Ekim Ayı Özeti

Ekim Ayı Özeti

Eylül ayı hayal kırıklıkları, yeni hayal gibi başlayan iletişimler ve ilişkiler alanında zorluklar getirdi. Neyse ki yeni bir ay, yeni umutlar ile Ekim ayına başlıyoruz. Bu ayın ilk yarısı ikili ilişkiler içinde “ben” i bulma çabası ile başlıyor. Ayın ilk günlerinde önce Merkür sonra Mars, hemen sonra da Venüs’ün burç değiştirmesi ile gökyüzünde Akrep havası esmeye başlayacak. Daha tutkulu, daha sahiplenici, biraz da krizli. Bakalım hangi önemli geçişler, ne zaman bizi bekliyor..

3 Ekim – Ayın hemen başında dönüştüren, gerekirse yakıp yıkan Pluto uzun süredir yaptığı geri hareketi bitiriyor ve durağan pozisyona geçiyor. Pluto durağan halde olduğu günler yıkıcı enerjisini çok daha kontrolsüz çalıştırma eğilimindedir. Bugün yıkıcı tutumlarda bulunmaktan uzakta duralım.

Bugün ayrıca Merkür Akrep burcuna geçiş yapıyor ve iletişimde çok daha tutkulu, ketum, sezgisel bir yapı ile gizli bilgileri açığa çıkarma gücü veriyor. Araştırmalar yapıp, derinine inmek istediğimiz konularda başarı elde edebiliriz. Dedektif vari tavırlar içinde olabilir, metafizik konularla ilgilenebiliriz. Aynı zamanda manipülatif, obsesif, kuruntuları olan, takıntılı bir etki verir. 31 Ekim’de bu alanda Retro hareketine başlayacağı için önemli işlerimizi öncesinde tamamlamakta fayda var. Sonrasında sırlar ortaya dökülecektir.

4 Ekim – Pluto düz seyrine geçiyor. Bundan sonra baskı gördüğümüz alanlarda özgürleşmek, kendi zorbalaştığımız alanları gözlemlemek için fırsatımız olacak. Haritalarımızın Oğlak burcunda temsil edilen alanlarda köklü değişimler yapmak için imkanımız olacak.

Bugün ayrıca Mars Terazi burcuna geçiş yapıyor. Mars burada zarardadır, kendimizi ortaya koyma biçimimiz onay ve uyum arayışı, kararsızlıklar nedeniyle sekteye uğrayabilir. Enerjimiz düşebilir, savaşmak yerine kaçmayı ya da dolaylı yoldan mücadele etmeyi tercih edebiliriz. Operasyonlar ve ameliyatlar için pek uygun bir dönem değildir.

6-8 Ekim – Merkür Uranüs karşıtlığı ile aklımıza yenilikçi fikirler gelebilir, devam eden bir durumu daha özgür ve farklı bir bakış açısı ile tekrar ele alabiliriz. Bu dönemde sözler koparıcı ve kırıcı olabilir. Koşullarımızla ilgili bir farkındalık geliştirebiliriz.

8 Ekim – Venüs Akrep burcuna geçiş yaparak ilişkilerin kıskançlık, tutku ve sahiplenme dozunu arttırıyor. Arzu ettiğimiz her şeye sahip olmak istememiz, tamam mı devam mi diye kendimizi ve çevremizi zorlamamız, bazen para veya cinselliği koz olarak kullanmamız olasıdır. İlişkilerde kömürden elmasa dönüşme şansımız var; değiştirmek istediklerimizi ele alabilir, krizleri fırsata çevirebiliriz. Güzellik, estetik, kozmetik gibi konularda müdehale için pek uygun bir zaman dilimi değil.

11 – 15 Ekim – Venüs Uranüs karşıtlığı nedeniyle ilişkilerde tutku dolu, ani, keskin başlangıçlar ve bitişlere açık bir dönem. Kimimiz için ilişkilerdeki bazı krizlerin tekrardan konuşulmasına, bazı ilişkilerin bitişine, kimilerimiz için de yoğun çekim ile başlayan ilişkilere işaret edebilir.

13 Ekim – Koç burcunda oldukça zorlu bir dolunay meydana geliyor. Kendimizi ve bireyselliğimizi ortaya koyarken türlü otorite figürlerine karşı ayakta kalmamız gerekecek. Bunu yaparken gücümüzün yeterli gelmediğini, zarar gördüğümüzü düşünebiliriz. Yılın başından beri baskı gördüğümüz konular tekrar kendini gösterebilir. Stratejik ve aynı zamanda diplomatik davranmak gerekecektir.

23 Ekim – Güneş Akrep burcundaki gezegen partisine katılıyor ve resmi olarak Akrep sezonu açılıyor. Mutlu yıllar Akrep’ler! Para paylaşımı, ortak kaynakları yönetmek, duygularımızı derinlemesine araştırmak, köküne inmek, arzu ve tutkuyla çalışmak ön plana çıkacaktır. İrade gücümüzün arttığını deneyimleyeceğiz.

28 Ekim – Akrep burcunda ani başlangıçlara işaret eden bir yeni ay var. Koşullarımızı hızlıca değiştirip, yenilenme için kararlar almak isteyeceğiz ancak Merkür gölgeli günlerde olacağı için bu dönemde aldığımız kararları Aralık ayında ve 2020 Mart’ında tekrar gözden geçirmek zorunda kalabiliriz. Yeni Ay yöneticisi Mars ilişkiler aksında, zarar gördüğü Terazi’de yer alacağı için şok eden, sarsıcı bir durum ile karşılaşabilir, engelleri aşmak zorunda kalabiliriz.

 

 

Bir cevap yazın