Haftalık Burçlar 29 Nisan 2019

Haftalık Burçlar 29 Nisan 2019

Biliyorsunuz Retro sezonu açıldı; Jüpiter, Pluto derken şimdi sıra Satürn’de. Haftaya damgasını vuran ancak Eylül sonuna kadar bizi etkileyecek bu göksel olayın yanı sıra, bu hafta Merkür’ün kurduğu zorlu açılar nedeniyle iletişim de bizi biraz zorlayacak gibi duruyor. Pazar günü Boğa burcunda gerçekleşecek Yeni Ay ile biraz rahat nefes alacağız. Daha sakin, somut sonuçlar isteyen, temkinli ruh hali hepimize iyi gelecek gibi duruyor. 

 

 

Koç: Bu hafta Satürn 19 Eylül’e kadar sürecek olan Retro hareketine başlıyor. Uzunca bir süredir tekrar inşa etmekte olduğunuz kariyeriniz, toplumdaki yeriniz, statünüz, evliyseniz eşinizin ailesiyle olan ilişkinizde gözden kaçırdığınız, daha inatçı davrandığınız ya da otorite figürleri ile tam olarak anlaşamadığınız konular var ise biraz daha geriye çekilmek, daha sakin ve yeni bir bakış açısı ile bu konuları değerlendirmek için fırsatınız olacak. Bir süredir enerjiniz çok daha yüksek, iletişim konusunda daha ataksınız ve kendinizi ifade etmek istiyorsunuz. Bu hafta mesleki konular nedeniyle biraz engellendiğinizi, zorlandığınızı, sıkıldığınızı hissedebilirsiniz. Bazı işler tam olarak istediğiniz gibi gitmeyebilir. Ani tepkiler vermek ve agresif davranmak yarardan çok zarar getirecektir. Kendinizi nasıl ifade ettiğiniz ve düşünce biçiminiz oldukça önemli olacak. Yolda, trafikte daha dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Pazar günü Boğa burcunda meydana gelecek yeni ay ile para kazancınızı ve bütçenizi ilgilendiren konularda daha sağlamcı ve yeni adımlar atabilirsiniz. Mantıklı riskler almak isteyeceksiniz.

 

Boğa: Bu hafta Satürn 19 Eylül’e kadar sürecek olan Retro hareketine başlıyor. 2018 Ocak’tan beri yurt dışı, yabancılar, seyahatler, yeni eğitimler, hak hukuk adalet konularında uğraştığınız bir alan var ise bu dönemde kendinizi daha iyi planlamak ve de ifade etmek için şansınız olacaktır. Hayata dair inançlarınız, felsefi görüşleriniz, beklentileriniz değişiyor olabilir. Sorumluluk almak, beklentilerinizi kavramak için biraz daha geri çekilmek avantaj getirecektir. Bu hafta ayrıca gizli kapaklı konuşmalar, arkadan çevrilen işler nedeniyle biraz sıkılabilirsiniz. Resmi işlerinizde aksaklıklar olabilir. Pazar günü burcunuzda meydana gelecek olan yeni ay ile hayatınız içinde yapmak istediklerinize daha rahat odaklanabilir, yenilenmek isteyebilirsiniz. Dış görünüşünüzde değişimler yapabilir, ilişkilerde güzel başlangıçlara adım atabilirsiniz.

 

İkizler: Bu hafta Satürn 19 Eylül’e kadar sürecek olan Retro hareketine başlıyor. Aile ve eşiniz ile olan ortak maddi kaynaklarla ilgilenmek, belki de kredi ve borçlar, ödemelerle uğraşmak bir süredir sizi zorlamakta. Bu dönemde bütçe hesabınızı gözden geçirmek için imkanınız olacak, daha temkinli riskler almanızı tavsiye ederim. Hafta boyunca arkadaşlarınız ile maddi konularda takışmamaya özen gösterin. Böyle bir ortaklığınız var ise aynı noktaya gelip, ortak kararlar almak sizi zorlayabilir. Pazar günü Boğa burcunda meydana gelecek olan yeni ay ile bazı ortak maddi kaynaklarınızı da ilgilendiren bazı girişimler oluşmaya başlayacak gibi duruyor ancak bunları gizli tutmak isteyebilirsiniz. Olgunlaşmadan ortaya koymak sizi mutsuz edebilir. Kiminle nasıl bir iş birliği içinde olduğunuzdan emin olun.

 

Yengeç: Bu hafta Satürn 19 Eylül’e kadar sürecek olan Retro hareketine başlıyor. 2018 Ocak ayından beri ilişkilerde ciddiyet teması sizin için ön plana çıkmakta. Var olan ilişkiniz nasıl gidiyor? Devam etmek istiyor musunuz? İlişkiniz yoksa kiminle, nasıl biriyle olmak istersiniz? Tüm bu konuların, ilişki içindeki sorumlulukların ve sizin partnerinizden beklentilerinizin üzerinden geçme fırsatınız olacak. Eğer yıl içinde çözümleyemediğiniz bazı sorunlar var ise bunlar tekrardan karşınıza çıkabilir. Hafta içinde kariyer ve partneriniz arasında kalabilirsiniz; iki tarafı idare etmek zaman zaman zorlaşabilir. Partnerinizin ailesi ile olan ilişkiniz sizi zorlayabilir, öfkelendirebilir. Koparıcı olmamaya özen göstermelisiniz. Pazar günü Boğa burcunda meydana gelecek olan yeni ay ile arkadaşlarınız ve de sosyal çevrenizde bir yenilenme olacak. Beraber planlar yapıp keyifli vakit geçirebilir, bir süredir görmediğiniz arkadaşlarınız ile görüşebilirsiniz. Partneriniz ve dostlarınızla bir arada olmak iyi gelecektir. İşiniz sayesinde olan maddi kazancınızı arttırmak için yeni fikirler aklınıza gelecektir.

 

 

Aslan: Bu hafta Satürn 19 Eylül’e kadar sürecek olan Retro hareketine başlıyor. Uzunca bir zamandır iş ortamınızda fazlasıyla sorumluluk alıyor ve bu alanda değişimlerden geçiyorsunuz. Çok çalışıyor, karşılığını almak istiyorsunuz. Biraz sıkılmış olabilirsiniz. Sevgili Aslan’lar, gerçekten de istediğiniz ortamda, kıymetiniz bilinerek çalışabiliyor musunuz? Peki siz, sizden beklenenlerin tümünü yerine getiriyor musunuz? İşte bu dönem tüm bu konuları tekrardan gözden geçirmenizi sağlayacak. İş ortamındaki yönetici ve otorite figürleri ile olan ilişkileriniz önemli olacaktır. Ayrıca sağlığınıza; özellikle de diş, kemik, iskelet sistemi, omurga gibi alanlara dikkat etmenizi tavsiye ederim. Pazar günü Boğa burcunda meydana gelecek olan yeni ay ile kariyerinizde sizi mutlu edecek, sağlam ve kalıcı bir başlangıç yapma şansınız olacaktır. İş arayanlar bu dönemi iyi değerlendirmeli. 

 

Başak: Bu hafta Satürn 19 Eylül’e kadar sürecek olan Retro hareketine başlıyor. 2018 Ocak ayından beri aşk ilişkileri ve varsa çocuklar sizin için çok daha sorumluluk gerektiren, belki biraz kısıtlayan ve sıkıştıran alan olarak ön plana çıkmakta. Bu dönemde ilişkiniz içinde gerçekten mutlu musunuz, partneriniz beklentilerinizi yerine getiriyor mu diye tekrar değerlendirme imkanınız olacaktır. Eğer bekarsanız geçmişinizden birileri karşınıza çıkabilir, aynı zamanda nasıl bir ilişki istediğinizi de değerlendireceksiniz gibi duruyor. Çocuklarınız var ise onlarla daha çok ilgilenmeniz gerekebilir. Hobileriniz ve yeteneklerinizden para kazanma girişimleriniz var ise bu konuları nasıl daha ciddiye alabileceğinizi düşünme fırsatınız olacaktır. Pazar günü Boğa burcunda meydana gelecek olan yeni ay ile uzaklar, yurt dışı, yabancılar, seyahatler, eğitimler, hak hukuk konularında bir yenilenme ve haber sizi beklemekte. Yeteneklerinizle ilgili yeni bir eğitime başlayabilir, partnerinizle uzaklara seyahatlere gidebilirsiniz. 

 

Terazi: Bu hafta Satürn 19 Eylül’e kadar sürecek olan Retro hareketine başlıyor. Uzunca bir süredir ev, yuva, aile, emlak konularında uğraşmaktasınız. Belki ailenizle ilgili daha fazla sorumluluk almanız gerekiyor, eşinizle olan yuvanızda anlaşmazlıklar var ya da eviniz ile ilgili alım satım işleriniz / dekorasyon ve değişimleriniz var.. her durumda hayatınızın kökleri, sağlamlık beklediğiniz alanlar temelden değişmekte. Bu dönemde sorunlarınızı yeni bir bakış açısı ile tekrardan değerlendirme imkanınız olacaktır. Eğer halı altına süpürülen, görmezden gelinen alanlar var ise daha büyük problemler olarak önünüze çıkabilir. Hafta boyunca partneriniz ve de aileniz arasında kalabilirsiniz. Ayrıca partneriniz ile farklı konularda anlaşamama durumunuz, biraz daha büyük tartışmalarınız söz konusu olabilir. Pazar günü Boğa burcunda meydana gelecek olan yeni ay ile ortak maddi kaynaklar, para, ödemeler konusunda hesap kitap yapıyor olacaksınız. Beklediğiniz ödemeler sonunda gelebilir.  

 

Akrep: Bu hafta Satürn 19 Eylül’e kadar sürecek olan Retro hareketine başlıyor. İletişim, ifade, projeler, kısa mesafe seyahatler, resmi işlemler, yakınlarla olan ilişkileriniz konusunda bir süredir sınanmaktasınız. Bu dönemde aldığınız kararları, ilişkilerinizi, kendinizi ifade etme şeklinizi gözden geçirme şansınız olacak. Eğer takıntılı, zorlayan bir iletişim biçimini sürdürüyor ya da belli konulardaki düşünce biçiminiz nedeniyle zarar görüyorsanız bu dönemde kendinizi düzenleme şansınız olacaktır. Pazar günü Boğa burcunda meydana gelecek olan yeni ay ile ilişkileriniz ile ilgili bir yenilenme süreci olacaktır. Partneriniz tarafından desteklendiğinizi görmek size iyi gelecek. Daha sağlam ve kalıcı adımlar atma peşinde olacaksınız. Eğer bekarsanız hayatınıza yeni biri girebilir. Hızlı ve ani bir gelişme şeklinde değil, daha yavaş ve sağlamcı bir bakış açısı ile ilerleyecektir süreç.

 

Yay: Bu hafta Satürn 19 Eylül’e kadar sürecek olan Retro hareketine başlıyor. 2018 yılından beri maddi konularda bir değişim sürecinden geçiyorsunuz. Belki para kazandığınız alan değişmekte, belki de bütçeniz konusunda bir zorluktan geçmektesiniz. Ya da kendinize değer verip vermediğinizi sorguladığınız, tam olarak hakkınızı alamadığınızı hissettiğiniz bir dönemdesiniz. Önümüzdeki günler sizin için işinizi ne kadar sevdiğinizi ve farklı neler yapabileceğinizi düşüneceğiniz günler olacaktır. Bütçeniz konusunda çok daha temkinli olmanızı tavsiye ederim, dikkatten kaçan konular tekrar karşınıza çıkacaktır. Hafta boyunca partneriniz /çocuğunuz ile para konularında gerilmemenizi tavsiye ederim. Aynı zamanda hobileriniz ve keyfiniz için gereğinden fazla para harcayabilirsiniz. Pazar günü Boğa burcunda meydana gelecek olan yeni ay ile iş ortamınızda bir yenilenme sizi beklemekte. Bu terfi ya da yeni bir iş teklifi olabileceği gibi, işi yapış biçiminizde / sistemde / iş arkadaşlarınızda değişim gibi ortam ile bağlantılı da olabilir. Ayrıca sağlığınıza ve bedeninize daha çok önem vermek isteyeceksiniz. Spora başlamak için gayet iyi bir dönem.

 

 

Oğlak: Bu hafta Satürn 19 Eylül’e kadar sürecek olan Retro hareketine başlıyor. 2018 yılının başından beri hayatınız oldukça sürprizli ve biraz da zor günlerden geçmekte! Belki doğru bildikleriniz değişiyor, güvendiğiniz insanlar artık hayatınızda değil, ilişkiler sarsıldı.. kendinizden ve hayatınızdan beklentileriniz eskisi gibi değil.. Şimdi, Satürn Retro dönemindeyken yaşadığınız değişimlerin ne kadarı size hizmet ediyor, hangi alanlarda da farklılığa ihtiyacınız var, sorumluluk almanız gerekirken kaçındığınız ne gibi konular oldu diye düşünme imkanınız olacak. Ve bu sayede daha sağlam temeller ile önümüzdeki 27-30 yıllık döngünüzü inşa etmeye devam edeceksiniz. Hafta boyunca ev içinde iletişim sizi biraz zorlayabilir, dikkatli olmakta fayda var. Pazar günü Boğa burcunda meydana gelecek olan yeni ay ile aşk hayatınızda, ilişkilerde, çocuklarla ilgili konularda hayatınızda bir yenilenme meydana gelecek. İlişkisi olmayan Oğlak’lar için yeni görüşmeler söz konusu olabilir. 

 

Kova: Bu hafta Satürn 19 Eylül’e kadar sürecek olan Retro hareketine başlıyor. Son birkaç yıl sizin için pek de kolay olmadı. Hayatınız kontrolünüzün dışındaki gelişmeler nedeniyle değişimlerden geçmekte. Belki gizli saklı düşmanlıklara maruz kaldınız. Biraz daha içe kapalı bir zaman diliminden geçiyor olabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde sizi sıkan konular hakkında düşünme, değerlendirme imkanınız olacak. Açıkçası bugünler büyük riskler alma zamanı değildir. Kaygı ve korkularınızın size neler anlatmaya çalıştığını iyi takip edin. Ayrıca bu hafta boyunca yakınlarla olan ilişkileriniz, evrak işleri, iletişim bağlantılı meselelerde zorlanabilirsiniz. Gizli kapaklı konuşmalar ya da sizi zorlayan durumlarla karşılaşmanız olasıdır. Öfkenizi kontrol altında tutmanızı tavsiye ederim. Pazar günü Boğa burcunda meydana gelecek olan yeni ay ile ev, yuva alanınızda güzel gelişmeler olacaktır. Biraz daha ev konforunu deneyimlemek isteyebilirsiniz. Evinizi güzelleştirmek, taşınmak, emlak alım satım ya da anne baba ile ilgili durumlarla ilgilenmeniz gerekebilir.

 

Balık: Bu hafta Satürn 19 Eylül’e kadar sürecek olan Retro hareketine başlıyor. 2018 başından beri arkadaşlıklarınız ile sınanıyorsunuz. Türlü sebeplerden dolayı biraz daha kısıtlı bir çevre içinde kalmak zorunda olabilirsiniz. Belki bazı arkadaşlarınız hayatınızdan çıktı ya da kimisinden beklemediğiniz türde düşmanlıklar gördünüz. Şimdi bu Retro dönemde hem eski arkadaşlarınız ile tekrar bağ kurma, hem de açıkta kalan hisleri ve kozları tekrardan gözden geçirme zamanı. Haksızlığa uğradığınızı düşünüyorsanız bu dönemde hislerinizi ortaya dökmek isteyebilirsiniz.  Hafta boyunca özellikle para konularında sizi zorlayan, sıkıştıran enerjiler olacaktır, bütçenizi neye ayırdığınıza çok dikkat edin. Pazar günü Boğa burcunda meydana gelecek olan yeni ay ile kısa mesafe seyahatler, resmi evrak işler, iletişim ve proje bazlı işler, yakın akrabalarla olan ilişkiler gündeme gelecektir. İletişim trafiğiniz daha yoğun olacaktır

 

 

Bir Cevap Yazın