Uranüs Boğa Burcunda – Farkındalık Yükseliyor

Uranüs Boğa Burcunda – Farkındalık Yükseliyor

‘Amor trahit amantem extra se…’ (Aşk aşığı kendinden geçirir).”

Uranüs Boğa geçişine bambaşka bir yerden bakalım mı? 

Eski Yunanca’da sevgiyi anlatan birden fazla sözcük varmış. Eros tutkulu biçimde yaşanan, yoğun duyguları barındıran sevgiyi temsil ederken, Philia dostluk, arkadaşlık sevgisini, Agape ise İlahi Aşk’ı anlatırmış; Evrensel Sevgiyi, yüksek bir perspektiften bakarak tüm insanlığın iyiliğini istemeyi anlatırmış.

Uranüs (Kova’nın yönetici gezegenlerinden olduğunu hatırlayın) agape’yi arar.

Uranüs, her şeyin bir arada işlediğine dair anlık da olsa bir aydınlanma, farkındalıktır. Tüm insanlığın iyiliğini istemeyi sağlayan yüksek perspektife ulaşmanın yolu uyanmaktır, aydınlanmaktır..

Kişi, yani herhangi birimiz, hayatı, yaşananları günlük telaşeden çok daha büyük bir bakış açısıyla görmeye başladığında, hemen çevresini de uyandırmak ister. Bütün, parçadan büyüktür. Kolektifin refahı, küçük insanı çıkarlardan önemlidir..

Uranüs tepe çakranın da üstündedir. Evren’le olan eterik bağımızdır.. Kozmik benliğimizdir. Kaderimizden, karmamızdan özgürleşme yolumuzdur. Bize özgür irademizi, seçim haklarımızı hatırlatır.

İşte bu nedenle Uranüs deyince akla hemen:

 • Uyanmak,
 • aydınlanmak,
 • özgürleşmek,
 • serbest kalmak,
 • değiştirmek,
 • ilerlemek,
 • yenilik yapmak geliyor.

Uranüs haritanızda geçtiği alanda, hayatınızı daha büyük penceren görün ister. İLERLEYİN ister. Kalıplarınızdan çıkın, değişin, özgürleşin ister. Bu evlilik, iş, sanat dalı, siyasi sistemler, parayı yönetme biçimi, toprak olabilir..

Dirence karşı ise pek hoşgörülü değildir. Bildiğiniz yolda tutturursanız isyankar ve yıkıcı bir tutumla hayatınızı değiştirecektir.

Peki Boğa meselesi? Ne kadar inatçıdır, sabit görüşlüdür, konfor alanına düşkündür Boğa! Toprağı, parayı, doğayı, bedeni temsil eder Boğa! Haritanızda bulunduğu alan hayatınızda aynen böyle davrandığınız bölgedir. Uranüs’ün buradan geçecek olması 7 yıl boyunca bu alandaki kalıplarınızdan özgürleşme deneyimleri yaşayacağınızı gösterir. Ne kadar direnirseniz o kadar kolay bir geçiş yaşarsınız. Hayatta yaşamlarımıza hayal edebildiğimizden çok daha farklı çözümler gelmesi mümkün. Peki bunun mümkün olduğunu bilmek ister misiniz?

*Değişime açık olma hissini

*Değişimin güvenli olduğu hissini

*Esnek olmanın hissini, ne zaman, ne kadar, nasıl esnek olabileceğiniz hissini

*Hayat içinde güvende olduğunuz hissini

*Sakin olma hissini, ne zaman ve nasıl sakin olacağınız hissini

Bilmek ister misiniz? (Theta Healing ile his yüklemesi çalışmasını instagram hesabım üzerinden yaptık. Bu ve benzeri çalışmalar için buraya tıklayarak beni takip edin)

Bitirmeden bir de dünyada beklediğimiz değişimleri not düşeyim:

 • Toprak, tarımla ilgili reformlar
 • Para kavramının farklılaşması – ekonomide ani ve büyük değişimler. Teknolojik para birimlerinin tekrar canlanması (Uranüs 1930larda Boağ’daydı. O dönemin ekonomisini hem küresel hem de Türkiye açısından düşünün, Büyük Buhran’ın hemen sonrası.. işler pek de iç açıcı değildi, değil mi?
 • Toprak ve yeryüzü ile ilgili değişimler – depremler. Toprak Ana’ya pek de iyi davranıyor sayılmayız, değil mi? Gaia bize iyi davranır umarım
 • Beden, beden gücü, sağlamlık – teknoloji ile birleştiren farklı uygulamalar

Sevgiler

Bir Cevap Yazın