Mayıs Ayı Astrolojik Özeti

Mayıs Ayı Astrolojik Özeti

Takvimleri çıkarıın Mayıs ayı özeti geldi:

Ayın genelinde Boğa etkisi yoğun olacağı için daha sakin, gönül yayları gevşemiş, hayatın ve fiziksel dünyanın tadını çıkarmak isteyen bir ruh hali hakim olacak.

·     5 Mayıs Boğa burcunda Yeni Ay ile hayalleri sağlam bir temele oturtmak, mantıklı adımlar atmak ve istikrarlı olmak için gayet güzel etkilere sahip. Doğası gereği bereketli olacaktır, maddi konularla ilgili imkanlar sunar. 

·     6 Mayıs Merkür Boğa burcuna geçiyor. Bir süredir vızır vızır arı gibi çalışan zihinlere sakinlik, temkinli olma, istikrar, belki biraz da tembellik ve inatçılık geliyor. Estetik, güzellik, para ve finans bizim için daha önemli olmaya başlayacak.

·     7-10 Mayıs – Venüs önce Satürn, sonra da Pluto ile kare yapacak. İlişkilerde orta yolu bulmak sıkıntılı, çok dikkat! Para konusunda da hesabı tutturmakta zorlanabilirsiniz. Allah’tan aynı dönemde Güneş Neptün üçgeni var, merhametli ve yaratıcı, ilhamı bol bir ruh halinde olacağız.

·     12 Mayıs – Venüs Jüpiter üçgeni – sevdiceğinizle seyahate çıkmak da olur, uzaklarla yapılan ticaret bağlantılı işlerden para gelmesi de, eğitimle bağlantılı ve kadınlarla ilgili iyi imkanların karşınıza çıkması da. 

·     15 Mayıs – Venüs Boğa burcunda ilişkilerde temkinli, ağır ama aynı zamanda sadık ve sahiplenici tavırlar ön plana çıkacak. Elimizdekileri sağlamlaştırmak isteyeceğiz. Beraber yeme, içme, tensel keyifler önemli olacaktır. Para konusunda yatırımlar yapmak isteyeceğiz.

·     16 Mayıs Mars Yengeç burcuna geçiyor. Açıkçası Mars burayı çok sevmediği için Temmuz ayına kadar harekete geçme biçimimiz biraz daha dolaylı, imalar barındıran, duygu sömürülerini kullandığımız bir şekilde olacak gibi duruyor. Ev, yuva, aile, emlak konuları ile ilgili adımlar atabiliriz, bu alanlarda tartışmalarımız olabilir.

·     18 Mayıs Venüs Uranüs kavuşumu – ilişkiler, kadınlar, yaratıcılık ve teknoloji / uzaklar bağlantısı olan sürpriz bir mesele karşınıza çıkabilir. Ani başlayan, tensel çekimi kuvvetli olan ya da bizden uzakta olan biriyle bir flört olabilir ancak temkinli olmayı tercih edeceğiz gibi.

·     19 Mayıs Akrep Dolunay – duyguların yoğun olduğu, hayatı krizli bir şekilde algılamaya açık olduğumuz zamanlar. Çok rahat etkiler değil, biraz daha içe kapandığımız bir zaman dilimi olabilir. Sonrasındaki birkaç günde Mars Chiron karesi de olacak. Güvende hissetme ve yuva meselesiyle ilgili dengemiz bozulabilir.

·     21 Mayıs Güneş ve Merkür İkizler’de – 3-4 haftalık dönemde iletişim, ifade, yolculuklar, konuşmak, sosyalleşmek ana temamız. Zaten sonrasında Bayram da geliyor yavaştan, tam arkadaşlar, tatil ve bırbır çene mode on J

Bir Cevap Yazın