Sahibkıran Kartal Sembolünü Aktive Edecek

Yıl boyunca Kartal sembolü etkin olacak:

 

2021 yılı bizlere neler getiriyor başlığında sizlere Jüpiter ve Satürn kavuşumu etkisini uzunca anlatmıştım. Bu kavuşuma Aquila yani Kartal Takımyıldızı’nda yer alan Altair sabit yıldızının eşlik edeceğinden bahsetmiştik. Bu bölümde yıl boyunca ve hatta önümüzdeki 20 yıl boyunca aktif olacak Kartal sembolizminden ve bu sembolü kendi hayatlarımıza nasıl dahil edeceğimizden bahsedeceğim.

Aquila Yunan mitolojisinde Zeus’un hiç yanından ayırmadığı kartalı olarak bilinir. Zeus’a devlerle olan savaşında yardım eder ve ona bekçilik yapar. Bu nedenle aynen Zeus gibi güç, cesaret ve adalet sembolü olarak geçer.

Aquila takımyıldızı astrolojide harekete geçmeyi ve cesareti sembolize eden Mars ile somutlaştırmayı ve yapı kurmayı sembolize eden Satürn’ün doğasında diye düşünülür. Bu nedenle temas ettiği göstergelere hayal gücü, tutkular, dayanıklılık, cesaret ve başkalarını etkileme gücü aşıladığı söylenir.

Kartal sembolü Sümerler’den Babil’lilere, Hititliler’e kadar Mezopotamya’nın önde gelen birçok kültüründe bazen kentin simgesi olarak, bazen Tanrı’lar katına çıkmak için bir araç olarak kullanılmış. Yükselme, odaklanma ve özgürlük olduğu kadar sezgilerin kuvvetli olması, keskin bir öngörü yeteneğine sahip olma ve ruhsal bağlantıların güçlenmesini anlatmak için kullanılmış. Orta Asya’daki Türk mitolojisinde de devletin sembolü olarak görülmüş. Yerin ve göğün tutucusudur, denmiş.

Kartal’lar 70 ile 110 yaşına kadar yaşayabilirler. Bu uzun ömürleri boyunca avlanmak için, beslenmek için kullandıkları gagalarının eski keskinliğini yitirdiği bir dönem olur. İşte bu döneme denk gelen yaklaşık 40 yaşlarında bir inzivaya çekilirler. Amaçları canları acıması pahasına kendi pençeleri ile eski keskinliğini yitirmiş gagalarını söküp atmak ve yeni gaganın oluşmasına zaman tanımaktır. Dahası, yeni oluşan gagaları ile bu sefer pençelerini teker teker sökerler ki yerine yine güçlü yeni pençeler çıksın. Bu ömürlük bir karardır. Kartal güçlenmek ve sağlam kalmak için gerekirse geri adım atmayı ve acı çekmeyi bilmekle çok yakından ilişkilidir.

İşte Altair yıldızı da Kartal’ın bilgeliğini 0 derece Kova’da meydana gelecek olan Jüpiter Satürn kavuşumuna eşlik ederek bizlere taşıyacak.

Kartal sembolizmini özetlemek gerekirse:

  • Keskin görme yeteneği, odaklanma, bütünü ve parçaları aynı anda fark etme
  • Kehanet, öngörü, geleceği tahmin etme
  • Güçlü olma, bulunduğu ortamda iktidarı ele geçirme
  • Dönüşüm ve başkalaşma
  • Bilgiyi bilgeliğe dönüştürmek gücü ve dayanıklılığı
  • Zaman zaman inzivaya çekilme, gücünü toparlayıp tekrar stratejik şekilde harekete geçme

Kavuşum 21 Aralık 2020 Pazartesi akşamı 19.15 ile 22.51 arasında keskinleşiyor.

Bu etkilerden en iyi şekilde faydalanmak için şunları yapalım:

  • Kavuşum öncesinde 2021 yılı içinde dönüştürmek istediğimiz, güçlenmek alanları belirleyelim.
  • Bu alanları temsil eden yerlerde yıl boyunca ve özellikle kavuşum anında Kartal sembolü bulunduralım. Kartal güç ile ilgilidir, ev ve yuva içinde, aileyi ilgilendiren konularda huzurdan çok güç savaşlarına neden olabilir. Bu nedenle özellikle kariyer, sağlık ve itibar istediğiniz alanlarda Kartal sembolünden faydalanmanızı tavsiye ederim. Ofiste bulundurmak, minik bir bileklik takmak, çalışma bilgisayarınıza fon resmi olarak ayarlamak uygun olabilir.
  • Kavuşum saatinde sizi güçlü tutan kartal ile bir anlaşma yapın, niyetlerinizi içinizden geçirin ve ona deyin ki, “yıl boyunca benim yanımda olur musun?”
  • Yıl içinde kendimizi sıkışık ve tıkanık hissettiğimiz zamanlarda güç ve cesaret toplamak için Kartal sembolünden faydalanacağız. Dönüp tekrar bakabileceğiniz bir yerde olmasını tercih edebilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın