Kova Burcunda Yeni Ay: Gelecek Umutla Dolu

Kova Burcunda Yeni Ay: Gelecek Umutla Dolu

Kova Burcu Yeni Ay Part 1 – Yeni Ay’ın duygusal alt yapısı:

5 Şubat 00.04’te Kova burcunun 15 derecesinde bir Yeni Ay meydana geliyor. Bu ne zamandır ihtiyacımız olan, oldukça keyifli etkilere sahip bir yeni ay.

.

Önce teknik bilgiler:

Kova burcunda, son 1.5 yıl içinde herhangi bir tutulmaya eşlik etmeyen ilk yeni ay!

Merkür ile kavuşum halinde olacak. Jüpiter’den tam destek alıyor, Mars ve Uranüs ikilisi de işleri hızlandırmak için yanımızda. 

Yeni Ay’ın dekanında Merkür var, Merkür kendi dekanı içinde ve Yeni Ay ile kavuşum halinde. Yeni Ay’ımızın terim yöneticisi Jüpiter, ondan da mis gibi 60lık açı alıyor.  

Hemen öncesinde Venüs Oğlak burcuna geçiyor. Yeni Ay’ın etkisi altında olduğumuz günlerde tutulma açılarını tarayacak, Satürn ile kavuşum yapacak..

Yeni Ay Alnair yıldızı ile kavuşumda, Dubhe ile karşıtlık halinde.

Nedir:

Yaz dönemine bakın, aynı yerde misiniz? Hele son 1.5-2 yılı düşününce? Çok şey değişmedi mi? Kadersel olaylar, ani değişimler, kalbimizin nerede attığını bulmaya çalıştığımız, biraz da gergin ve stresli dönemler.. Kova-Aslan burçları (ve haritamızda bu burçların olduğu alanlar) pek de kontrol edemedikleri değişimlerden geçti.. İşte bu yeni ay, Kova burcunda ve tutulmasız! Evet belki halen daha olmak istediğimiz yere giderken yolun yarısını bile yürüyemedik ama bu sefer gerginlik ve telaş içinde değil de, yeni bir perspektif ile tüm olan biteni değerlendirebileceğiz.

Kova gelecek demek! Hayaller, hedefler, vizyonumuz.. gitmek istediğimiz yer, bizi oraya taşıyacak olan sosyal çevre, arkadaşlar, topluluklar.. Yüksek farkındalık demek.. her ne kadar mantık, bilim desek de bir yandan Kova, kolektif bilince bir fikrin ilk düştüğü, sonrasında insanların o fikre uyandığı an gibi.. spiritüel uyanışla çok çok çok ilgili.. ve bu uyanışın getirdiği yepyeni perspektif ile. Ayrıca toplumsal değerler, etik ile ilgili.

Son 1.5-2 yılda hayatımızın yönü, vizyonumuz, hedefimiz, isteklerimiz çok değişti. Gerçekten neleri sevdiğimizi fark ettik. Değerlerimize, kalbimize uygun davranmadığımız alanları keşfettik. Ve bu yeni ay, farkındalıklarımızı hayatımıza gelecek olarak dökmek için nasıl hareket etmemiz gerektiğini ufak da olsa gösterecek.. 

İşte bu yeni ay, geçmişi silip süpürüp atıp, ileriye doğru giderken hayatı, kendimizi ve ilişkilerimizi yeni bir bakış açısı ile değerlendirmemizi sağlayacak. Şubat ayı NETLİK, UMUT ve HEYECAN dolu. 

Merkür ve Jüpiter de desteklediği için, bütün bu sürece yeni fikirler ve zihinsel uğraşlar ile destek olabilecek, gerekli şans rüzgarını arkamıza alabileceğiz. Mars desteği de “yaparsın” diyor.. Mars’ın Pluto karesi tam bitmemiş olacağı için halen daha bazı engelleri çözmek gerekecek – özellikle de içsel olarak, “vizyonum belli ama oraya gitmek için gerekli her şeyi tamamladım mı ki?” Henüz olmayanları zorlamayın, ol’ması gerekenler gelecek (Bu konuda Mars Pluto karesi yazımı okuyabilirsiniz)  

Yeni Ay’a paralel Satürn, Pluto ikilisi Oğlak burcunda olacak. Venüs de Uranüs ile üçgen açısını yeni yapmış ve sonrasında Oğlak burcuna geçmiş olacak. Buralarda ilerlerken geçmişte takılıp kaldığımız insan ilişkileri ve para konularında geçmişi geçmişte bırakmamız için bizi sürekli test edecek, zorlayacak belki. Bırakmadan, geleceği de planlamadan, uğruna çalışmadan gelmeyeceğini içten içe hissedebiliriz. İlişkileri de para meselelerini de ciddiye almak gerekiyor! 

.

Sabian sembolü:

Yen i Ay’ın Sabian Sembolü “Masasında oturan büyük bir iş adamı”. Bu sembol bize kazanç ya da kayıptan etkilenmeden sağlam bir karakter ve duruş sergilenmedikçe başarıların pek de anlamı olmadığını söylüyor. Hayat bir macera ve her gün zorluklarla karşılaşıyoruz. Bizim için gerçekten önemli olan değerleri belirlemeli ve tüm mücadeleye karşın, dikkatimiz bu değerleri, kalpte olanı büyütmek ve yaşatmak üzerinde olmalı. Gerçek başarı iyi, kötü, alkış ya da eleştiriden etkilenmeden tüm ol’anlara değerlerimiz çerçevesinde, sağlam bir şekilde yanıt verme (tepkisizlik de yanıttır!) gücümüzde saklı.. Çok anlamlı değil mi?

.

Part 2’de bu yeni ay esnasında neler yapalım, nelerden kaçınalım özetleyeceğim. Burçlara özel etkisi için haftalık yorumları takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın