Jüpiter Neptün Karesi

Jüpiter Neptün Karesi

Jüpiter Neptün karesi: Yaradan ile “bir olma” arzusu – yoksa bir kaçış planı mı?

Bu önemli açı yıl boyunca arada kendini hatırlatacak. Tarihlerine bakalım:

  • Bugünlerden Şubat ortasına, ikisi de düz seyrinde
  • Haziran ortasından Temmuz’a kadar, ikisi de Retro harekette
  • 20 Eylül’den Ekim ortasına kadar, Jüpiter düz – Neptün Retro durumda


Bu açı duyarlılık, merhamet hisleri, insanları kurtarma isteği, Yaradan’la bir olma arzusunu körüklüyor..  Mistik yeteneklerin arttığı, sezgilerin güçlendiği, maneviyatın önem kazandığı bir dönem. Sınırsızlığı, sonsuzluğu deneyimleme ihtiyacıyla ilgili.. Ruhsal boyutta yoğun deneyimler gelecektir… İlhamı bol bir zaman dilimi olacak.

Ancak, aynı zamanda hayallerin, daha doğrusu fantezilerin dünyasına kaptırıp gitmekle, günlük problemlerle uğraşmak istemeyip, kaçış yolu aramakla da ilgili.. Sadece günlük hayattan değil, kendimizden, kendi gerçekliğimizden de kaçmak istemekle ilgili olabilir.

İşte bu nedenle, alınan kararlar ne güvenilir ne de sağlam! Verilen sözler ne istikrarlı ne de gerçekçi!

Bir noktada gerçekler birer birer gelir, hayal kırıklıkları ortaya çıkar.. hele de ikisinin Retro halde tekrar kare yapacağı yaz aylarında, hemen üstüne Merkür retrosunun da başlayacağını düşünürsek.. İllüzyonun yıkıldığı, kırıldığı bir dönem olacaktır..

Problemden çıkış yolu – yine Satürn’den geçiyor. Yani gerçekçilik. Somut sonuçlar peşinde olma. Zira bugünlerde Merkür hala Satürn’le yakın temasta, tutulma açılarını tarıyor ve Pluto ile kavuşuma gidiyor. Hayallerde dağılmaktansa ne bildiğinize, nasıl üretebileceğinize odaklanmanızı tavsiye ederim.

Peki n’apalım, hayalleri çöpe mi atalım? HAYIR. Ama kurduğumuz hayaller illa ki bizim için iyi olacak diye ısrar etmeyelim ya da hayalleri bildiğimiz yoldan gerçekleşmeye zorlamayalım. Bugünler “bütün resmi görmekte zorlandığımız için” ısrar etme zamanı değil…

“Dua kapı çalmaktır. Kapının ne zaman açılacağının kararını ev sahibine bırakmalıyız. Biz sadece talep ederiz. Unutmayalım ki, hakkıyla istemenin bir şartı da talebe cevap verecek konumda olanın karşısında hadsizlik yapmamaktır. // Allah bize yardım etmek dilerse, bize yalvarmak ve münacatta bulunmak meylini verir.” (Nevzat Tarhan – Mesnevi Terapi)

Burçlara göre hangi alanlarda dikkatli olmalı – haftalık burçlarda yazdım. Yükseleninizi okumayı unutmayın.

Bir Cevap Yazın