Haftalık Burçlar 3 Haziran 2019

Haftalık Burçlar 3 Haziran 2019

Temmuz’daki tutulmalara doğru gidiyoruz. Tutulmalar yılın tadını, kokusunu, damağımızda bıraktığı izi belirler. Hayatımızdaki dönüm noktalarını yaratır. 2019 yılına Ocak ayındaki Oğlak tutulması ile başladık, 6 aydır bu dönemde aldığımız kararlar ile hayatımızı şekillendirmekteyiz. Yengeç Oğlak aksı hayatın içinde yer edinme, bunun getirdiği sorumluluklar ve yuva kurma, şefkatli olma arasındaki dengeye işaret eder. Temmuz ayındaki tutulma Yengeç burcunda olacak ve 6 aydır neler yaptık, istediğimiz yerlere ulaşmak için gerekli adımları attık mı gösterecektir. Eğer ki düzenlemek, revize etmek gereken yerler varsa bunları ortaya koyacaktır. Bizden şefkat, anlayış ve yumuşaklık isteyecek olan bir dönem. Akabinde yılın ikinci Merkür retrosu meydana gelecek. Bu sene Merkür Retroları su burçlarında ve duygularımız ile mantığımızın birbirine karıştığı noktada. Öte yandan bu tutulma çok yakın olduğu için Haziran ayını hedeflerimizi gözden geçirip, bolca iletişim ile çevremizden destek alıp, farklı seçenekleri değerlendirmek için kullanalım derim. Ayın ilk yarısında aklımız biraz karışık olabilir, konuşma çokluğundan, belki de biraz pireyi deve yapan hallerimizden dolayı keskin kararlar vermekte zorlanabiliriz. Acele etmeye gerek yok, her detayı göremiyor olmamız doğal ama şans ve destek bizden yana olacak. Ayın ikinci yarısı ise biraz daha duygusal savaş alanı şeklinde. Engeller, zorluklar ve tansiyon var. Belki tam olarak gerçeği görmek istemeyen ya da inandığı ideali her şeyin üstünde tutan bir yanımız var. Dahası Jüpiter Yay burcuna geçtiğinden beri yani geçtiğimiz Kasım’dan beri neleri başardığımızı görmemizi sağlayacak. İşte böyle bir yoğunluktan sonra Yengeç tutulması bizi şefkat ve merhamet ortak paydasında, hayatımız için yeni adımlar atmaya davet edecek.

İkizler Yeni Ay’ına dönecek olursak eğer, Yeni Ay’ın yöneticisi Güneş ve Ay ile beraber İkizler burcunda, out of bounds konumda, Betelgeuse ile kavuşumda olacak. Yeni Ay ise Aldebaran ile kavuşumda olacak. Mars 30luk açı ile işin içinde ve Satürn Pluto karşıtlığına doğru gidiyor. Neptün Yeni Ay’a ve yöneticisine kare açıda. Venüs Pluto üçgeni henüz devam etmekte ve Yeni Ay Vesta’ya 45lik açıda.

Türkçesi; konuşmaların, seçeneklerin, ifade etmenin bolca olduğu günler. Biraz akıl karışıklığı yaşayabiliriz ve önümüzü net görememe durumumuz olabilir. Aldığımız haberler gerçekçi olmayabilir. Dedikodular, ikili konuşmalar, biraz değiştirilmiş haberlerin olması normaldir. Aksaklıklarla, iptaller ve engellerle uğraşabilir, zarar gördüğümüzü düşünebiliriz. Yapmak istediklerimizle ilgili olarak biraz bakış açımızı değiştirmek durumunda kalabiliriz. Bu konuya dair inançlarımızı sorgulayacağız ancak çalışma ve disiplin ile elde edebileceklerimiz sonsuz! Ancak kadınlardan destek alacağımız günler olacaktır. Şans, bereket yanımızda olacak. Cesaret ve özgüven ile fırsatları değerlendirelim. Yine de tamamen büyük sözler vermeden önce sis bulutunun dağılmasını beklemekte fayda var.

Koç: Sevgili Koç’lar ve yükselen Koç’lar, haziran ayının ilk 10 günü sizin için bol iletişim trafiği olan, yakınlar ve akrabalarla bir araya geldiğiniz, seyahatler ettiğiniz bir zaman dilimi olacaktır. Dedikodusu, konuşması bol bir zaman dilimi olacak gibi duruyor. Kendinizi adadığınız konularda adımlar atmak isteyebilirsiniz. Elbette ki fazla seçenekler nedeniyle kararsızlıklar yaşamanız olasıdır. Evraklar, belgeler, sınavlar, eğitimler gündeminizde olacaktır. Hafta başında, özellikle de maddi konularla bağlantılı olarak aile büyüklerinden veya yönetici karakterlerden destek alabilirsiniz. Kendi kıymetinizi bilmek iyi gelecektir; kendiniz için ve attığınız somut adımlar için destekleneceksiniz. Yeni Ay’dan hemen sonraki dönemde kariyeriniz ve ev, yuva arasında kalabilirsiniz. Evdeki sorumluluklar istediğiniz hızda ilerlemenizi engelliyor gibi düşünebilir, biraz daha gergin tavırlarda olabilirsiniz.

Boğa: Sevgili Boğa’lar haziran ayının ilk yarısı sizin için maddi manevi değerlerinizi sorguladığınız, kendinize bir yol aradığınız zaman dilimi olabilir. Ayrıca görünmez masraflar çıkması olasıdır. Kredi, vergi gibi borçları tamamlamak isteyebilir veya katıldığınız sosyal organizasyonlar size masraf çıkarabilir. Para ile ilgili iletişimler ve haberler artacak gibi duruyor. Açıkçası maddi konularda yeni bir bakış açısı geliştirmek, şimdiye kadar olan tavır ve tutumları değiştirmek gerekebilir. Aynı zamanda aile ile ilgili iletişimleriniz artacaktır. Keza iletişim cihazlarınızla ilgili aksaklıklar yaşamanız olasıdır. Yurtdışı, hukuk, eğitim ile ilgili başarı vadeden durumlarınız var, şanslısınız. İlişkinizde ve/ya uzaklardaki akrabalarınız ile olan ilişkilerde desteklendiğinizi göreceksiniz. Dış görünüşünüzü değiştirmek isteyebilirsiniz.  

İkizler: Hayatınıza ve geleceğe dair yepyeni fikirler üretiyorsunuz ancak bunlar birbirinden bağımsız olduğu için acaba hangisinin kuyruğundan tutmak gerek? Emin olamayabilirsiniz. İletişim trafiğiniz oldukça yoğun olacaktır. Kendinizi türlü dedikodular, ikili konuşmalar içinde bulabilirsiniz. İkili ilişkilerde neye değer verdiğinizi sorgulayabilirsiniz. Şimdiye kadar düşünmediğiniz konular ya da geriye attıklarınız gündeme gelebilir. İletişim trafiğiniz çok ama çok artacaktır. Özellikle de kadınlardan destek alabilirsiniz. Maddi konularda hayat sizi biraz uğraştırabilir. Kazalara ve aksaklıklara da açık bir dönem. Ortak maddi kaynaklar, kredi, borç, vergi gibi ödemeleri akılca değerlendirebileceksiniz. Gizli düşmanlıklara karşı temkinli olmak gereken bir dönem. Sevmediğiniz alışkanlıkları bırakabilirsiniz. Çarşamba günü itibariyle para konuşmalarının daha öne çıktığı bir zaman dilimi olacaktır.

Yengeç: Sevgili Yengeç’ler bu yeni ay ile beklenmedik, kontrolünüz dışında kalan durumlarla karşılaşabilirsiniz. Türlü endişeler bugünlerde sizi daha fazla yoruyor olabilir. Zihniniz durmadan konuşuyor olabilir, gizli dedikoduların içinde kalabilirsiniz. Yakın arkadaşlarınız, kardeşler ve akrabalarınızla olan iletişim, basın yayın ya da sosyal medya aracılığıyla alacağınız haberlerden çok hoşlanmayabilirsiniz. Sağlıkla ilgili daha temkinli olmak gerekmekte. Hayatınızdan beklentileriniz, inançlar ve eğitimlerle ilgili konularda akıl karışıklıklarınız olabilir. Kariyerinizde yeteneklerinizi ortaya koymak isteyebilirsiniz. Yaratıcılığınızı kullanmak isteyeceksiniz. Açıkçası enerjiniz biraz düşük olacak gibi duruyor ancak sosyal çevrenizden fırsatlar olacaktır. Özellikle de geleceğe dair hayallerinizi gerçekleştirmek için destek bulabilirsiniz. Bu nedenle gelen davetleri kabul etmenizi tavsiye ederim. Ancak önümüzdeki dönemde özellikle partnerinizle ve de ikili ilişkiler alanında çok daha dikkatli olmak gerekmekte. Daha yıkıcı konuşmalar, görüşmeler olabilir. Çarşamba günü itibariyle iletişimde kendinizi çok daha rahat bir şekilde ortaya koyabildiğiniz, kendinizi aktarmakta biraz daha konforlu olduğunuz bir dönem başlamakta.

Aslan: Sevgili Aslan’lar İkizler burcundaki Yeni Ay ile birlikte sosyal çevreniz, aşk ilişkileriniz, varsa çocuklarınız ile ilgili yeni bir döneme adım atıyorsunuz. İletişiminiz artacaktır. Birçok yere davet alabilirsiniz. Arkadaş ortamlarında farklı fikirlerin konuşulması mümkündür. Sosyal medya üzerinden haberleşiyor olacaksınız. Geleceğe yönelik hedeflerinizi tekrar gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Girdiğiniz ortamlarda size yeni imkanlar sunan, şans getiren birileri olacaktır. Uzaklar, yurt dışı, yabancılar, eğitim veya belki de hayata dair hayalleriniz ve de inançlarınıza yönelik adımlar atmak isteyecek ve bunları görüşüyor olacaksınız. Ortak maddi kaynaklar, ödemeler, krediler ve borçlar nedeniyle akıl karışıklıkları olabilir; daha iyi planlama yapmanız gereken bir dönemden geçiyor olabilirsiniz. Bu konularda endişelerinizi büyütüyor olabilirsiniz. Finansal anlamda daha temkinli olmak gereken bir dönem olacaktır. Ederinden fazla harcamalar yapabilirsiniz. Günlük rutinlerinizde, sağlıkla ilgili konularda iyi hesaplanamamış durumlarla karşılaşabilirsiniz. İş ile ilgili güzel haberler alacak, destek göreceksiniz, güzel gelişmeler sizi bekliyor. Aile büyükleri özellikle de kadınlardan destek alabilirsiniz. Çarşamba günü Merkür’ün de Yengeç burcuna geçmesiyle ayın kalanında iletişim konusunda biraz daha geride kalmak isteyebilirsiniz. Daha gizli kapaklı konuşmalara maruz kalabilirsiniz.

Başak: Sevgili Başak’lar İkizler burcundaki Yeni Ay ile birlikte kariyer alanında hızlı, yenilikçi gelişmeler yaşayabilirsiniz. Devam ettiğiniz görüşmelerden karşılık alabilir, farklı seçenekleri değerlendirmek isteyebilirsiniz. Yöneticilerden ve aile büyüklerinden destek göreceksiniz. Ancak aldığınız destekler farklı yönleri tavsiye edebilir ve aklınız karışabilir. Hangi seçenek doğru, fikriniz nedir bilemeyebilirsiniz. Ortak maddi kaynaklar ya da değerler konusunda anlaşmak biraz zor olabilir. Özellikle sosyal çevreniz ve de aşk ilişkileriniz içinde iletişim, anlaşmak biraz daha can sıkıcı ya da kayıplara uğratan şekilde gelişebilir. Çocuklarınız var ise gündeminizi oluşturacaktır. Bakış açısını değiştirmek, partnerle beraber kararlar almak önemli olacaktır. Sosyal medya ve basın yayın üzerinden kendinize alan açabilirsiniz. Yaratıcılığınızı kullanabilirsiniz. Aile ilişkilerinde veya ev içinde endişe, huzursuzluklarınız olabilir, fedakarlıklar yapmak zorunda kalabilirsiniz, ev ve iş arasında kaldığınız durumlar olabilir.  Çarşamba günü Merkür’ün de Yengeç burcuna geçmesiyle ayın kalanında sosyal çevreniz çok daha genişleyecek ve de yeni planlara davet ediliyor olacaksınız gibi duruyor.

Terazi: Sevgili Terazi’ler İkizler burcundaki Yeni Ay ile birlikte eğitimler, uzaklar, yurt dışı ve yabancılar, hukuk ve adalet konularında, hayalleriniz ve geleceğe dair beklentileriniz, inançlarınız hakkında birden fazla seçeneği değerlendirdiğiniz bir dönem başlıyor. Karşınıza birçok fırsat çıkabilir, bu konularda bir süredir yapmakta olduğunuz görüşmeleri daha net bir şekilde ortaya koymak isteyebilirsiniz. Bu süreçte biraz akıl karışıklıkları olabilir gibi durmakta. Ancak özellikle uzaklarda yaşayan akrabalar, eğitmenler, inançla bağlantılı kişilerden destek alabileceksiniz gibi durmakta. Kardeşler ve kuzenler, yakın akrabalar ya da sosyal medya aracılığıyla yaptığınız iletişimlerde iş ortamınız ve rutinlerinizle de bağlantılı olarak biraz aklınız karışabilir gibi duruyor. Abartılı, büyük sözler vermekten kaçının, detaylara önem verin. Hayata dair bazı inançlarınızı sorgulayabilirsiniz. İşe yaramayan düşünce kalıplarından vazgeçeceğiniz bir zaman dilimi olacaktır.  Günlük rutinlerinizdeki belirsizlik veya sağlıkla bağlantılı durumlar sizde huzursuzluk yaratabilir. Süreç boyunca partneriniz veya ortağınız var ise onlardan destek alabilirsiniz. Kendinizi adadığınız konular hakkında partneriniz ile yüzdeyüz anlaşamayabilirsiniz, fazla tutkulu davranıp karşı tarafı yok saymak zarar getirebilir. Yeni ayın hemen ardından özellikle kariyer ve yuva arasında kaldığınız bir süreç olabilir. İş ortamında harekete geçmek isterken farklı sorumluluklar ya da karşınıza çıkan durumlar nedeniyle engellendiğinizi hissedebilirsiniz. Evin içinde ya da ailede önemli konuşmalar olabilir. Maddi manevi ailedeki büyüklerden destek alabileceğiniz bir dönem olacaktır. Ev kredisi gibi banka desteği almak için de uygun bir zamandır. Çarşamba günü Merkür’ün de Yengeç burcuna geçmesiyle ayın kalanında kariyerinizi büyütmek için görüşmeler yapmaya odaklanacaksınız. Kendinizi doğru ifade etmek en önemli konulardan biri olacaktır.  

Akrep: Sevgili Akrep’ler İkizler burcundaki Yeni Ay ile birlikte ortak maddi kaynaklar, ödemeler, borçlar, krediler alanında, ortak değerleriniz konusunda iletişim trafiğiniz artıyor. Korkularınızın tetiklendiği bir zaman dilimi olabilir. Finansal konularda detaya ineceğiniz, günlük iş akışlarınızla bağlantılı planlamalar yapacağınız bir zaman dilimi olacaktır. Sağlıkla bağlantılı olarak da kontrollerden geçmeniz gerekebilir. Kazancınız, yetenekleriniz, çocuklar veya ilişkinizle bağlantılı konularda akıl karışıklıklarınız olabilir. Çocuğunuzun geleceği için yaptığınız bazı harcamaların nasıl olması gerektiğini sorgulayabilirsiniz. Döviz, borsa gibi yatırımlarda aklınız net olmayabilir. Yeni Ay’dan hemen sonra yabancılarla olan ilişkiler, uzaklar, eğitimler, seyahatler, ticaret veya hukuki meseleler söz konusu olduğunda iletişimsel kopukluklar, engeller, gecikmeler gibi durumlar olacaktır. Yakınlarla olan ilişkilerde iletişimsel anlamda zorlanmalar olabilir. Bir yandan karar vermeniz gereken durumlar var gibi duruyor. Evlilik, ortaklık, ilişkileri anlamlı bir hale getirmek için olumlu iletişimler olduğunu gösteriyor. Çarşamba günü Merkür’ün de Yengeç burcuna geçmesiyle ayın kalanında fikirleriniz de genel anlamda yabancılarla, uzaklarla, girişimcilik ve hayallerinizle ilgili konularda olacaktır.

Yay: Sevgili Yay’lar İkizler burcundaki Yeni Ay ile birlikte ilişkileriniz gündeminizde. Partneriniz, size olan desteği, beraber kuracağınız hayat önemli önceliklerinizden olacaktır. Ancak ev, yuva, kökleriniz, aileniz, belki de emlak işleri nedeniyle biraz karışıklıklarınız olabilir. Geleceğe yönelik hedefleriniz, arkadaş çevreniz ve işten gelen maddi gelirinizi arttırmak adına daha tutkulu adımlar atmak isteyeceksiniz ve de bu konularda çevrenizden destek göreceksiniz gibi durmakta. Aynı zamanda iş ortamınız, anlaşmaları geliştirmek ve büyütme isteğiniz, kendinizi geliştirmeniz özellikle de kendinize değer vermek ve de maddi anlamda da avantajlı ve güçlü anlaşmalar yapmak için fırsatınız olacak gibi durmakta. Ay ortasında maddi konularla ilgili olarak, özellikle krediler, borçlar, vergiler ya da aile / eş /ortağın maddi kaynakları nedeniyle sıkıntılar olabilir, kayıp yaşadığınızı görebilirsiniz. Sağlık anlamında da temkinli olmak gereken dönemler.

Oğlak: Sevgili Oğlak’lar, önümüzdeki 10 günlük dönemde iş ortamınız, beraber çalıştığınız kişiler, günlük rutinleriniz, iş anlaşmalarınız, iş yapış biçiminiz ön plana çıkacak gibi durmakta. Çeşitli seçenekler arasından doğru olanı belirlemekte zorlanabilirsiniz. Kardeşler, kuzenler gibi yakınlarınız ile iletişimler aklınızı karıştırabilir, onlar için belirli fedakarlıklarda bulunmak isteyebilirsiniz. Aynı zamanda sağlıkla ilgili, bedensel konularda kontrollerinizi sıkılaştırmak isteyebilirsiniz. Hafta başında aşk ilişkileri, çocuğunuzla olan ilişkiler gayet keyifli, büyütücü, derinden bağları olan şekilde gelişecektir. Hobileriniz ve yeteneklerinizden kazancınızı arttırmak isteyebilirsiniz. Ayın ortasında ilişkileriniz, ortaklıklar, evlilik türlü gerginlikler, kayıplar ve belki de açıkça görülen rekabet nedeniyle tehdit altında gibi duruyor.

Kova: Sevgili Kova’lar ve yükselen Kova’lar, Yeni Ay size oldukça keyifli, neşeli flörtler, ilişkiler ve görüşmeler getirecek gibi durmakta. Eğer çocuğunuz var ise beraber güzel günler geçirebilirsiniz. Arkadaşlarınız ve sosyal çevrenizle planlar yapabilirsiniz. Keza yetenekleriniz, hobileriniz ile ilgili olarak adımlar atmak niyetinde olacaksınız gibi durmakta. Partneriniz ile ilgili maddi konular ya da çocuklarınız ve onların maddi ihtiyaçları nedeniyle belirsizlikler yaşayabilirsiniz gibi durmakta. Hafta başında aile, ev, yuva, emlak gibi konularda destek alabilirsiniz ancak sevdiklerinize kendi isteklerinizi fazlaca empoze etmeye çalışmak ilişkileri yorabilir, çevrenize biraz alan tanımakta fayda var. Yeni Ay’dan sonraki dönemlerde iş ortamınızda, beraber çalıştığınız kişiler, türlü rekabetler veya zorlu iş anlaşmaları nedeniyle kayıplar yaşayabilirsiniz. Biraz daha gergin, rekabetin olduğu bir zaman dilimi gibi duruyor. Sağlık konusunda da biraz daha temkinli olmak gerekecektir. Stres size sağlıkla bağlantılı endişeler, kuruntular ve zorluklar getirebilir.

Balık: Sevgili Balık’lar ve yükselen Balık’lar haziran ayının ilk 10 gününde ev, yuva, emlak, aileniz, beraber yaşadığınız kişiler ve düzeninizle ilgili gelişmeler sizi beklemekte. Yenilikler yapmak isterken arada kalabilirsiniz, biraz daha içinize dönmek ya da kendinizi mutlu edecek şekilde adımlar atmak isteyeceksiniz gibi duruyor. Aile ve yuva için fedakarlıklar yapabilirsiniz. Yakın çevreniz, dostlarınız ile ilgili olarak sosyal çevrenizle de bağlantılı bir şekilde, belki de gelecek hedefleriniz ve işten gelen gelirinizle bağlantılı olarak destekler gördüğünüz bir dönemdesiniz. İletişim çok daha sevgi dolu, yakın, bağlı olacaktır, kardeşler ve kuzenlerinizle kurduğunuz bağ ön plana çıkıyor. Ayrıca iş anlaşmaları, evraklar, belgeler gibi işlerinizi halledebilirsiniz. Yeni Ay’dan sonraki dönemde aşk ilişkileri, sosyal çevreniz, çocuklarınız var ise onlarla ilgili olarak biraz daha zorlandığınız bir zaman dilimi olabilir. Partnerinizin türlü gerginlikleri ya da çocuğunuzun huysuz tavırları sizi yorabilir. Hayattan keyif alamadığınız, aksine biraz gerildiğiniz günler olabilir gibi durmakta.

Bir Cevap Yazın