Haftalık Burçlar 27 Mayıs 2019

Haftalık Burçlar 27 Mayıs 2019

Arkadaşlarım, haziran ayında bizleri biraz zorlu günler beklemekte. Bu hafta itibariyle ayak seslerini duymaya başlıyoruz. 3 Haziran Yeni Ay’ı ve takibindeki günlerde akıl ve bilgi karışıklığı yoğun olacak. Asla önemli kararlar almanızı tavsiye etmiyorum. Haziran ortaları toplum seviyesinde ve bireysel hayatlarımızda maddi manevi zarar görme ihtimalimiz yüksek. Sağlık anlamında da zorlayıcı etkiler mevcut.  Bazılarımız için çocukluğundan beri farkında olmadan taşımakta olduğu yaralar tekrardan kanayabilir. Bu haftaya dönersek, Perşembe günü itibariyle akıl karışıklığı, detayları  gözden kaçırma, yanılma ihtimalimizin yüksek olduğu birkaç günlük dönem olacaktır. Ancak Haziran ayı boyunca aynı yoğunlukta olmasa dahi, bu etki devam etmekte. aklımızı netleştirmekte, fikirlerimizi oturtmakta zorlanabiliriz. Birden fazla seçenek arasında kalmak yorucu olacaktır. Aldanma ve de aldatmalara açık olan bir etki söz konusu olacak. Kim neyi söylerken neyi kastediyor belli olmayacaktır. İmzalar, söz vermek, verilen sözlere bel bağlayarak harekete geçmek için hiç uygun değil. Biz de ilerleyen zamanda, bu günlerde doğru inandığımız şeylerden vazgeçebilir ya da kendimizi kandırdığımızı fark edebiliriz. Zira bir yandan da haftanın ikinci yarısında olaylar kontrolümüz dışında gelişebilir. Enerjimiz daha düşük olabilir, fedakarlıklar ettiğimiz, kendimizden vazgeçtiğimiz durumlarla karşılaşabiliriz. Ancak aynı zamanda para ve ilişkileri sağlamlaştırmak, yaratıcılık ve ilhamdan yola çıkarak oluşturduklarımızı kurumsallaştırmak, ilişkilerde romantik konuşmalar yapıp anlamlı adımlar attığımız bir dönem olacak. Belki de bir süredir arzuladığımız desteği bulacağız. Bu dönem sözlerde abartılı ve değişken bir durum sergileyebiliriz. Ay da balsamik fazda olacağı için eforumuzu yeni başlangıçlara değil ama bir süredir elimizde olan meseleleri tamamlamaya aktarmayı tavsiye ederim. Hafta boyunca Juno, Ay düğümleri ve Satürn Pluto ikilisi ile iletişimde olacağı için ilişkilerde gelenek, aile, yuva, şefkat üzerinden bir yenilenme ve katılıktan sıyrılma şansımız olacak gibi duruyor. Salı ve Çarşamba günleri, bazılarımız için aşkta kadersel tanışmalar yaşayabilir, ruh eşleri ile kavuşabilirler. Cuma günü özellikle finansal anlamda sürpriz, ani haberler alabiliriz.  Cumartesi günü Güneş, retro hareketteki Vulcan ile kavuşumda olacak. Bu nedenle geçmiş alışkanlık ve davranışlarımızın yıkıldığını, değiştiğini, yeni bir form aldığını görebiliriz. Arzular, tutkular, gereksiz bağlanmalardan sıyrılıp, bilincimizde yeni bir ufkun açıldığı bir gün olabilir. Çok derin seviyelerde ilerleyeceği için kelimelere dökmekte zorlandığınız ama içten içe de sizi etkilediğini bildiğiniz bir durumla karşılaşabilirsiniz.

Koç: Her türlü yazılı ve sözlü iletişim, yapılan anlaşmalar, eğitim, hukuki meseleler, basın yayın organları vasıtasıyla alınan ya da paylaşılan bilgilerde doğruluk yanı sıra yanlışlık payına, yanılma ihtimaline lütfen önem verin. Ağızdan çıkan sözlere dikkat edin, tutamayacağınız sözler vermeyin. Aile içinde gerginlik ve agresyon ihtimali devam etmekte. Anne, babayla olan ilişkilere dikkat etmekte fayda var. Emlak işleri için çok da uygun olmayabilir. Finansal konularda ise nispeten rahat olduğunuz bir zaman dilimi. Desteklendiğinizi göreceksiniz.

Boğa: Para ile ilgili işlerde, özellikle de arkadaş çevreniz ya da networkünüzden birileri ile işler yapmaktaysanız verilen sözlerin tutulmadığını görebilirsiniz. Finansal anlamda abartılı sözler vermek, büyük riskler almak için hiç uygun bir zaman dilimi değil. Bütçe konusunda kontrollü olmakta fayda var. Trafikte, yollarda dikkatli olmak gereken bir dönem. Yakın akrabalar ile iletişim problemleri ve agresyon olabilir. Eğitim, uzaklara yapılan seyahatler, yurt dışı işleri, hukukla bağlantılı konular için şanslısınız. Aşk ilişkileri için, güzellik ve estetikle ilgili değişimler için oldukça olumlu etkiler altındasınız.

İkizler: Kendinizi daha çok ifade etmek istediğiniz, yönetsel becerilerinizi ortaya koymaya çalıştığınız bir dönemdesiniz. Özellikle ikili ilişkilerde, ortaklıklarda ve anlaşmalarda tutamayacağınız sözleri vermeyin, abartılı konuşmalar yapmayın derim. Bugünlerde finansal anlamda kazançları arttırmak mücadele gerektiriyor olabilir. Dışardan beklediğiniz para ve ödemelerin geç kalma ihtimali mevcut.

Yengeç: Bugünlerde kapalı kapılar ardında bazı konuşmalar yapıyor olabilirsiniz. Gizli konuşmalar, planlar ve dedikodular ön plana çıkıyor. Aklınızda aynı anda 2-3 fikir beliriyor ama bir seçim yapamıyor olabilirsiniz. Özellikle iş ortamınız, günlük rutinleriniz, sağlığınızla ilgili olarak kararsızlıklar söz konusu. Bu ruh hali sinirsel gerginliklere ve huzursuzluklara yol açabilir. Bugünlerde ayrıca -dışarıya agresif tepkiler veriyor, ikili ilişkilerinizde farkında olmadan karşı tarafı yıpratıyor olabilirsiniz. En ufak bir tepkiyi bile yönetecek durumda olmadığınızı hissediyor olabilirsiniz. Özellikle kadın dostlarınızdan destek görebilirsiniz. Ayrıca işten aldığınız geliriniz size iyi gelecektir.

Aslan: Bu hafta sizin için kariyer ve iş alanında güzel etkiler mevcut. Yöneticiler ile görüşmek, mülakatlar yapmak istiyorsanız bu haftayı değerlendirebilirsiniz. Sosyal çevreniz vasıtasıyla haberler alacak, yeni ortamlara girmeye devam edeceksiniz. Ancak ilişkileriniz ve para dengesi söz konusu olduğunda zorlanabilirsiniz. Ağızdan çıkan sözler abartılı, kırıcı nitelikte olabilir. Bir süre daha fiziksel anlamda enerjiniz düşük olabilir. Sağlık anlamında kendinizi ve bedeninizi dinlemekte fayda var. Gizli düşmanlıklarla karşılaştığınızı düşünebilirsiniz.

Başak: Kariyer alanında görüşme trafiğinin arttığı, yönetsel becerilerinizi ortaya koyduğunuz bir zaman dilimi. Ancak özellikle de ortaklaşa işlerin de dahil olduğu, kariyerle bağlantılı alanlarda tutamayacağınız sözler vermemenizi, her söze inanmamanızı ve büyük finansal risklere girmemenizi tavsiye ederim. İş ve aile arasında kalabilirsiniz. Eğitimler, seyahatler, yurt dışı ve yabancılarla ilgili alanlarda, yetenekleriniz, hobileriniz ve aşk ilişkileriyle de bağlanacak şekilde güzel gelişmelere açık bir dönem. Arkadaş çevreniz içinde agresif durumlar ile karşılaşabilirsiniz.

Terazi: Hafta boyunca uzaklar, eğitim, seyahat alanında iletişim trafiğinizin arttığı, belki yakınlarınızla fikir alışverişinde bulunduğunuz bir zaman dilimi. Abartılardan uzak durmalı, özellikle de iş ortamı ve sağlığınızı ilgilendiren, yazılı ve sözlü anlaşmaları kapsayan konularda tutamayacağınız sözler vermekten kaçınmalısınız. Hafta boyunca kariyer alanınızda mücadele, isteklerinizi elde etmek için savaşım ve belki de rekabet ile uğraşma etkisi devam etmekte. Aile, yuva ortamında, emlakla ilgili olarak harici maddi kaynaklarla bağlantıda şansınızın çok daha yüksek olduğu bir zaman dilimi olacaktır.

Akrep: Bu hafta seyahatler, uzaklar, uzaklardaki akrabalar, bu alandaki iletişimler ön plana çıkacak gibi duruyor. Yollarda, trafikte daha temkinli olmak gereken zaman dilimi. İletişiminizde de rekabet ve yoğunluktan kaçınmanızı tavsiye ederim. Maddi konularla ilgili karar vermeniz gereken durumlar olabilir. Harici kaynakları elde etmek konusunda şansınız olacak. Ancak özellikle de yeteneklerinizi, ilişkilerinizi de kapsayacak şekilde ortaya çıkan maddi konularda kararsızlıklar, abartılı sözler, gözü kara bir iyi niyetle işin içine atlamalar söz konusu olabilir. Tutamayacağınız sözleri vermemek gereken, finansal anlamda büyük risklerden kaçınmak gereken zaman dilimi. Öte yandan çevrenizdeki kişilerden, insanlardan ve ilişkilerden destek alabileceğiniz bir zaman dilimindesiniz.

Yay: Partner, ortaklar, başkalarıyla olan iletişim ve görüşmeler bu hafta sizin için daha dikkat çeken alanlar. Kendinizi karşı tarafın sözlerini ve sunduklarını fazlasıyla dikkate alırken bulabilirsiniz. Ancak ev, yuva, aile, kökleriniz gibi konular nedeniyle içsel belirsizlikleriniz olabilir. Neyi nasıl yapmak istediğinizden pek emin olamadığınız günler geçirebilirsiniz. Ortak maddi kaynaklar biraz daha savaşım ve mücadele gerektirebilir. Kendi değerlerinizi başkalarına empoze eder tavırlara girmeyin. Ayrıca öfke duygusunu kontrollü bir şekilde ifade edebilmek gayet önemli. Sağlık konusunda da dikkatli olmakta fayda var. Öte yandan iş ortamında size maddi manevi büyüme getirecek, sağlam destekler alabilirsiniz.

Oğlak: Hafta boyunca özellikle iş ortamınızdaki konuşmalar, dedikodular, günlük işler, sağlıkla bağlantılı meseleler biraz kontrol dışı gelişmelere tabi olabilir. Özellikle de kardeşler, kuzenler gibi yakınlarla olan iletişim nedeniyle ya da iş anlaşmalarınızda türlü belirsizlikler yaşayabilirsiniz. Aynı anda birden fazla işi yapmaya çalışırken karmaşa olabilir. Yapabileceğinizden fazla iş için söz vermeyin lütfen. Aşk ilişkileri, çocuklar, yetenekleriniz, sahne önünde olmakla ilgili şans sizden yana. Hem hobileriniz sayesinde rahatlayabilirsiniz hem de tüm bu alanlardan gelecek şans ile yönünüzü daha rahat açabilirsiniz. Ortaklıklar ya da dışardaki kişilerle olan ilişkilerinizde agresyon ve öfkeli tepkiler olabilir. Alenen rekabete uğradığınızı düşünebilirsiniz.

Kova: Bu aralar aklınız fikriniz aşk ilişkileri, dengede olmak, varsa çocuklarınız, yetenekleriniz, sahne önünde olmakta.. Hafta içinde sosyal çevreniz ve aşk söz konusu olduğunda iletişimsel karmaşalar olabilir. Fikirsel anlaşmazlıklar, birden fazla seçenek arasında kalmak, tam olarak ne yapacağınızı bilememek olasıdır. Aynı zamanda kendinize verdiğiniz değer ve ayrıca maddi kaynaklar da işin içine girince belirsizlik olacka gibi duruyor. Özellikle ilişkide olduğunuz kişi ya da arkadaşlarınızla finansal işlere lütfen girmeyin. Ev, yuva, emlak, köklerinizle ilgili konularda hem şansınız var hem de süreci yönetemediğiniz için huzursuzluk içinde olabilirsiniz. Özellikle iş ortamı ve sağlık konusunda biraz daha temkinli olmanız gereken günlerdesiniz.

Balık: Bu aralar odağınız ev, yuva alanını düzenlemek; belki anne babanızla ilgilenmek veya emlak işleriyle uğraşmak üzerine olabilir. Kariyeriniz ve ev arasında kalıp, yönünüzü belirlemekte zorlanabilir, abartılı düşüncelere kapılabilir veya kendinizi tutamayacağınız sözleri verirken bulabilirsiniz. İlişkiler ve çocuk alanında mücadeleniz daha güçlü olacaktır. Kendinizi duygularınız ile yoğun, rekabetçi, bazen de pasif agresif tepkiler verirken bulabilirsiniz. Kardeşler, kuzenler, yakınlarınız tarafından desteklendiğiniz günler olacaktır. Sosyal çevrenizden güçlü kişiler yanınızda olduklarını hissettirebilir. Aynı zamanda işten gelen maddi kazancınızı arttırmak için sorumluluk alarak adımlar atma şansınız da olabilir.

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın