Ocak 2020 Bizi Neler Bekliyor?

Ocak 2020 Bizi Neler Bekliyor?

3 Ocak: Hız ve hareketin gezegeni Mars Yay burcuna geçiş yapacak. 16 Şubat’a kadar dürtülere göre hareket etmek, hedefler belirleyip peşinde koşmak, kendi fikir ve ideallerimiz için savaşmak, maceralara atılmak, enerjimizi yeni yerler keşfetmek ve yurt dışı konularına harcamak isteyebiliriz. Yöneticisi Jüpiter Oğlak’tayken, Mars Yay enerjisini daha gerçekçi bir şekilde ve bir hedefe doğru odaklayabiliriz. Normalde enerjiyi dağıtma potansiyeli varken, bu dönem Oğlak temalı yeniden yapılandırma ile ilgili konularda hızlıca hareket ederek, engelleri daha kolay aşabiliriz. Spora başlamak; özellikle doğada spor yapmak için oldukça olumlu bir dönem olacaktır.

10 Ocak: Yengeç burcunda Ay tutulması olacak. Aile, yuva, duygusal aidiyet ihtiyacı ve ebeveynlerle ilgili temalar gündeme gelebilir. 2019 Temmuz/Ağustos’undan beri devam eden süreçler bu tutulma ile sonuca varabilir. 6 aylık yeni bir döngüyü başlatacak. En geç 21 Haziran / 5 Temmuz tutulmalarına kadar bu konuları irdeleyeceğiz. Güç ve sağlamlık, istikrar sadece itibar, başarı ile ilgili değil; yuva ve mutluluk da, duygusal ihtiyaçlar da önemli bunu göreceğiz. Mart ayında Mars ve Jüpiter tutulma derecesini tetikleyecek. Bu konular tekrar gündeme gelecektir.

11 Ocak: ani değişimlerin gezegeni Uranüs durağanlaşacak ve 12 Ocak’ta direkt hareketine başlayacak. Uranüs’ün Retro olduğu dönemde özgürlüğümüz için gerekli adımları fark etmiş, tespit etmiş ve sırf devam etsin ya da güvende olalım diye yaptıklarımızın gerekli olmadığını fark etmiştik. Uranüs yeni değişimler ve fırsatlar için tekrar yola çıkıyor. Oğlak’taki geçişlere destek olacağı için değişimleri daha sağlam, ayakları yere basan ve yapısal hale getirecek.

12 Ocak: Satürn ve Plüto kavuşum yapacak. Aslında etkilerini Aralık’tan beri yükselen şekilde hissediyoruz. Oğlak’la bağlantılı alanlarımızda kemikleşmiş, yıllanmış yapıların, tavırların dönüşümü ile iç içeyiz. Kalanları da yıkıp yeniden inşaata başlayacağız. Eski yapılar, büyükler, otorite figürleri ve yaşlı bireyler ile ilgili olduğu için bu alanda maalesef kayıplar olabilir.

13 Ocak: Venüs yüceldiği Balık burcuna geçiyor ve aşkta duygusal, romantik bir dönem başlatıyor. 7 Şubat’a kadar aşk, ilişkiler ve maddi değerlerde duyguların ön plana çıktığı, kolayca bağlandığımız, kendimizi akışa kaptırdığımız bir zaman olacak. Bağımlı bir ruh hali, kurbanlaşma veya aşk sarhoşu olma durumları oluşabilir.

Ocak sonunda Venüs, sis bulutu yaratan Neptün ile kavuşum yapacağı için olmadık insanlara kapılıp gidebilir, gerçekçi davranamayabilir, duygusal iniş çıkışlar yaşayabiliriz. Aman dikkat. Bu dönem sanatla ilgilenmek, görsel bir dünya yaratmak, müzikle iç içe olmak bize iyi gelecek.

16 Ocak: Merkür, bilimsel, progresif, özgün Kova burcuna geçiş yapacak. 3 Şubat’a kadar gruplar, arkadaşlar, sosyal ağlar, bilimsel konular, teknoloji, mantığı ön plana alan konularla içli dışlı olmak isteyeceğiz. Kararlarımızı mantıklı, duygudan uzak bir şekilde alacağız. Yeni projelere başlamak için şahanedir. Denenmeyeni denemek isteyebiliriz.

20 Ocak: Güneş de Kova burcuna geçiş yapacak. Arkadaşlıklar, sosyal çevre, teknoloji, internet, bilim & astroloji ile ilgilenme, toplumsal meselelere kafa yorup, hak savunuculuğu yapma ön plana çıkacak. Gelecek odaklı olacağız. Özgürlük, eşitlik, hakkaniyet isteyeceğiz. Bir grupa ait olmak bize iyi gelecek.

25 Ocak: Kova burcunda bir yeni ay olacak. Sosyal ağlar, gruplar, arkadaşlar, gelecek odaklı konular, bilim ve teknoloji, astroloji, uzay, havacılık vs. gibi konularda gelişmeler yaşanabilir. Bu yeni ay Uranüs’ten zorlayıcı bir kare açı alacak. Bizi artık geleceğe odaklamak ve değişime yönlendirecek. Ne de olsa 21 Mart itibariyle Satürn Kova’ya bir geçiş yapıp çıkacak ve 2021-2022’de Kova temalarıyla içli dışlı olacağız.

26 Ocak: Mars/Neptün karesi ile enerjimiz dağılacak. Önemli girişimlerinizi, fiziksel güç gerektiren işleri öncesinde halletmeye bakın.

Bir cevap yazın