THY dönüş için gün boyu alternatifler mevcut

——————————————————————————————————

ASTROLOJİ ATÖLYELERİ HAKKINDA:

Kendi Doğum Haritanı Oku Atölyesi:

2 saatlik eğitim boyunca doğum haritası nedir ve doğum haritasından neler okunur öğreneceğiz.

 • Burçların sembolizmi
 • Doğum haritasındaki evler ve anlamları
 • Gezegenler neler anlatır?
 • Haritanın temelini oluşturan bu üçlünün farklı kombinasyonları ile haritayı temel seviyede yorumlama becerisi kazanacağız.

Kendi kişiler haritalarınız çalışma öncesinde size verilecek. Böylece kendi haritanızdaki kişisel meseleleriniz ile ilgilenme fırsatınız olacak. Güçlü yanlarınız, yetenekleriniz, zarar görebileceğiniz durumlar..

Ayrıca atölye kapsamında katılımcıların kendi hayatları hakkında birer öngörü / potansiyel soruları yazılı olarak yanıtlanacaktır.

*Bu atölyeye tur kapsamı  haricinde katılım ücreti 160TLdir.

Ay Düğümleri – Ruhsal Astroloji Atölyesi:

Ay düğümleri dünyaya gelirken hangi hediyelerle donatıldığımızı ve de ruhen gelişmek, yani hayatın çelmelerine takılmadan yürüyebilmek, için hangi yetenekleri kazanmamız, nereye yürümemiz gerektiğini bize anlatır. Karmik astrolojinin, ruhsal okumaların en temel öğelerindendir.

Karmamızı dharmaya nasıl dönüştürebiliriz? Bu sorunun cevabı astroloji haritamız ve ay düğümlerimizde saklı.

 • Atölye boyunca Ay Düğümlerinin anlamlarını ve burçlardaki yerleşimlerini konuşacağız.
 • Haritamız vasıtasıyla ruhumuzun yolculuğunu keşfe çıkacağız.
 • Her bir yerleşimden yola çıkarak çakralar çalışmaları deneyimleyeceğiz.

*Bu atölyeye tur kapsamı  haricinde katılım ücreti 120TLdir.


Astroloji Gurusu Duygu Demir hakkında 

1988 İzmir doğumlu olan Duygu, lisedeki sayısal eğitimi ardından Koç Üniversitesi’nde tam burslu olarak İşletme okudu. Üniversite eğitimi boyunca İngiltere, İtalya ve Almanya’da aldığı eğitimlerden sonra, İngiltere’de City University London’da Sosyoloji Departmanındaki Medya ve İletişim yüksek lisansını tamamladı. Erken yaşlardan beri toplumsal roller, eril – dişil kavramları üzerine kafa yoran Duygu, yüksek lisans tezini romanlardan yola çıkarak toplumdaki kadın-erkek rollerinin tanımlanma biçimleri üzerine yazdı. Üniversite son sınıftayken, yıllar içinde Türkiye’nin en büyük e-ticaret firmalarından birine dönüşen bir girişimciliğin kuruluş ekibinde çalışmaya başladı ve yüksek lisans eğitimi sonrasında burada farklı rollerde çalışmaya devam etti. Daha sonra Türkiye’nin önde gelen ayakkabı perakendelerinden birinin e-ticaret sitesini kuran Duygu, son olarak çocuklarla ilgili bir girişimcilik projesinin satış ve pazarlamasını, firmanın ortağı olarak yürüttü.

Tüm bunlar devam ederken, hayat, bol miktarda “neden?” ve “nasıl?” sorularını soran Duygu’ya mantığı sezgilerle harmanlamayı zorla da olsa öğretti. Tam da bu esnada türlü tesadüfler eseri astroloji ve yoga felsefesiyle aynı anda tanışan Duygu; 2015 yılında Dinçer Güner’den Temel Seviye Astroloji Eğitimi, 2016 yılında ise Naz Bayatlı’dan Uzman Seviye Astroloji Eğitimi ile Astroloji Eğitimi ile Karmik ve Ezoterik Astroloji eğitimleri aldı. 2018 yılı boyunca Sorumgeldi.com ekibinin bir parçası olarak çalıştı.

NCGR (Ulusal Jeokozmik Araştırmalar Konseyi) ve ISAR (Uluslararası Astrolojik Araştırmalar Topluluğu) üyesi olan Duygu, 2018 yılında Amerika’da düzenlenen Uluslararası Astroloji Konferansı UAC (United Astrology Conference, Chicago)katıldı. Üye olduğu topluluklar ve de katıldığı konferanslar vasıtasıyla Robert Hand, Steven Forrest, Melanie Reinhart, Meira Epstein gibi dünyaca ünlü astrologlardan ders alabilme fırsatı yakaladı.

Aynı zamanda, 2017 yılında Yogi Baba Adnan “Ananda” Siddviho Çabuk ile Lourdes Çabuk’tan Yoga Alliance onaylı 200RYT Yoga Eğitmenliği alan Duygu, ayrıca Mindfullness ve Özşefkat ile THETA HEALING eğitimleri aldı.

Şu anda Harvard Üniversitesi’nden “Benlik ve Kimlik” üzerine ders almakta ve Leuven Universitesi “Existential Well-being Counseling” sertifika programına devam etmekte.

——————————————————————————————————

Gül Kaval hakkında

2011 Tango Med Sanat Ve Spor Merkezi Derneği’nin Kurucu Ve Muhasıp Üyesi olarak görevine devam etmektedir.

2013-2015 Sinan Oktay Dan Gyrokinensis dersleri

2014- Madam Lourdes Çabuk Yüz ve Güzellik dersleri eğitimi

2016-2017 Rita Kaya – Homeopati Eğitimi

2017- Kenan Boyraz Bioenerji

2017–Yogi Baba Adnan “Ananda” Siddviho Çabuk ile Lourdes Çabuk’tan Yoga Alliance onaylı 200RYT Yoga Eğitmenliği

Tango Med Bünyesinde Yoga Eğitimleri vermeye devam etmektedir.

——————————————————————————————————

Yogi Baba Adnan “Ananda” Siddviho Çabukhakkında:

https://www.sabah.com.tr/yazarlar/gunaydin/birsel/2005/04/16/yogi_adnan_dan_saglik_ve_rahatlama_teknikleri

http://www.milliyet.com.tr/yoga-vakfi-ndan-yoga-severlere-pembenar-detay-kultursanat-2692017/

http://www.milliyet.com.tr/uluslararasi-dunya-yoga-gunu-turkiye-istanbul-yerelhaber-2872853/

This Post Has 2 Comments

 1. Sibel Akkılıç

  İyi akşamlar diliyorum,bem Mardin’de yaşıyorum.Acaba katılma imkanım var mı varsa şartlar nelerdir ?

  1. astrolojigurusu

   Merhabalar Sibel hanım,

   Elbette sadece astroloji ve yoga etkinliklerine de katılabilirsiniz.
   Kendi Doğum Haritanı Oku atölyesine katılım ücreti 160TL, Ruhsal Astroloji atölyesine katılım ücreti 120TL, yoga derslerinin her biri ise 60TLdir. Kayıt için astrolojigurusu@gmail.com adresine yazmanızı rica ederim.
   Sevgiler

Bir Cevap Yazın